reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
My z Olą też w domku może znajomi do nas wpadną z synkiem prawie rówieśnikiem Oli ( gdyby wszystko było ok to różnica byłaby 2-3 dni między nimi ) . Na razie nie jestem gotowa żeby ją zostawić i pójść poszaleć
 
my z Marcysią też pierwszy Sylwester spędzamy w domku mieliśmy zaproszenie do znajomych na dosyć dużą imprezę ale malutka jest jeszcze za mała i nie chcemy jej zostawić, a po za tym to pierwszy nasz wspólny Sylwester.
 
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi na temat łóżeczka :)

Labo, Esiek dobrze, że z dzieciaczkami ok !

My też spędzamy z Filipem Sylwestra w domu, będzie tylko trochę najbliższej rodziny, bo wszyscy mają bzika na punkcie Fifiego :)

Dziś jesteśmy po pobieraniu krwi :( nie wiem czy to się tyczy wcześniaków, ale lekarka nam powiedziała, ze dobrze jest mieć zrobioną po kilku tygodniach od urodzenia morfologię. Z resztą np. okulistka też pytała czemu nie mamy morfologii (mimo, że wszystko jest bardzo ok z oczkami). Maaaatko igła wbijana w dłoń była gruba jak u dorosłego! Straszny widok, ale chłopaki nie płaczą i Filip był bardzo dzielny, mimo, że potrzebne były 2 pełne fiolki, a u dziecka krew z żyły skapuje, a nie leci tak jak u dorosłego i leżał z tą igłą z 5 minut :///
 
Lenkabar Ola też jest wcześniak a nie robiliśmy ani razu morfologii , nawet w szpitalu jej nie robili poza tym takim maluchom morfologię można z palca pobierać a krew leciała długo bo na dłoni są cienkie żyły a igła musi być odpowiednio gruba aby nie uszkodzić krwinek bo wtedy parametry byłyby nieprawdziwe . A tak swoją drogą to nie wiem dlaczego pobierali mu krew z dłoni no chyba , że nie znaleźli w zgięciu łokcia to ok . Ja jak pobieram krew maluchom zawsze macam zgięcie i rzadko kiedy nic nie znajduje a wtedy minutka i po sprawie . No ale nie chcę się wymądrzać bo na pewno specjaliści tam pracują .
 
Labo masz w zupełności rację, mogli pobierać z palca, ale ja nie wiedziałam, ze to będzie jakaś różnica i oznaczyłam od razu grupę krwi :( dowiedziałm się o tej igle grubszej niż u dorosłego dopiero w środku. Swoją drogą wyjaśniłaś mi dlaczego musi być grubsza niż jak nam pobierają... Ale czemu z rączki to tego juz nie wiem :/ Naprawdę nie kazali Wam robić morfologii? Nam teraz nawet jak bylismy u ortopedy- traumatologa, bo Filip leżąc troszkę skręca się w literkę C, a rwie się juz do siadania- lekarz od razu pytał o morfologię, okulistka też, no i w szpitalu u nas obowiązkowo robili morfologię, to był warunek szybkiego wypisu- czy wyniki będą cały czas b. dobre. Dziwnie, że nie ujednolicają stantardów. W którym tc urodziła się Olusia?

Madzia z palca Marcysia miała pobierana krewkę?
 
Dziewczyny ja po wizycie maluch machal do mamusi rączkami i nóżkami. Lekarz mówi ze wszystko dobrze krwiak się wchłoną :-D teraz 26 stycznia genetyczne.
 
Lenka Ola urodziła się w 36 tygodniu . Chcę Ci też napisać , że niepotrzebnie robiłaś grupę krwi bo u Filipka krąży jeszcze Twoja krew i nie ma sensu robić badania no chyba , że jakiś zabieg poważny ma mieć albo operację - swoją drogą dziwne , że o tym nie wspomnieli ale pewnie robiłaś prywatnie badania . Pamiętaj więc teraz , że gdyby kiedykolwiek małemu potrzebna byłaby grupa krwi to i tak musisz ją powtórzyć - może wyjść taka sama ale nie musi . Ja zawsze odradzam mamom , które chcą robić grupę krwi bo trzeba dość sporo pobrać a i tak trzeba będzie powtarzać . A igła nie musi być grubsza niż u dorosłego - my standardowo pobieramy 8 i to wystarczy . Gdybyś kiedyś musiała robić jakieś badania to służę pomocą .
 
reklama
Lilka super wiadomość :) bardzo sie ciesze,ze krwuak sie wchłonął :)
Esiek - Gosia to juz duza dziewczynka. Mi mówią ze moja wyglada jakby miala z 7 miesięcy, nic dziwnego jak ma wysokich rodzicow. Z tego co pamietam Twój m mial nie cale 2 metry wzrostu tak jak mój ;)
Ja tez daje sie Wiki bawić samej, nie uwazam zeby to bylo zle. Nie trwa to moze jakoś dlugo i czesto musze zmieniać zabawki,bo szybko się nudzi.
Labo-dobrze,ze z Malutka wszystko ok.

My sylwestra spędzamy w domu. Zaprosilam znajomych z 2-letnia córeczka i innych z 4-letnia :)
Wiktoria jutro kończy 5 miesięcy, jak ten czas szybko leci. Nauczyla sie dawac buziaki, co prawda jak sie mowi zeby dala buziaka to daje go z otwarta buzia,ale i tak jest to mega slodkie :) a i chyba rozpoczal sie u Nas okres ząbkowania.
 
Do góry