reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

maggie_f

U mnie w porzadku :-) naczy tak mi sie wydaje, mialam sporo przejsc i obecnie jestem na l4 i jestem przykladem tego ze wcale nie jest tak fajnie po 12 tyg ciazy, wiele mowi ze oby do 12 oby 1 trymestr a u mnie w 2 zaczely sie jazdy m.in regularne skurcze trwajace pare godzin ze wyladowalam w szpitalu :-( myslalam ze juz po wszystkim ale to minelo a dzidzia zyje i obecnie 17 tydz. Musze sie oszczedzac i odpoczywac....Czulam juz pierwsze ruchy ale poki co maluch jakos sie ulozyl ze nie czuje, wizyta 25....typowych dolegliwosci brak ostatnio nawet schudlam 2kg... apetyt mega i tyle, 1 trymestr zlecial szybko bez mdlosci w sumie jedynie mini skurcze....mam nadzieje ze to sie wyciszy i donosze ciaze eh
 
reklama
kroczku k jedyny plus tego wszystkiego to to ze wiem ze mam taki problem...w sumie bardziej piszac o tym chciałam Was dziewczyny uswiadomic ze brak ciązy lub poronienia to moze byc przyczyną małego endometrium (błona śluzowa macicy) i ze wazne by zwrócic na to uwage-szczegolnie ponoc u kobiet które były łyzeczkowane po poronieniach
w piatek lece do gina-zobaczymy jak bedzie chciał je powiekszyć
;-)
pozdrowionka ciepłe
 
Hej! czy któras z Was ma lub miała problemy z za małym endometrium? od tego cyklu przeprowadzam monitoring,wyszły problemy hormonalne po dłuuugim czasie starań.Na monitoringu w 12,14,17 dc był pecherzyk dominujacy ładny d-ostatecznie osiągnął ponad 20mm i dzis w 19dc na usg gin mnie poinformował ze pękł...chwile sie cieszyłam bo zaraz usłyszałam ze endometrium ma tylko 6,5 mm:wściekła/y: a powinno miedzy 8-14mm!
wiec nawet jakby doszło do zapłodnienia to są małe szanse na zagnieżdzenie sie zarodka a jak juz nawet by sie tak stało to moze dojsc do poronienia:-( a przez to juz przechodziłam niestety
Dziewczyny-czesto problem z utrzymaniem ciąży to własnie to holerne małe endometrium!
jak jest u Was? czy lekarz robiąc usg ocenia wasze endometrium?-PONOC TO BARDZO WAZNE!

Witaj Aga!
Rzeczywiście endometrium jest ważne. Moja gin też zawsze je u mnie sprawdza. Na szczęście moje ładnie rośnie i w końcówce cyklu ma 10-12 mm. Gdzieś czytałam,że dziewczyny z małym endometrium też zachodzą w ciążę tylko rzeczywiście mogą być problemy z utrzymaniem ciąży. Jednak myślę,że jak już zajdziesz w ciążę to lekarz będzie wiedział co robić żeby nie było komplikacji. Powodzenia!

Maggie oczywiście będziemy trzymały kciuki! :tak:
Kroptusiu cudny ten Twój brzuszek. Trzymaj się cieplutko!
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny,
u mnie @ na całego. Po co ja się łudziłam?
I do tego przyjaciólka smsa przysłała, że poroniła. Czuję się jak ona.

Chciałam się dowiedzieć, która brała Clostylbegyt? Czy mogę go brać bez kontroli lekarza, w jakiej dawce i w jakich dniach?
Mocno się zastanawiam czy sobie nie pomóc bo clo mam w domu.
 
Cześć dziewczyny,
u mnie @ na całego. Po co ja się łudziłam?
I do tego przyjaciólka smsa przysłała, że poroniła. Czuję się jak ona.

Chciałam się dowiedzieć, która brała Clostylbegyt? Czy mogę go brać bez kontroli lekarza, w jakiej dawce i w jakich dniach?
Mocno się zastanawiam czy sobie nie pomóc bo clo mam w domu.
Przykro mi z powodu @ i przyjaciólki:-:)-:)-:)-:)-:)-(
Co do clo to nie powinnaś tego brać sama.. a brałaś kiedyś już clo?? Jak tak to jak reagowałaś. Jeżeli zdecydujesz się wziąć to koniecznie idź na usg w okresie owulacji...
A jeżeli chodzi o ilość to ja brałam 1xdziennie potem 2xdziennie a potem 3xdziennie. A teraz nie biorę nic - idę nażywioł - naturalsik
 
Kiedyś wzięłam od drugiego do piątego dnia cyklu po pół tabletki, w sumie tylko dwie sztuki. Wówczas zaszłam w ciążę.
Ostatnio powtórzyłam schemat ale ma usg wyszło, że owulacji nie miałam.
Myślałam o większej dawce, ale się boję. Moja gin nie kazała mi brać.
 
Przy małym endometrium pomaga lampka czerwonego wina (pita codziennie:-)) Podobno olej z wiesiołka, jedzenie ryb i orzechów. Aspiryna wpływa na jej lepsze ukrwienie np accard
Ja nie wiem jakie jest moje endo ale chce sie dowiedziec przy najliższej wizycie. Dla pocieszenia dodam, że czasami dziewczyny zachodza bez problemów przy małym endometrium. Kazda z nas jest inna:-)
 
Hej dziewczynki u mnie nadal klucie tym razem prawy jajnik- oby sie sprawdzilo. M zapowiedzial ze wczoraj byla przerwa wiec dzisiaj beda staranka- takze wpadne poznym wieczorkiem.

Kroptusia- piekny brzusio masz, slodziutki, odpoczywaj- nalezy Ci sie

Kasiulek- dzieki za komentarzyk :)

Buziolki laseczki i powodzonka
 
reklama
Dziewczynki, ale tu dzisiaj puustki...

U mnie @ na całego ale co tam. Rozmawiałam dziś z małżem i nie robimy jeszcze badanek. Gin kazał przyjść w 11 dc a pracuje tylko od pon. do czw. i nie mam szans do niego iść w 11 dniu więc poczakamy. Zakupiłam sobie oeparol i castagnus a małżowi androvit i l-karnityne. Pobierzemy ze 2 miesiące i zobaczymy co będzie.

Elcia69 - robiłaś teścik??

Ola85 - życzę owocnych przytulanek i strasznie się cieszę że wytrzymujesz z nie paleniem.


Hej dziewczyny ja się z wami żegnam na pare dni.
Zajrze to w poniedziałek:tak: Jedziemy teraz na urlop z mężem i synkiem do Hotelu Gołębiewskiego. Dobrze nam zrobi.. :blink:

Owocnych przytulanek i pozytywnych testów życzę!!:-)
pozdrawiam papaaa

Kinga wypoczywaj Słońce i zbieraj siły i wraaacaj do Nas :tak:


Aga19766 - ja kochana nic na temat endometrium niestety nie wiem :-(
maggie_f

U mnie w porzadku :-) naczy tak mi sie wydaje, mialam sporo przejsc i obecnie jestem na l4 i jestem przykladem tego ze wcale nie jest tak fajnie po 12 tyg ciazy, wiele mowi ze oby do 12 oby 1 trymestr a u mnie w 2 zaczely sie jazdy m.in regularne skurcze trwajace pare godzin ze wyladowalam w szpitalu :-( myslalam ze juz po wszystkim ale to minelo a dzidzia zyje i obecnie 17 tydz. Musze sie oszczedzac i odpoczywac....Czulam juz pierwsze ruchy ale poki co maluch jakos sie ulozyl ze nie czuje, wizyta 25....typowych dolegliwosci brak ostatnio nawet schudlam 2kg... apetyt mega i tyle, 1 trymestr zlecial szybko bez mdlosci w sumie jedynie mini skurcze....mam nadzieje ze to sie wyciszy i donosze ciaze eh
Kroptusia - Wszystko będzie dobrze, ciążę donosisz bezpiecznie - nawet nie myśl inaczej. Przykro mi że miałaś takie przejścia ale trzymam mocno kciuki żeby już teraz wszystko było dobrze. Buziaki (śliczny brzusio :-))
Maggie oczywiście będziemy trzymały kciuki! :tak:
Super ale nie dziękuję :-D:-)

Cześć dziewczyny,
u mnie @ na całego. Po co ja się łudziłam?
I do tego przyjaciólka smsa przysłała, że poroniła. Czuję się jak ona.

Chciałam się dowiedzieć, która brała Clostylbegyt? Czy mogę go brać bez kontroli lekarza, w jakiej dawce i w jakich dniach?
Mocno się zastanawiam czy sobie nie pomóc bo clo mam w domu.
Kochana przykro mi bardzo. Co do clo to ja nie wiem ale leków na recepte bym bez konsultacji nie brała. Może próbuj wiesiołka i castangusa w tym cyklu - nie zaszkodzą bo są ziołowe a wiem że pomagają :-):tak:
 
Do góry