reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Ja też już zaszczepilam małego w szpitalu eneegixem i teraz musze kontynuowac. Dzięki za odpowiedz. Ja siedzę w donu ale mam kontakt z dzieciakami które chodzą do przedszkola tak więc zaszczepie chyba na rota i te pneumo też. Dziekuje za odpowiedź.
 
reklama
Nie jestem entuzjastką szczepień i ciężko przeżywałam każdą szczepionkę mojego dziecka. Jednak jak szczepić to z głową. Szczepić mądrze! Konsultować się u neurologów (którzy są bardziej sceptyczni co do niektórych szczepionek). Wybierać szczepienia i terminy dopasowane pod dziecko. Opóźniać szczepionki niebezpieczne typu MMR bądź wymieniać je na priorix.

o tym cały czas piszę, a niestety z 98% społeczeństwa szczepiącego idzie za tłumem. Inni szczepią to ja też ... ja też szłam nie wiedząc kompletnie nic.

już nie będę ciągnąć tej dyskusji bo nie chodzi tu o przepychanki :)
każdy i tak musi podjąć sam decyzje;-)
 
Madzia i piotr gdzie twój suwaczek?? :-p Ile Haneczka już ma ?

Ja nie lepsza z chrzcinami bo u nas pewnie będą w kwietniu lub czerwcu :-pczyli Ada będzie miała 8 lub 10 mies :rofl2: ja i ze względu na pogodę teraz nie chciałam chrzcić i muszę czekać na mojej siostry rodzonej bierzmowanie bo chcę aby była chrzestną jako,że więcej dzieci nie planuję :-ptzn wracam po swojego ostatniego kropka do kliniki za jakiś czas ale Bóg tylko wie czy zostanie z nami;-)
 
Esiek jeśli chodzi o różnicę między kolką a zaparciem to tak jak Lenka pisze, Marcysia jak na razie kolkę miała raz ale wierzgała nóżkami i drapała strasznie, za to zaparcia ma teraz i czerwona jest przy tym jak burak, a kupkę próbuje robić podczas jedzenia, dzisiaj zmieniliśmy mleko zobaczymy jak będzie. Ale wydaje mi się że 150 mleczka to jednak za dużo jak dla Małgosi Marcysia tyle nie je.
Jeśli chodzi o terroryzm to my w domu też mamy małą terrorystkę, rączki i bujanie to podstawa dla naszego dziecka, takie małe a takie cwane ;).

My chrzcić też chyba będziemy w kwietniu.

Majka dobrze że już w domku jesteście i z malutkim wszystko dobrze.

Esiek my sesję ribimy w studiu w turzynie, dzwoniłam do tej pani o której rozmawiałyśmy ale miałyśmy problemy z terminem bo my chcem jeszcz kilka zdjęć rodzinnych i Marcysi z bratm a on pracuje i trudno nam się dopasować.
 
Chyba na tym forum samych małych terrorystów rodzimy, bo Filip też z rączek nie schodzi, trzeba go tylko lulać, całować i bawić się z nim :-D

Madzia zmieniłyście mleko na Enfamil czy jakieś inne?
 
Witajcie w klubie, mi już ręce opadają. Mój syn waży 12 kg, ząbkuje i nawet na chwilę nie mogę go zostawić, bo płacze i wyciąga rączki. Mąż mi opowiadał, że jak wychodzę do pracy to młody raczkuje do drzwi i w nie uderza rączką i płacze...A jak wracam z pracy to nawet się przebrać nie zdążę, bo Wiktorek wyciąga rączki śmiejąc się i krzycząc mama (czasami mam wrażenie że to nie jest przypadkowy dobór głosek, ale nadal nie jestem tego pewna).

Teraz też rozrabia zamiast spać, chyba mu camilię podam, bo gryzie te paluchy i gryzie.
 
reklama
Wow Sylwia 12 kg to już nie przelewki :) Moja Wiktoria waży już 6,5 kg i czasami mi ręce opadają to co będzie dalej ;)

Nam udało się w końcu wyleczyć katarek i kaszelek, który pojawił się zaraz po wyjściu ze szpitala. Może uda nam się w końcu zaszczepić Małą drugą dawką. Po tym pobycie w szpitalu ciągle mam schizę odnośnie kupek Małej, jeśli kolor kupki jest inny niż powinien już się dołuje... Oby już nigdy wiecej nie było potrzeby hospitalizowania, nie ma nic gorszego :(

Wiki też moze dołączyć do grupy małych terrorystów :) najgorzej jest w nocy budzi się co godzinę, od razu żąda cycka, zasypia a jak mam ją odłożyć do łóżeczka - budzi się ;) i tak na okrągło :-D Lekarka powiedziała że powodem tego może być że Małej w nocy już nie starcza mojego pokarmu i kazała dokarmiać mlekiem modyfikowanym i kleikiem ryżowym. I tu się pojawia problem, bo ona nie chce tego jeść, co weźmie do buzi od razu wypluwa. Nie wspomnę już o karmieniu z butelki, w ogóle nam to nie wychodzi. Sprawdziłam nawet ostatnio czy problem leży w butli czy w mleku, ściągnęłam swoje mleko i chciałam podać w butelce i nie przeszło. Mam butelki Aventu i Canpola może polecicie mi coś, bo sama już chyba nic nie wymyślę ;)
 
Do góry