reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

Elfa 75, nie poddawaj się, mnie się udało Tobie też się uda. Ja rok temu postanowiłam zacząć starania o dziecko. To okazało sie trudniejsze niż myślałam bo ginek wykrył u mnie torbiel jajnika która bardzo szybko sie powiekszała.Miałam zabieg laparoskopii. Strasznie sie bałam ale nie miałam za bardzo wyjścia. Po operacji przez trzy miesiące brałam leki. Po tym czasie powiedział mi że teraz najważniejsze to żebym zaszła w ciążę. No i pomimo starań nic nie wychodziło. Poszłam do dwóch innych ginków a oni nie zrobili nic, żadnych badań tylko kazali czekać. W styczniu tego roku poszłam znowu do mojego ginka i on zrobił mi monitoring cyklu .No i trafiliśmy. Brałam jeszcze wiesiołek i rzeczywiście miałam lepszy śluz, no i nogi do góry. Zadziałało.

Ja od dwóch miesiecy biore kwas foliowy, zastanawiam sie jednak co by tu kupic mezowi- nie mieszkam w Polsce tylko w Uk, zeby mu dopomóc :), od wczoraj zaczelismy staranka na nowo- jak sie ciesze ze koniec tej @- paskudy- w zeszlym cyklu tez byly nozki w górze, ale nie pomoglo, mimo wszystko bede dalej pomagac chlopaczkom :)- zobaczymy
 
reklama
Hej trzymanie nóg w górze pomaga, trzeba takm około 15 minut. No i najważniejsze to trafić w dzień owulacji ja miałam w 16 dniu dopiero.
 
Hej trzymanie nóg w górze pomaga, trzeba takm około 15 minut. No i najważniejsze to trafić w dzień owulacji ja miałam w 16 dniu dopiero.

Ja po pierwszej @ po odstawieniu- staranka codziennie jak tylko sie skonczyla- nie byly wymuszone ale naprawde z przyjemnoscia ;-) a mimo to nie udalo sie. Mysle ze byl to cykl bezowulacyjny- jakos nie wiem czemu mysle ze cos ze mna nie tak bylo, skoro moze byc i meza problem. Od dzisiaj ma 6 dni wolnego , no ale co z tego jak owulki jeszcze nie ma :-p. Jutro kupie mu jakies witaminki, bo jak narazie to tylko witamine c bierze, ale to w zwiazku z pogoda a nie dzidzia- no ale skoro pomaga to ok. Jakos to nameczylam- mam nadzieje ze ktos wyczyta o co mi chodzi :)
 
Super, bardzo sie ciesze, ze ci sie udało... no i dodałas mi znów wiare w te trzymanie nóg do góry, bo ja tak robie co miesiąc bez efektów i zaczynałam wątpić czy to cos pomaga ;)



Ohh wiesz u mnie w pracy kolega zaczał planowac ciąze z zoną w tym samym czasie co ja, w tym samym czasie miesliśmy tez ślub, no i... ja dalej staranka, on juz ma 3 - miesięcznego synka , no i teraz stwierdził , ze za 2 lata ma zamiar starac sie jeszcze o drugie
... mam nadzieje ze i z tym drugim mnie nie przegoni ;)

Ja staram sie tak naprawde od pół roczku, wczesniej nie mogłam bo brałam leki przeciw depresyjne..

Co do m. mój ma słabe nasienie i łyka: salfazin, pro men, mace, l-karnityne


Dziewczyny u mnie nie za bardzo od Poniedziałku psuja mi się relacje z m. jest jakiś chłodny i opryskliwy , niewiem co z nim sie dzieje...wiem tylko tyle, ze strata pracy moze byc bolesna, ale w Niedziele był jeszcze kochaniutki

Dzis oddałam krew na badanie LH i fsh ograz estradiol, jak myslicie czy w 3 dc mozna tez badac estradiol?
oj jak mój nie miał pracy to tez było baaardzo niewesoło. Na początku strał się, szukał, a potem załamał się i tylko cąłe dnie przed kompem siedział albo po barach łaził :wściekła/y:

sluchajcie, przypomniała mi się bardzo ważna rzecz - pozycja!!! Przy poprzednich starankach stosowałyśmy to z dziewczynami i bardzo pomagało każdej. Tylko trzeba wiedzieć jaką się ma szyjkę macicy. Nie pamiętam dokładnie, ale zaraz poszukam, bo są dwie możliwości albo przodo- albo tyłozgięcie i do tego są dwie pozycje albo klasyczna z mocno podciągnietymi nogami albo od tyło. Tylko nie pamiętam którą do czego. Ale zaraz znajdę, bo pamietam, ze faktycznie to działało! z resztą ja od lekarza tez o tym słyszałam.
 
oj jak mój nie miał pracy to tez było baaardzo niewesoło. Na początku strał się, szukał, a potem załamał się i tylko cąłe dnie przed kompem siedział albo po barach łaził :wściekła/y:

sluchajcie, przypomniała mi się bardzo ważna rzecz - pozycja!!! Przy poprzednich starankach stosowałyśmy to z dziewczynami i bardzo pomagało każdej. Tylko trzeba wiedzieć jaką się ma szyjkę macicy. Nie pamiętam dokładnie, ale zaraz poszukam, bo są dwie możliwości albo przodo- albo tyłozgięcie i do tego są dwie pozycje albo klasyczna z mocno podciągnietymi nogami albo od tyło. Tylko nie pamiętam którą do czego. Ale zaraz znajdę, bo pamietam, ze faktycznie to działało! z resztą ja od lekarza tez o tym słyszałam.

Szukaj szukaj- dobrych rad nigdy za wiele :tak:
 
Już wiem!!!
Przy przodozgięciu - na plecach i zadzieramy nóżki ;-)żeby miednica była wyżej i wygieta. Troszkę gimnastyki :-)
a przy tyłozgięciu - od tyłu, najlepiej kolankowo-łokciowa.
 
Mój lekarz twierdził, że czasem sex co dzień nie przynosi żadnych efektów. Owszem, wtedy na pewno trafi się na dni płodne, ale plemniki są tak osłabione, że i tak nic z tego:confused: Tak więc nic na siłę!
 
Już wiem!!!
Przy przodozgięciu - na plecach i zadzieramy nóżki ;-)żeby miednica była wyżej i wygieta. Troszkę gimnastyki :-)
a przy tyłozgięciu - od tyłu, najlepiej kolankowo-łokciowa.

Bardzo pomocne- dziekujemy- chyba dwie najczesciej stosowane u mnie w domku hihi- wiec musi sie udac

W zwiazku z wolnym mojego lubego- chyba troszke zniedbam moja obecnosc- ale myslami i kciukami bede z Wami- odezwe sie - buziaczki dla wszystkich
 
Mój lekarz twierdził, że czasem sex co dzień nie przynosi żadnych efektów. Owszem, wtedy na pewno trafi się na dni płodne, ale plemniki są tak osłabione, że i tak nic z tego:confused: Tak więc nic na siłę!

No ale co tu zrobic jak nam sie chce :) codziennie- tak jak myslalam potwierdzilam regule ze po odstawieniu ochota podskoczy i to bardzoooo- i co tu teraz zrobic :rofl2:
 
reklama
No ale co tu zrobic jak nam sie chce :) codziennie- tak jak myslalam potwierdzilam regule ze po odstawieniu ochota podskoczy i to bardzoooo- i co tu teraz zrobic :rofl2:
moim zdaniem jak sie chce to trzeba :-) facetów organizmy tez są zmienne. Skoro im się chęci wzmagają to może jakieś nadprodukcję mają akurat :-)
a to na pewno nie jest tak, że jak się kocha codziennie to się nie zajdzie. Mysmy się kochali codzienni a mimo to zaszłam.
 
Do góry