reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

A ja wczoraj eksperymentowałam z ciastem. Udało sie:-)
Na cieście babkowym.
Robicie ciasto babkowe (5jaj, po 1szkl cukru i mąki ziemniaczanej, 3/4 szkl m.pszennej 2łyż-ki pr do piecz aromat lub odrobina cukru waniliowego 200g margaryny kasi: jaj ubijamy potem dodajemy kolejno cukier, mąką... na koniec letnią roztopioną kasie) masa serowa (1 kostka sera najlepiej takiego miałkiego jak z wiadereczka-polecam z biedronki dwa jajka 2 łyżki cukru 2 łyżki m. ziemniaczanej lub budyniu niecała łyżka oleju - ubijamy białka dodajemy cukier żółtka olej ser mąką) wykładamy ciasto babkowe na blachę, na wierzch rozsmarowujemy masę serową
pieczemy ok 50 min do 1 godz, po połowie czasu pieczenie przykrywamy ciasto papierem
Smacznego

Gratulacje tym co się powiodła i tym kobietom dalej starającym się powodzenia.:happy:
 
reklama
Hej dziewczynki. Dawno mnie nie było. Tak samo jak 0la85 mam dziś urodzinki i myślałam że dostanę fajny prezent. A tu przyszła @. Też trochę mi się popłakało ale trzeba być dobrej myśli. W sumie to był trzeci miesiąc starań, a teraz będzie czwarty...


To w takim razie wszystkiego naj naj;-)
 
Gaba82 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU URODZIN KOCHANA SZYBKIEJ FASOLKI i głowa go góry!
Niunia27 gdyby nie biszkopt na tort to już bym piekła to Twoje ciastko:-) Zrobiłaś mi smaka, no ale spróbuję po urodzinach:tak:
M z córcią byli na spacerku to zdążyłam sobie spokojnie zrobić co nie co. Jutro zrobię bitą śmietanę i dokończę torcik. Wyjdzie 4 piętrowy:-)
A w sobotę szykuje sałatki i goście! Właśnie dotarły mebelki dla córci na prezencik.
Za 3 miesiące przeprowadzamy się do swojego domku:tak:
Właśnie kończymy budowę najgorzej że blisko teściów:wściekła/y:ale przynajmniej odeszło nam kupno działki.
 
Witam Kochane staraczki po długiej przerwie!! Niektóre mnie może pamiętają, widzę wiele nowych staraczek i wieeeele nowych stroniczek niestety nie jestem w stanie nadrobić zaległości :-(

Niektóre wiedzą że ja jestem zafasolkowaną, ale zanim to nastąpiło to tutaj u Was szukałam wsparcia i je znalazłam za co jeszcze raz dziękuję!!

Jestem teraz w 8 tyg i bardzo się martwię opinię na temat ciąża na Wyspach ( ja mieszkam w Szkocji ) są podzielone. Ja niestety już odkryłam złe doświadczenia :-( i nie wiem jak to się skończy dla mojej dzidzi. Wszystko to dla nich Infekcja układu moczowego niezależnie od objawów. Lekarz ogólny wcześniej wyjdzie z siebie i stanie obok niż wyśle Cię do specjalisty. Lekarz ogólny to Bóg zajmuję się wszystkim dziećmi dorosłymi ciążami problemi z nerkami i oczami. Jestem załamana :-( Na pierwsze USG muszę czekać do 12 tyg bo do tego czasu jak to oni mówią może się wiele wydarzyć czyli co możesz poronić. Dla nich to zjawisko naturalne i traktują je bez emocji jako fakt ich statystyki mówią 1 na 5-4 ciąż zostanie poroniona i tyle. Nie ma czegoś takiego jak podtrzymywanie ciąż wczesnych nie istnieje podawanie Luteiny w pierwszym trumestrze w tym czasie właściwie nie robią nic. Mówią żeby czekać nawet jak czujesz się beznadziejnie i wiesz że coś jest nie tak :-( Porażka porażka porażka. W Polsce naprawdę jest lepiej pod tym względem nie ma porównania. Jest mi ciążko bo sie boję wiem że coś jest nie w porządku mam krew w moczu ale mogę sie tylko modlić.
Trochę się wygadałam.

Mam nadzieje że te co zaciężyły z naszego grona nie mają problemów z utrzymaniem ciąży a te które się starają dopinguję mimo że nie bywałam ostatnio u was w ogóle.
Pozdrawiam cieplutko.



Ja Cie bardzo dobrze pamiętam :) Stosuje sie do Twojego przepisu na dzidzie :)
Dobrze, ze kupilam castangus , okazało sie, ze mam podwyzszona prolaktyne a o dziwo progesteron tez..

Tzrymam kciuki aby choróbsko odeszło a dzidzi nic sie nie stało !
 
Witam w czwartek!

nie było mnie na forum od poniedziałku (niby tylko 2 dni) i mam trochę do pzreczytania, więc witam się i zmykam czytać:-)
 
dziewczyny! Pozdrawiam! Dziękuję, że byłyście i jesteście! Beta pozytywna! Zatem..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
i obym zobaczyła was na październikóweczkach, listopadóweczkach lub grudnióweczkach..tego wam życzę

gratulacje!!!
 
TROCHĘ TU CICHO!

Witam nowe staraczki - ola, klaudyna, martuśka (mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam) i życze powodzenia:tak:

OLU i GABA wszystkiego najlepszego z okazji urodzin:biggrin2::biggrin2:

Sylwijka - mam nadzieję, że to fasolka - trzymam kciuki!!!!
 
Dziękuję za życzonka. I znowu zaczynam staranka, tzn. zaraz po @. A miałam już jutro kupować teścik. Ale staram się być dobrej myśli
 
reklama
gaba wszystkiego najlepszego! Sto lat!

wiecie, ja do tej pory to tak na luzie podchodziłam do zafasolkowania, ale dzisiaj dowiedziałam się, że trzecia dziewczyna u mnie w pracy jest w ciąży i jeszcze moja przyjaciólka ze studiów! Normalnie nakręciłam się na maxa :-) ja też tak chcę i mam silne postanowienie - w tym miesiącu zafasolkować!!!! :-D
 
Do góry