reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

reklama
cześć dziewczyny!witam na forum bo jestem tutaj nowa!
jestem po odstawieniu antykoncepcji - brałam 2 lata Yasmin. i odstawiłam we wrześniu 2008. od miesiąca staramy sie od dzidziusia - tzn. od jednego cyklu. problem w tym, że ja mam teraz strasznie nieregularne cykle (np. od października do lutego nie miałam okresu 93 dni :szok:, potem był i potem nie było znów 43 dni).pojawiły mi się też kłopoty z cerą - krostki na brodzie i szyi, a zawsze miałam ładną cerę (podobno to zwiastun złej pracy jajników). ale w końcu trafiłam do sensownego lekarza i zapisał mi Luteinę na uregulowanie cykli. Mam ją brać od 16 do 25 dnia cyklu. Tym sposobem miałam już 2 poluteinowe miesiączki. szczerze mówiąc liczyłam, że uda nam się zmajstrować dzidziusia w pierwszym cyklu starań, ale teraz coraz bardziej się boję, że przez te moje nieregularne cykle nie pójdzie nam tak łatwo. nie wiem nawet, czy w ogóle mam owulację. i tu moje pytania:
czy któraś z was robiła sobie może test owulacyjny?
no i jeszcze jedno - chyba zacznę mierzyć sobie temperaturę. tylko jest jedna kwestia (żeby nie zapytać wprost): czy temperaturę mogę mierzyć np. pod pachą lub w pachwinie? wiem, ze to głupie, ale jestem totalnie początkująca w tych kwestiach:zawstydzona/y:
 
Kochana najlepiej mierzyc w pochwie (inne miejsca to w ustach lub w odbycie) w ustach w roznych miejscach rozne wyniki wychodza takze wydaje mi sie ze najlepiej w pochwie..
ja tez bralam yasmin i takze mam problemu juz 11 cykli bez zabezpieczen i a w sumie 5 takich porzadnie staranych.. od grudnia i nic.. mam cykle bezowulacyjne.. jak masz dobrego lekarza to podstawa..
polecam programik http://megapliki.interia.pl/plik-3263-karta-3.3.html do zapisu tempki.. sluzu, polecam takze badanie szyjki macicy.. na poczatku nie bedziesz wiedzialo co i jak ale potem jak bedziesz pytac dojdziesz do wprawy.. jak cos mozesz smialo do mnie pisac na pw
 
MEXI kupuj test i zrób go jutro a jak nie jutro to po jutrze:tak::-);-)

jestem tego samego zdania mexi kup tescik i zobaczysz,trzymam kciukasy;)


Oj Mexi to musi byc fasoleczka:-D

Zobaczysz, zrobisz testa i wyjda dwie piękne czerwone krechy:tak::-D

Mexi - oby to była fasoleczka ;-)Testuj testuj Kochana.

****

No jak jutro nie będzie @, to lecę kupić test i zaraz w środę rano go zrobię. Sama nie wiem, czego się bardziej spodziewam- @ czy jednak jej braku????:eek:


): czy temperaturę mogę mierzyć np. pod pachą lub w pachwinie? wiem, ze to głupie, ale jestem totalnie początkująca w tych kwestiach:zawstydzona/y:

Tempkę mierzy się w pochwie, ustach lub odbycie zawsze o tej samej porze, najpóźniej o 8 rano. Ja radzę mierzyć w pochwie- ja bynajmniej tak robię. :-)
 
Hej dziewczynki.Dobrze mówiłyście,że to mój mały szaleje :) Dziękuje:) Lekarz powiedział,że nie jest do końca tak,że nie można spać na prawym boku lub na plecach,mam spać jak mi wygodnie.A ja durna naczytałam sie że nie można i cały czas spałam na lewym boku:/
 
Hej dziewczynki.Dobrze mówiłyście,że to mój mały szaleje :) Dziękuje:) Lekarz powiedział,że nie jest do końca tak,że nie można spać na prawym boku lub na plecach,mam spać jak mi wygodnie.A ja durna naczytałam sie że nie można i cały czas spałam na lewym boku:/



super bardzo sie ciesze:-)ps.ja właśnie chciałąm ci pisać że można leżeć jak się chce:tak:fakt że lepiej się dotlenia dzidziuś jak leżymy na lewym boku,ale to nieznaczy że nie możesz sobie leżeć na prawym,a jeśli chodzi na plecach to także można tu też ale nie za długo też się nasłyszałam że niby w pępowine może się owinąć ale to nie jest tak do końca prawdą głownie to na plecach bo nam mamusiom może być ciężko bo nasze organy przygniata dzidziuś:tak:;-)
 
A jemu widocznie na lewym boku niewygodnie i sie rozpycha



wiesz kochana bo to może też być przez to że widocznie często leżysz na jednym boku a wtedy dzidzi może być równo nie wygodnie spać na jednym boku jak i podejżewam tobie;-)ps.jak się ma duży brzuszek super sprawdza się poduszka "jasiek"włożona między kolana,duuuzo wygodniej się śpi:tak:
 
wiesz kochana bo to może też być przez to że widocznie często leżysz na jednym boku a wtedy dzidzi może być równo nie wygodnie spać na jednym boku jak i podejżewam tobie;-)ps.jak się ma duży brzuszek super sprawdza się poduszka "jasiek"włożona między kolana,duuuzo wygodniej się śpi:tak:

Dzięki kochana:)Teraz będe sie starać różnie spać i leżeć,a nie tylko na lewym boku,ale to moja pierwsza ciąża i jak poczytałam o tym spaniu to wiesz:)
 
reklama
Do góry