reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

kasiula

Mi na usg tez lekarz powiedział, ze mam cystyczne jajniki..powiedzial tez, ze moze to byc zespoł policystycznych jajników.. biore clo aby miec owulacje

Kiedys gin mi powiedzial , ze jak pęcherzyki w jajnikach są różnych wielkośći to wyklucza sie pco

Prolaktyny jeszcze nie badałam, ale czuje ze tez mam podwyzszoną[/quote]


Witam Was wszystkie!
No to ja już nic nie wiem. Niby jajniki policysctyczne a pęcherzyki różnej wielkości mam więc nie powinny takie być tak? 22 idę na wizytę u kolejnego gina,ale tym razem mam nadzieję specjalisty. Może mi powie konkretnie co jest przyczyną braku ciąży. Ehh...
 
reklama
O widze dziewczyny, że tu dzisiaj cisza jak makiem zasiał, tylko 2 pościki od rana - hmmmm...:-:)-:)-( Gdzie Was wywiało???
Ja jak obiecałam weszłam na BB dziś szybciej.


Beti1975 cisteczek nie zrobiłam bo w sklepiku niedaleko mojego domu nie dostałam kleiku, nie mieli aktualnie, więc odpuszczam do jutra bo musze iść do miasta... :tak:

Justys84 kochana oby lekarz miał racje, a ten duphastron pomógł jeżeli to zaczątek fasolki. Skarbie trzymam za Ciebie kciukasy &&&&&&&&&&&&&

dzeni4
gratulacje z powodu narodzi córeczki Twojej kuzynki, a Tobie kiedy będziemy mogła gratulować chociażby początku fasolki???Z tego co czytam, to chyba niebawem, głowa do góry kochana i pozytywne myślenie :-)

catedra pociesze Cie (mam nadzieje) ja aktualnie jestem też osobą bez pracy. Tylko mój M. pracuje. I chcemy dzidzie bez względu na wszystko, ktoś mi kiedyś powiedział: "Bóg dał dzidzie to i da na jej wychowanie" I powiem tak, nie rezygnuj ze swoich marzeń...i tym bardzoej jeśli pragniesz tego dzidziusia jak nie wiadomo co w życiu. :-)




 
czytalam od poczatku.....tam przy okazji do Niuni.....ty mowisz ze jestes stara:szok:......to ja chyba sie nie przyznam ile to ja mam lat...:shocked2:.......

witamy na forum kochana - trzymam kciuki aby się udało

catedra - ja jestem może nie w podobnej sytuacji bo mnie nikt nie zwolnił bo sama to zrobiłam. Ale zmieniłam pracę, właśnie skończyłam okres próbny i zaczęłam umowę na rok. I co z tego? nie zrezygnuję ze starań o dzidzię. I tak jestem chroniona do dnia porodu muszą przedłużać umowę a potem mam jeszcze zasiłek macierzyński w wysokości wynagrodzenia. Owszem nie mam wychowawczego i możliwości powrotu ale wierzę, że po urodzeniu dzidzi znajdę pracę. Nie zamierzam wszystkiego odkładać bo tak można w nieskończoność. Zawsze będzie coś co można nazwać "nieodpowiedni moment" lub "przeszkoda niespodziewana" Ja myślę, że warto próbować. Nie ma większego szczęścia niż mieć dziecko a praca- zawsze się znajdzie. Nie jesteśmy coraz młodsze...A co jeśli potem będziesz jeszcze starała się b.długo bo nie zajdziesz od razu... i znowu coś się wydarzy... przemyśl sobie to kochana. Ja oczywiście nic nie narzuca. Opowiadam tylko o mojej sytuacji i moich decyzjach.
 
Karo85 masz zupełną rację!
Z wakacji zrezygnować - ok, można pojechać za rok. Ale z dzidziusia catedra nie rezygnuj tak szybko! Może złe porównanie dałam, przepraszam, ale Karo 85 ma naprawdę rację. Porozmawiaj z mężem i podejmijcie decyzję razem. Praca raz jest raz jej nie ma, a dzieciątko i radość masz do końca życia! Pozdrawiam i nie łam się kochana!
 
Karo85 a powiedz mi czy kobieta jak jest dopiero na okresie próbnym tym 1 miesiecznym czy 3 miesięcznym, czy też jest chroniona??? Czy tez zakład pracy ma obowiązek przedłużania do porodu umowy???
 
Karo85 a powiedz mi czy kobieta jak jest dopiero na okresie próbnym tym 1 miesiecznym czy 3 miesięcznym, czy też jest chroniona??? Czy tez zakład pracy ma obowiązek przedłużania do porodu umowy???


to jest tak jeżeli umowa jest dłuższa niż 1 miesiąc bo inaczej nie ma ochrony. Nie można zwolnić również pracownicy, gdy podstawą stosunku jej pracy jest umowa terminowa, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Także, gdy np. idziesz do pracy. Masz okres próbny 3 M i jesteś w ciąży rozpoczynając pracę- jesteś chroniona. Jeśli nie...to teoretycznie nie jesteś.
 
to jest tak jeżeli umowa jest dłuższa niż 1 miesiąc bo inaczej nie ma ochrony. Nie można zwolnić również pracownicy, gdy podstawą stosunku jej pracy jest umowa terminowa, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Także, gdy np. idziesz do pracy. Masz okres próbny 3 M i jesteś w ciąży rozpoczynając pracę- jesteś chroniona. Jeśli nie...to teoretycznie nie jesteś.

No nie wiem ja inaczej slyszalam ze kobieta jest chroniona jezeli ma umowe na czas okreslony po 1 trymestrze....dlatego cicho siedze poki co bo z 2 strony nie chce zadnych ulg i chce sie sprawdzic (nowa praca) moze nie polece....Moja kolezanke zwolnili w 2 mc bo mialam umowe na czas okreslony wlasnie
 
No nie wiem ja inaczej slyszalam ze kobieta jest chroniona jezeli ma umowe na czas okreslony po 1 trymestrze....dlatego cicho siedze poki co bo z 2 strony nie chce zadnych ulg i chce sie sprawdzic (nowa praca) moze nie polece....Moja kolezanke zwolnili w 2 mc bo mialam umowe na czas okreslony wlasnie

Masz rację. Może poprzedni post nie był zbyt dobrze sformułowany.Dokładnie tak jak pisałam jest to zawarte w KP, jeżeli umowa terminowa uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży to nie jest możliwe jej rozwiązanie. Należy ją przedłużać do dnia porodu. Tak też pisałam w poprzednim poście.
Ochrona nie dotyczy kobiet o umowie na 1 miesiąc próbny lub na zastępstwo.
 
dzieki ninonka za kciukasy;-),a dowiem sie co i jak za okolo dwa tygodnie,chyba ze @ przyjdzie po dwoch,trzech dniach stosowania duphastonu:no:lepiej zeby nie przyszla!
 
reklama
Justys trzymam trzymam kochana mocno kciuki &&&&&&&&&&&&&

Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie mi z tą ochoroną kobiet.
Czyli najlepiej do 1 trymestru sie nie przyznawać, a jeżeli ma się 3 m-czną próbną umowę i jest się po 3 m-cu ciąży to wtedy nie mogą wysiudać kobiety tylko jej przedłużać.... To super!!!

A mnie wywiało na dłuższą chwilę, bo tak się napaliłam na te ciasteczka od Beti1975 że musiałam je jednak dziś zrobić. Noi wysłałąm brata po kleik ryżowy i wkońcu upiekłam, mniam mniam mniam


OTO MOJE DZIEŁO - BETI1975 DZIĘKUJE!!!!







 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry