reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

Żurawiejka - pierwszy pozytywny test owu świadczy że owulacja wystąpi za 24-36h . Staranka mozna więc zacząć po 12 h. To że testy wychodzą Ci pozytywne przez kolejne 2-3 dni to chyba normalka - przecież to niemożliwe żeby ten pik LH nagle zniknął. :tak:
 
reklama
mi też się nie wydaje żeby to miało znaczenie.

maggie_f a co to właściwie znaczy, że macica jest dwurożna? :confused:

Dziewczyny z tą szyjką to jest na prawdę prosta sprawa. Pomijając twardośc i miękkość wystarczy dotknąć wejścia do szyjki jeśli da się włożyć koniuszek palca tzn że jest otwarta i to są te dni (jeśli to jest środek cyklu, bo pod koniec też się otwiera przed @ tylko mniej)

kilolek - dwurożna macica to wrodzona wada. Zamiast kulki mam takie jakby serce. Przy dwurożnej macicy mogą być problemy z zajściem ale nie muszą. Najgorsze że dzidzia może się zagnieździć w którym z rogów i ma wtedy mało miejsca. Zdarzają się poronienia, częste krwawienia, przedwczesne porody i raczej poród przez cesarkę - dzidzia nie ma jak się obrócić. To tak w skrócie. Najgorsze że cały czas drżysz z obawy czy jest ok i praktycznie trzeba leżeć i chuchać i dmuchać. :-(
A ja szyjki badać nie umiem - jakoś nie wiem gdziiiieee ona się podziewa - hmmm....

WITAM. Jestem mężatką mam 23 lata i 6 - cio letnią córeczkę. Od 2 lat staramy się z mężem o drugą dzidzię i nic, chodzą mi po głowie różne myśli, może coś jest nie tak. Prosze o pomoc bo zwariuję, może znacie jakieś skuteczne sposoby?? To mój e-meil annab1986@tlen.pl Z góry dziękuję

Ania - napisz coś więcej, masz jakiegoś dobrego lekarza? Robiłaś jakieś badanka?

Justys84 miałam tak wolny net że nie miałam ochoty nigdzie zaglądać. Pd dziś znów neostrada. Oficjalnie mówię że staranka muszę odłozyć do pierwotnego zamysłu czyli do listopada tego roku. Za duzo mam problemów na głowie i na uczelni zamęt. Okresu nadal nie mam nadal reguluje poziom hormonów i cieżko mi to idzie ale przynajmniej nie kusi chęc zajścia w ciaze gdy mam tak trudny i problemowy okres. Nawet nie staram sie was nadrobć w czytaniu bo przez ten miesiac bym nie połapała sie. Co tam u Ciebie? przyszła w końcu? wiesz dlaczego nie było jej taaaak sługo? i jakie plany macie bo migło mi sie ze też odkładacie staranka... buziaczki kochana mam dwa egzaminy teraz w weekend trzym kciuki mooooooooooocno!!!

syneczki - wkońcu się odezwałaś. Trzymam kciuki za egzaminy :-)

Ja z M w tym miesiacu chyba przegapiliśmy owu.. bo prawdopodobnie skok tempki byl jak bylismy w Anglii a nie mogłam zabrać ze sobą termometru a jak juz wrocilismy i zmierzylam następnego dnia temke to była juz podwyższona.. podejrzewam ze w poniedzialek lub wteorek była owu.. a przytulalismy sie w niedziele i wczoraj.. takze żadnych szans na fasolke.. no nic.. moze nastepnym razem w kazdym razie wychodzi na to ze @ powinnam dostać dopiero po 23 lutym.. strasznie sie to wszystko wydłużylo..

Widzę że znasz się na tempce. Napiszesz mi jak to powinno wyglądać. Ja w tym miesiącu mierzę ale za cholere nie wiem co i jak. ;-)


kilolek - nie mogę w to uwierzyć. A tak wogóle - to jesteś jakoś zawodowo związana z angielskim?? :-)
 
Ostatnia edycja:
kilolek - 2,5 w aptece to naprawdebardzo tanio.. ja zawsze jak ide to mi zaspiewa 8zł a to 13zł.. a to 16... wrrr teraz kupie na allegro jak sie @ pojawi (w sensie testy owu i ciazowe), apropo tego linku.. tak pomyślałam, ze to mogło być w anglii i niespodzianka nie pomylilam sie:)

Żurawiejka - test to test mysle ze mozna ufac.. na allegro mozna kupic wiele rzeczy taniej niz w sklepie a tej samej jakosci... a propo skoku tempki troche poczytalam o tym i jesli był szczyt sluzu dnia poprzedniego a rano skok tempki to szybko rach ciach ciach i czekać 2 tyg i robić test:-)


maggie_f - jeśli chodzi o tempke ja dopiero raczkuje, ale postaram się pomóc Ci.. mierzysz tempke i zapisujesz sobie w zeszycie (najlepiej 2 kratke)lub programie ja uzywam tego - dobry lub na stronie internetowej (28dni).. i teraz tak zauważasz skok (czyli 0,2 kreski wyższa temperatura od poprzednich 6 dni)
powiedzmy
dzien wstecz -dw

1 dw 36.2
2 dw 36.15
3 dw 36.35
4 dw 36.2
5 dw 36.25
6 dw 36.2
czyli w ciadu tych 6 dni wstecz mialas najwyzsza 36.35 czyli sko o 0.2(tak wyczytalam) powinno byc 36.55 i wyzej.. jesli taka tempa pokazala sie to znaczy ze to był skok.. trzeba zawsze patrzec 6 dni wczesniej..
tu jest przykladowy wykres.. moze ci pomoze
pierwszy z termometrem... - 28dni
chociaz niby wedlug niego skok odbyl sie w ciagu dwoch dni..
 
Ostatnia edycja:
Nektarynka - no dobra, a ten skok to ma oznaczać że idzie owulka czy była?? I potem spada??? Ja właśnie tego nie czaje czego oznaką są skoki i spadki ?? ;-)

A tak wogóle to odebrałam dziś wyniki badań krwi. Morfologia ok. Żelazo w normie. A progesteron 11,54 ng/ml - to chyba ok jak na 20dc??? :confused:
 
Ostatnia edycja:
A właśnie, dziewczyny, jak to jest z tymi testami owulacyjnymi.
Robiłam od 10dc i pierwsze 2 wyszły słabiutko ale w kolejne dni 3 razy pod rząd dwie porządne, ciemne krechy, nawet ta moja dużo ciemniejsza niż testowa. o co chodzi:dry:
???
czy mam owulację 3 dni pod rząd? myślałam, że jak się robi te testy to tylko przez 1 dzień kreski są mocne a potem znowu słabną... sama nie wiem co myśleć. temperatura mi skoczyła, więc by się zgadzało, że była owu, tylko teraz w którym z tych 3 dni?:baffled:


Hej:)
Ja odnosnie tych testów, mi wychodziły tez 3 dni pod rząd takie mocne kreski w poprzednim cyklu i właśnie to mnie zmyliło bo z obliczeń i tego co mi powiedziała Pani ginegolog owulacja była dzien po ostatnim z 3 dni w jakim były mocne kreski....Nie wiem od czego mogło to zależeć.Pani ginekolog stwierdziła,że kazdy organizm ma różne ztężenie LH i różnie jest wydzielane

Pozdrawiam serdecznei!:tak:
 
Nektarynka - no dobra, a ten skok to ma oznaczać że idzie owulka czy była?? I potem spada??? Ja właśnie tego nie czaje czego oznaką są skoki i spadki ?? ;-)
skok oznacza ze w dni w ktorym jest skok tzn ze jest owulka i trzeba sie przytulac jesli chce sie zafasolkowac.. oczywiscie jesli na drugi dzien jest tempa taka sama jak przed owulka tzn ze nie bylo owulki.. to czy byla owulka to np przedwczoraj bylo 36,2 wczoraj 36,4 dzis 36,45 to oznacza ze byla owulka wczoraj.. niestety ale wszystkie metody Naturalnego Planowania Rodziny NPR okreslaja ze owulka byyla nie ze jest.. tak samo ze sluzem jesli jesli byl wczoraj a dzis nie to oznacza ze wczoraj byla owulka
 
Witam
A u mnie dziś coś dziwnego pojawił się przezroczysty śluz czyżby już owu:szok: nie mam pojęcia jak to u mnie z tym jest dlatego też zamówię sobie testy na allegro. Mała dziś lepiej ale nawet mi na minutę nie dała siąść zobaczyć co piszecie.
maggie_f faktycznie te z allegro są do bani?
A co Wy dziewczyny o nich sądzicie? Kupować czy nie?
Pozdrawiam
 
kilolek - dwurożna macica to wrodzona wada. Zamiast kulki mam takie jakby serce. Przy dwurożnej macicy mogą być problemy z zajściem ale nie muszą. Najgorsze że dzidzia może się zagnieździć w którym z rogów i ma wtedy mało miejsca. Zdarzają się poronienia, częste krwawienia, przedwczesne porody i raczej poród przez cesarkę - dzidzia nie ma jak się obrócić. To tak w skrócie. Najgorsze że cały czas drżysz z obawy czy jest ok i praktycznie trzeba leżeć i chuchać i dmuchać. :-(
A ja szyjki badać nie umiem - jakoś nie wiem gdziiiieee ona się podziewa - hmmm....



Ania - napisz coś więcej, masz jakiegoś dobrego lekarza? Robiłaś jakieś badanka?



syneczki - wkońcu się odezwałaś. Trzymam kciuki za egzaminy :-)



Widzę że znasz się na tempce. Napiszesz mi jak to powinno wyglądać. Ja w tym miesiącu mierzę ale za cholere nie wiem co i jak. ;-)



kilolek - nie mogę w to uwierzyć. A tak wogóle - to jesteś jakoś zawodowo związana z angielskim?? :-)
dzięki za wyjasnienei tej macicy. ;-)
z angielskim kompletnie nie mam nic wspólnego. Raczej noga jestem i rozumiem co 2 słowo z tego artykułu. Mojemu męzow w pracy się nudzi ;-)i buszuje po necie z kolegami z gry po czym podrzuca mi co ciekawsze niusy.
Sam ten dzieciak ył dla mnie mocnym szokiem, ale w porównaniu z ta "mamusią" to juz sprawa zaczyna być dla mnie mocno niesmaczna :dry:

Witam
A u mnie dziś coś dziwnego pojawił się przezroczysty śluz czyżby już owu:szok: nie mam pojęcia jak to u mnie z tym jest dlatego też zamówię sobie testy na allegro. Mała dziś lepiej ale nawet mi na minutę nie dała siąść zobaczyć co piszecie.
maggie_f faktycznie te z allegro są do bani?
A co Wy dziewczyny o nich sądzicie? Kupować czy nie?
Pozdrawiam
ja kupuję, ale tylko ciązowe, na owu jeszcze nie mam odwagi. Jeszcze poczekam.

Zakupiłam dziś żel durexa - czerwony :-) (w rosmanie tylko 11 zł) tak z przyczajki złapałam nie zastanawiając się nawet co łapię, bo za mną mąż z dzieckiem kroczył a miała to być walentynkowa niespodzianka :-)
także uzbrojona jestem, jutro walentynki i walentynkowa owu zgodnie z suwaczkiem ;-) (choć po obserwacji szyjki wydaje mi się, że już była).
A wspominałam Wam, że mój Kuba byl w walentynki robiony? :-)
 
reklama
Hej Śpiochy, Pobudka.

Mnie zasypało i sypie dalej ............ :-D:-D:-D


maggie_f faktycznie te z allegro są do bani?
A co Wy dziewczyny o nich sądzicie? Kupować czy nie?
Pozdrawiam
Sylwijka ja nie jestem zadowolona z tych z allegro. Ale są różne aukcje więc może nie trafisz na te same. Ja zakupuję juz tylko w sklepie internetowym bo wychodzi w sumie na to samo a wiem że są ok.

skok oznacza ze w dni w ktorym jest skok tzn ze jest owulka i trzeba sie przytulac jesli chce sie zafasolkowac.. oczywiscie jesli na drugi dzien jest tempa taka sama jak przed owulka tzn ze nie bylo owulki.. to czy byla owulka to np przedwczoraj bylo 36,2 wczoraj 36,4 dzis 36,45 to oznacza ze byla owulka wczoraj.. niestety ale wszystkie metody Naturalnego Planowania Rodziny NPR okreslaja ze owulka byyla nie ze jest.. tak samo ze sluzem jesli jesli byl wczoraj a dzis nie to oznacza ze wczoraj byla owulka

Dzięki Słońce za wyjaśnienia. Teraz mi troszke łatwiej. Co do śluzu to jeszcze z pół roku temu miałam książkowy ale teraz duuuuuuupa :-(

dzięki za wyjasnienei tej macicy. ;-)
z angielskim kompletnie nie mam nic wspólnego. Raczej noga jestem i rozumiem co 2 słowo z tego artykułu. Mojemu męzow w pracy się nudzi ;-)i buszuje po necie z kolegami z gry po czym podrzuca mi co ciekawsze niusy.
Sam ten dzieciak ył dla mnie mocnym szokiem, ale w porównaniu z ta "mamusią" to juz sprawa zaczyna być dla mnie mocno niesmaczna :dry:

ja kupuję, ale tylko ciązowe, na owu jeszcze nie mam odwagi. Jeszcze poczekam.

Zakupiłam dziś żel durexa - czerwony :-) (w rosmanie tylko 11 zł) tak z przyczajki złapałam nie zastanawiając się nawet co łapię, bo za mną mąż z dzieckiem kroczył a miała to być walentynkowa niespodzianka :-)
także uzbrojona jestem, jutro walentynki i walentynkowa owu zgodnie z suwaczkiem ;-) (choć po obserwacji szyjki wydaje mi się, że już była).
A wspominałam Wam, że mój Kuba byl w walentynki robiony? :-)

Acha, no myślałam że się anglistka trafiła, nie czułabym się osamotniona :-)
A ten żel podobny fajny więc życzę udanego wieczorku ;-):-)


Tym które obchodzą i które nie: Stosunkowo udanych WALENTYNEK życzę :-D:-D:-):-)
 
Do góry