reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
hej:)
chciałam się oficjalnie przywitać jako MAMA JANKA:)

pewnie część przynajmniej czytała mój wpis z ciężarówek, ale przypomnę tylko najważniejsze:
Janek urodził się sn 19 listopada o 11:45, ważył 3860 i miał 36 cm. dostał 9 pkt APGAR - zabrali mu jeden za zasinienie skóry...
wyszliśmy już w piątek do domku, więc uczymy się teraz wszystkiego, ale udaje nam się póki co karmienie piersią i mam zamiar kontynuować, bo bardzo mi z tym wygodnie...
nie wiem co jeszcze Wam tu teraz na początek jeszcze napisać... jak pewnei każda z Was jestem w Klusku moim zakochana strasznie już od pierwszej minuty wspólnej na tym łóżku porodówkowym i bym mogła spędzać cały dzień na przyglądaniu się mu:)
no to jeszcze jakaś fotka dla forumowych cioć:)

Zobacz załącznik 655092
postaram się zaglądać regularnie, ale muszę przyznać że pierwszy raz przy komputerze siedzę od czasu powrotu do domu:)
 
Ema gratulacje :) sliczny chlopczyk :)

Kupilam nowy komplet butelek i inne mleko modyfikowane, niestety efekt ten sam Wiki wszystko wypluwala. Pediatra pozwolila mi podać kaszke, kupilam o smaku bananowym. Dzis byla pierwsza próba i wypadla bardzo dobrze, Wiki lyzeczka zajadala sie kaszką. Sprobowalam tez pozniej podać jej mleczko lyzeczka i tez pila wiec to kwestia smoczkow, których nie trawi.
 
mam pytanie dla mam karmiących piersią... też macie problem z karmieniem w nocy?? bo u mnie pierwsze karmienie nocne trwa jakieś dwie godziny łącznie... mały je, przysypia, wtedy ja go do łóżeczka a on oczy wielkie i jeszcze jeść woła, więc ponownie na ręce i cycek... a w między czasie ze dwa pampersy bo jedzenie to świetna pora na strzelenie kupy...
i tak już trzecią noc mam dwugodzinną przerwę w śnie... potem na drugim karmieniu jest lepiej - też koło godziny co prawda z przewijaniem i odkładaniem do łóżeczka, ale to już znośne:)
w dzień jakoś łatwiej nam idzie...
ok lecę odkurzyć bo dziś albo jutro położna a psina mi kość schrupała na dywanie... że o sierści nie wspomnę - niech no on w końcu linieć przestanie:) dobrze że Janek chwilowo w wózeczku śpi:)
miłego dnia mamusie!!
 
mam pytanie do mamusiek, jak często zmieniacie ręcznik który używacie do kąpieli dziecka ? Po każdej kąpieli , po dwóch? Częściej w pierwszych miesiącach, rzadziej pózniej? Ile macie ich na stanie?
 
Ostatnia edycja:
Liska ja piore co dwa dni, choc to tak ciezko przewidziec bo czasem zdarzy sie siku czy cos i trzeba od razu prac... ja mam 4 reczniki dla Goski i pare takich malych ktore uzywam jak np w ciagu dnia musze pupe wymyc pod kranem.

Ema - niestety ci nie pomoge bo karmie butelka ale powiem ci ze to tez trwa... sama butla to ok 30min bo trzeba robic przerwy, potem pampers, potem z 30min czekania az sie uleje a jak sie nie uleje to siedze kolejne 30 bo sie boje zasnac :) i tak tez z 1.5h wychodzi. Na szczescie Goska mi nie zasypia i jak sie budzi sama to juz glodna wiec opedzluje szybko ;)

Minni - kurcze szkoda ze nie mozecie trafic z tym mlekiem, moze faktycznie kaszka rozwiaze probelmy.

A my sie chyba pozbyłyśmy żoltaczki bo Gocha taki bladzioch od paru dni ;D
 
Ema gratuluje syna. Dziecko jeszcze nie potrafi efektywnie ssać, nauczy się tego z czasem. Mój potrafił jeść nawet 40 minut, a teraz najada się w 5 :-). Z czasem kupy też nie będą takie częste. Jeśli robi kupy po jedzeniu to przewijaj go po jedzeniu, a nie przed. Jeśli karmisz wyłącznie piersią to może się zdarzyć, że w ogóle nie będzie się wypróżniał przez kilka dni, nie należy wtedy się niepokoić bo to normalne. Po prostu będzie wchłaniał cały pokarm. No i czas na zmianę suwaczka, bo masz już nieaktualny :tak:
 
reklama
Cześć dziewczynki, ale Was sie przyjemnie czyta ;-).
Mam pytanie do mamuś, które użytkują Angelcare AC401. Czy polecacie,czy moze to zbędny gadżet? A moze coś innego polecacie?
 
Do góry