reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

Magdelan ja czytam Twoje posty i coraz większa we mnie nadzieja.
Już pytałam w innym wątku ale co myślicie o trzymaniu nóg w górze "po staraniach" ?Czy to w/g Was ciemnota czy może to w czymś pomóc?Ze mnie to chyba wszystko wypływa od razu i nic nie zostaje by był dzidziuś

Słyszałam że to może pomóc a zwłaszcza przy małej ruchliwości plemników czy problemami z droznością.. moja kolezanka 2 lata sie starała raz potrzymała ogi w górze i zaszła ... ja znów robie tak od pól roku kazdego cyklu przy starankach i mi nie pomogło niestety, ale dalej bede trzymala nogi w górze, mam wrazenie ze to pomaga plemniczkom dotrzec głebiej do celu, a cięzką droge maja do przebycia przez szyjke macicy :)

Czytam sobie Wasze wypowiedzi i teraz już zupełnie nie wiem co mam myśleć na temat badań. Czytałam wiele razy i tak też powiedział mi ginekolog, że jeśli ogólne badania nie wykazują żadnych problemów to można się starać o dzidziusia przez rok bez żadnych dodatkowych badań. A z tego co tu u Was czytam to przed upływem roku robicie jakieś dodatkowe badania, monitoring cykli i różne takie o których nie mam pojęcia :zawstydzona/y:. Miałam ogólne badanie ginekologiczne, cytologię, usg, lekarz dodatkowo zalecił testy owulacyjne i duphaston no i zalecił w spokoju starać się o dzidzię bo wszystko u mnie w porządku, ale teraz to już sama nie wiem czy czekać jeszcze te parę miesięcy aż minie rok starań czy już od razu decydować się na jakieś bardziej konkretne badania. Niedługo będziemy badać czy z mężem wszystko ok i zobaczymy co z tego wyjdzie. Może powinnam zdecydować się na monitoring owulacji, tylko za bardzo nie wiem na czym to polega, robię pomiary temperatury i owulację mam raczej regularną więc nie wiem czy taki monitoring jest konieczny. Może Wy coś doradzicie ;-)

Wiesz to zalęzy jak bardzo chcesz miec dziecko i kiedy, od tego ile masz lat..

Ja jestem po 30 i staram sie o 1 dziecko, tez lekarz mówił ze mam rok sie starac bez wspomagaczy i jakis szczególnych badan, jednak ja byłam nie cierpliwa, zmieniłam lekarza i dobrze zrobiłam, biore cło, bo mialam cykle bez owulacyjne i dodatkowo wyniki meza sa słabe, staramy sie teraz temu jakos zaradzic... narazie pół roku i nic
 
reklama
Zajrzałam jeszcze bo tak mnie prawy jajnik boli że spać nie mogę. :baffled:

....a i jeszcze jedno pytanie , ale codziennie się starać po dniu ostatniego krwawienia czy moze blizej owulacji?:) pozdrawiam !:-)

martuska - ja bym się bardziej przyłożyła bliżej owulki. A do owulki to dla przyjemności - taki trening przed głównym natarciem :-D:-D:-D

no ja radze raczej blizej owulacji, plemniczki beda silniejsze gdy zrobicie pare dni przerwy przed starankami

elfa75 - do łóżka maszeruj - jak masz rano testować to musisz być wypoczęta :-):-):-)

Spokojnej nocki i słodkich snów ....
 
Kurcze Elfa, wiem co czujesz Słońce. Ale jestem z Tobą. Pamiętaj o tym. Nieważne co wyjdzie, będzie dobrze, bo musi być dobrze. :tak:;-)

Ja jutro będę dopiero wieczorkiem niestety.

Buziole i spaaaaaaaaaać mi tu a nie po forum ganiać :-D:-)
 
Witajcie dziewczynki nowe i stare hihi
U mnie same zle wiadomosci, wizyta u lekarza zakonczyla sie bez badan, pani lekarka powiedziala ze mam sie postarac ze 3 miechy i jak bole beda i dzidzi nie bedzie to mam wpasc, wiec mowie sobie ok, pierwszy cykl, poczekamy zobaczymy.
Druga rzecz- przylazla @ juz lekko wczoraj wieczorem no i od dzisiaj chyba sie zacznie na calego, ale poobserwuje moze bedzie slaba czyli nadzieja jeszcze nie do konca stracona. Troszke mi sie przykro zrobilo, no ale coz sila wyzsza :(:(:(:(. Kolezanka zalatwila mi dwa testy ze szpitala wiec jestem uzbrojona. Ojej jak mi przykro bo na dodatek dzisiaj moje urodziny i myslalam ze sobie taki piekny prezent sprawimy- ale coz trza sie wziac w garsc i do dziela- buziolki dla Was- musi byc wysyp fasolek w 2009- 3mam kciuczki za reszte gangu
 
Nektarynka no tez doczytałam tez o mozliosci guza .. wystraszylam sie teraz, napewno pokaze te wyniki lekarzowi...

Dziwi mnie tylko to : podobno zbyt wysoki poziom prolaktyny obniza poziom progesteronu, a w moim przypadku oba te hormony mam za wyzone..

Ojejku zaczynam sie martwiśc ;(
wszystko będzie dobrze.. może to wszystko dlatego ze po owu jestes i takie tam..

:):-)Ja również zaopatrzyłam sie w testy owulacyjne, mam 23 lata i jestem z Gdańska:)
Moj mężczyzna jest zmuszony :tak: połykać cynk oraz witaminki,żeby usprawnić swoich chłopców:) Zakupiłam równiez Oreapol. Martwi mnie tylko jedna rzecz w ostatnim cyklu owulacja przesunęła mi się o całe 3 dni i nie wiem kiedy najlepiej teraz zacząc staranka :) czy od razu po ukazaniu 2 kreseczek na teście owulacyjnym ( bo miałam je bardzo widoczne 4 dni) czy może dopiero dzień później i przez kilka dni.
Pomóżcie kochane

Pozdrawiam serdecznie!!!:)
mój tez łyka cynk.. w sumie wzmocnienie włosów.. ale jakby nie patrzeć.. cynk odbudowuje bialko.. a z czego sa plemniki:) miedzy innymi z białka..
minilanle zapotrzebowani to 5mg ale dobrze brac okolo 15-20mg:)

Hejka- ja jeszcze nie korzystalam z testów owulacyjnych, jak tylko skonczyl sie okres to staranka sie zaczely codziennie- stwierdzilam nie ma co liczyc, testowac- tylko korzystac z przyjemnosci- jak narazie takie jest moje zdanie- to dopiero pierwszy cykl staran- zobaczymy na przyszlosc moze sie skusze na testy- na szczescie moj M jest bardzo zadowolony z codziennego seksu- wiec nic tylko do dziela- pozdrawiam
ja tam wole codziennie.. nie korzystam z testow tylko badam swe ciało.. jak to maz powiedzial jak mi tempka wynosila 36st C "ale ty oziębła w środku:)"

Nakręciłam się i ja:tak:
Owulkę miałam 31.01 tak mi się wydaje ponieważ test LH 30.01 wykazał dwie grube kreski.
Więc może iśc na te badanie czy zaczekać jeszcze te 10 dni?
ach głupotki mam w głowie:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
test wykrywaja wczesną ciąże, ale nie aż tak wcześną.. nawet gdybyś zaszła 31.01 to dopiero 4 dzien.. to zbyt za wszesnie poczekaj jeszcze tydzien i zrob.. jesli bardzo Ci sie spieszy:)

no i wykrakałam 1 krecha :( ;(((((((((((((
głowa do góry nie ten cykl to następny.. ja też tak zawsze przyżywam.. a jak wychodzi 1 krecha to placze ale mąż potuli i przechodzi..

Nie przejmuj sie, za chwilkę znów nowy miesiąc i nowa nadzieja!!
dokladnie tak jak piszesz.. nie ten miesiąc to następny:)

Ja narazie czekam na owu.. dzis 12dc zastanawiam się owu albo 6 albo 7.. tak mi sie wydaje.. chociaz moze i 8.02.. tak sie zastanawiam kiedy powiniem zaczac pojawiac sie sluz bo narazie jest taki biały jak mleko no moze ciut gęstrzy niz mleko...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry