reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Lenka moja marcysia też czasem lezy sobie sama tyle tylko że na naszym łóżku i bardzo to lubi stawiam jej wtedy taka edukacyjną zabawkę i sobie do niej gaworzy jak jej sie znudzi to zapiszczy i lecę wiec nie widze też nic w tym złego.

Dziewczyny ja mam pytanie. Od kiedy zaczynają maluchom isc ząbki bo moja Marcysia strasznie pcha sobie piąstkę do buzi, czy możliwe jest że Marcysi już dokuczają dziąsła? do tego ślini się i idą jej z buzi bańki. Czy powinnam kupić na to jakiś żel?
 
reklama
Madzia spokojnie, to raczej jeszcze nie to :) Filip też tak robi od miesiąca, lekarz nam powiedział, że to kolejny etap rozwoju dziecka- odkrywa, że zamiast smoczka może użyć np, piąstkę
 
Hej!

majka -
no to miałyśmy dziś obie Wielki Dzień :) Jak Wam się udały chrzciny?
madzia - mi się też wydaje, że to kolejny etap rozwoju bo gdzieś tak czytałam, żeby idą od 4 miesiąca najprędzej.

Co do chrzcin my też robiliśmy w restauracji obiad na 25 osób, dziewczyny ze Szczecina robiliśmy w Trattori Toscanie na Końskim Kieracie ( szczerze odradzam ale nie bede sie rozpisywac bo to nie wątek gastronomiczny :)
Co do samych chrzcin to Gosia była przecudownie grzeczna - przekimała całą mszę, obudziła się jak ją lali wodą - zerknęła na księdza, wydała z siebie głośne "Guuu" - i poszła spać :) Ogólnie dzień pełen emocji i bardzo fajny ale jesteśmy wszyscy mega zmęczeni. Gosia dostała piękne prezenty oczywiście pamiątki chrztu jak złota grzechotka, srebrna skarbonka, malutkie kolczyki i przywieszki. Wszytko to piękne, ale najprakryczniejszy prezent dostała od chrzestnych - krzesełko do jedzenie Chicco Polly Magic, bardzo polecam bo jest od 0+ aż do 15kg więc starczy na długo, a i Gosia już dziś jadła z nami kolację przy stole :)
Jedyne co to nawet Gosi nie ubralam w sukienkę do chrztu - miałam jej ubrać do restauracji bo w kościele i tak miała płaszczyk, ale wpierw spała i nie chciałam jej budzić a potem zapomniałam :) Wklejam jedną fotkę moją z Gochą i drugą jej stroju.

lenka
- dobry temat poruszyłaś - moje dziecko niestety rzadko chce leżeć same z sobą ale jak już ma takie momenty to ja głupia zamiast się cieszyć to tak jak ty mam wyrzuty sumienia, że jej nie poświęcam uwagi ;/ A chyba to błędne myślenie,.

Labo
- trzymam kciuki aby wszystko było OK pomimo tego szpitala...

A u nas podsumowaniem chrztu jest katar ;/ Nic z nosa nie leci ale po wodzie morskiej i użyciu fridy wyciągam gile ;/ Temperatury brak, ma apetyt i ogólnie jest OK ale rano lecę do lekarza ją osłuchać. Trzymajcie kciuki.
DSC_0112.jpg10882171_776806992357166_858504189813291575_n.jpg
 

Załączniki

  • DSC_0112.jpg
    DSC_0112.jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 66
  • 10882171_776806992357166_858504189813291575_n.jpg
    10882171_776806992357166_858504189813291575_n.jpg
    23,4 KB · Wyświetleń: 51
Esiek cudna sukienka, musisz Gosie stroic na codzien bo nie zdazy zalozyc ;) A co bylo nie tak w restauracji? Pytam bo kiedys tam bylam i bardzo mi smakowalo a prywatnie mam restauracje i tez czesto organizujemy chrzciny wiec moze Twoje spostrzezenia mi sie przydadza.
 
Esiek No co Ty Toscana się nie popisała?! A my tak lubiliśmy tam chodzić... Super, że się wszystko udało :) Małgosia jaka długa dziewczynka! No i wypatrzyłam, że mamy to samo lustro z Ikei ;-) zdrówka dla Gosi!
 
Kasik - my tam jemy bardzo czesto i zawsze spoko stad decyzja zeby robic tam. Restauracja to dobra jest ale do imprez sie nie nadaja. Jutro ci napisze wiecej szczegolow bo z telefonu mi niewygodnie ;)

Lenka - ja tez lustro widzialam juz wczesniej na twojej fotce na FB. ;)
 
Lenkabar tez zostawiam Hanie w łóżeczku, włączając karuzele, dodatkowo daje jej ulubioną maskotke grzechotke i szeleszczacą szmatkę co prawda po pół godzinie juz nie chce karuzeli wiec wieszam jej na łózeczko kołderke w sowy, ona je uwielbia i gada sobie do nich.Nie ma w tym nic złego , że maluszki sobie polezą same, nawet jesli troche pomarudzą to tez sie nic nie stanie.Hania juz jest zdrowa i my również , mam nadzieje ze przez mrozik nic sie do nas znów nie przyplącze.
Esiek twoja Gosia duza dziewczyna juz; )
 
Esiek u nas też chrzciny udane. Mały dostał tylko srebrny obrazek i złotą bransoletke a reszta kase.
Śliczna ta twoja niunia. Ja też mojego wystroilam ;) w biały garniturek ;)
 
Lenkabar , Majka , Esiek dziękujemy z Olusią . Już jest ok co prawda jeszcze coś tam w nosku furga ale po kropelkach to już po jednym dniu stosowania było o niebo lepiej więc jeszcze ze 2 dni będziemy ich używać i skończymy kurację . Wysypka na brzuszku znikła . Dziś byłyśmy na spacerku bo pogoda piękna i zobaczymy jak z katarem będzie .
Lenkabar - Reniferek uroczy.
Esiek - Gosia rośnie jak na drożdżach
 
reklama
labo - to się cieszę, że jest dobrze! My tez spacerowałyśmy bo taka piękna pogoda - fajny mały minus i słońce !!!!!!!!!!!!!!

My też po wizycie u lekarza, płuca i oskrzela zupełnie czyste. Dziś rano już nic nie odciągnełam jej, ale jeszcze na wieczór zobaczę i daję dodatkowo wit C.
Gosia waży już 4620g, wczoraj skończyła 7 tydzień :) A za tydzień w środę szczepimy.... ;/ Nadal jestem niepewna decyzji i coś czuje ze tak zostanie ;/

Co porabiacie na Sylwestra z maluchami czy może zostawiacie u dziadków i szalejecie? ;)
My z Gosiunią do znajomych, oni mają dwulatka i jeszcze będą znajomi z 7 miesięczna córą także cyrk na kółkach :)

Poza tym to rok temu w Sylwestra dowiedziałam się, że moja pierwsza ciąża obumarła. Jak dziś pamiętam że to był najgorszy dzień w całym moim życiu, gdyby nie to że teraz śpi mi tu obok cała i zdrowa Gocha to tego Sylwestra bym chyba nie przeżyła ...
Koniec marudzenia :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry