reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

co do mleka, to ja ściągam jak mała śpi bo jeśli nie budzi się częściej jak 3godz albo nie zje z 1 piersi całej to mam tyle mleka, że szok. Mam małe piersi, a jeśli karmię co 3 godziny to Wiktoria najada się spokojnie z 1 piersi. Chybaże chce częściej to jest problem. No i staram się ściągnąć na wieczór czy na noc. Albo jak gdzieś wychodzimy. Piję raz dziennie bocianka, ale nie wiem sama czy to pomaga.
No i jeśli ściągam same 7 min z obu piersi to mam prawie 120ml mleka, więc staram się za dużo nie ściągać żeby nie było nawału, który przeżyłam w szpitalu.

Lisska, to ładnie podrósł:) w czwartek będzie u mnie położna z wagą, to ciekawe ile moja waży i czy przybrała na wadze.

No i chyba - żeby nie zapeszyć - mamy smoczek dla małej. Jeszcze musi się trochę do niego przyzwyczaić, ale jest narazie dobrze. Kupiliśmy tommee tippee. I chyba będzie jej pasował, bo jest chyba najdłuższy ze smoczków, a jeśli ma te gotyckie podniebienie, to jest akurat dla niej.

No i muszę się pochwalić, że zrzuciłam już 10kg po ciąży. Zostało mi 2kg do zrzucenia :) No i brzuch jeszcze został, ale mam nadzieję, że niedługo zejdzie w ogóle.
 
reklama
Magda no to muszę mieć po prostu małe gruczoły... chyba...

Liskka no ładnie Lisek przybrał na wadze :-) nie znam niestety takich stron. Trochę czytam na stronie Rossmann, trochę z książek jakie dostałam. Też by mi się przydała jakaś rzetelna stronka. Co do wody to podawałam tylko trochę na łyżeczce w temp pokojowej. Niestety Aluska mocno się krzywi na smak wody

Anulla wow! Sporo sciagasz. A tak balas się że nie będziesz miała pokarmu :) Mi nigdy nie udało się tyle ściągnąć pokarmu, z tym że ja tylko po karmieniu sciagalam by rozkręcić laktacje. Dopiero od niedawna brakuje mi pokarmu, a tak to też Ala najadala się jedną piersią i ładnie przybierala na wadze. I tak jestem zadowolona z tego że udaje mi się jeszcze karmić po tych wszystkich moich problemach z kp :)
 
Anulla daj małej troszkę czasu leżałyscie dość długo w szpitalu. To też może być przyczyną niepokoju u niej. Wiem coś o tym, my lezelismy po porodzie prawie 3 tygodnie w szpitalu. Przez ten czas prawie wogole nie spalam, nie jadłam mało brakowało, a bym się załamała :-(. Piotruś w szpitalu i po wyjściu z niego jakieś 2 tygodnie tez był niespokojny. Później się wszystko unormowalo, od mniej więcej 2 miesiąca przesypia całe noce, ale to dzięki radom z książki język niemowląt i wytrwałości mojego męża :-)
 
Kasik nasz sposób np. nie sprawdził się u mojej koleżanki, to wszystko zależy od dziecka ;-). Piotrusia kapiemy o 19:30-20:30, odkładamy do łóżeczka i zasypia (czasami z 20 minut rzuca się po lozeczku) o 23-24 karmimy go na spiocha ( zależy jak idziemy spać ) i budzi się rano 5:30 -6:00 na mleczko i dalej spać ;-).
 
szczerbatka, chyba masz rację, bo w szpitalu mała nie miała rytmu dnia, bo ciągle ją brali na badania i budzili i przerywali karmienie. Dopiero teraz dochodzimy do siebie. Mam nadzieję, że to długo nie potrwa i ogarniemy się :)

A smoczek to jednak zbawienie dla duszy :-D. Noc w miarę przespana. Mała budziła się na karmienie i w miarę szybko zasypiała ze smokiem. Czasami nie chciała, więc na siłę jej nie dawałam, ale jak już chciała to zasypiała szybko i ta noc nie była tak tragiczna jak poprzednie.

Smerfeta, właśnie bałam się o pokarm, a teraz mam wrażenie, że bliźniaki bym wykarmiła. ;-). Mleka mam sporo i muszę trochę odciągać żeby piersi mi nie pękły. No i do tego co rano budzę się zalana mlekiem, bo wkładki nie dają rady. Coś strasznego.
 
Szczerbatka, ja tez sie wzorowanym na książce Język niemowlat. Duzo cennych rad. Od początku wprowadziłam karmienie co 3 h. Nawet jak mały chciał częściej, to i tak stosowalam ustalone pory. U nas na noc troche inny system sie ustalił. Kapiel ok. 20-tej i spac. Wcześniej były pobudki częściej, ale teraz jest jedna pobudka ok 4 rano i druga juz całkiem rano koło 7, a nawet czasm koło 8.
 
To u nas podobnie. Jak Junior zje okolo 19/20 to spi do 3/4. Jak przestawia sie godziny i zje okolo 17/18 to domaga sie okolo 21/22 ale i tak budzi sie 3/4. Dzisiaj narobil mi strachu bo kupki robi co 3-4 dni a tu wczoraj o 22 niespodzianka po 2 dniach, nawet sie ucieszylam ale jak o 3 w nocy podczas przewijania znowu zrobil kupe to sie juz zmartwilam. Oczywiscie wlaczyl mi sie strach, ze to poczatek biegunki, jakis rotawirus itp, nie moglam spac. Balam sie zajrzec w pampersa o 7 rano ;) Jak na razie (odpukac) cisza.
 
reklama
Ja pomimo ze w nocy cześciej karmie to na razie sie Wysypiam. Mały zasypia o 21 i budzi sie w zależności czy zje przed pójściem spać pierś plus mm czy sama pierś , w pierwszym wypadku spi do 2 , w drugim do 12 potem regularnie co 3 godz budzi sie na karmienie ale je szybko i sama pierś , juz na leżąco wiec sprawnie to idzie. Kupa tradycyjnie o 3 nad ranem ... :-)
Nad ranem ma tez gazy wiec juz zabieram go do siebie i do 7 spimy. Czasem spi dłużej to mam czas na szybki prysznic.
Dzisiaj rano pojadł ale dokarmiam mm i jak za magiczna różdżka od razu maślane oczka poszliśmy na spacer i spi bez wycia bez marudZenia bez noszenia... Nic na sile, jak musi dojeść to dam mu ta butle i przynajmniej dzien bez nerwów.

Kasik36, ładnie spi twoj J. A od kiedy tak długo zasypia ? Z tego co pamietam to jest jakies 6 tyg starszy od mojego liska
 
Do góry