reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Ema bardzo współczuję :((( ale najważniejsze, żeby Maluszek wyzdrowiał i czuł się dobrze. Jeszcze wieeele wspólnych pięknych Świąt przed Wami, a teraz to miej to w nosie i myśl tylko o Janku! Trzymam kciuki, by szybciutko wyzdrowiał.

Esiek kładź Malutką na brzuszku, kiedy nie śpi. Macie książeczki do wkładania między szczebelki łóżeczka? Dziecko sobie leżąc na brzuszku obserwuje obrazki. Filip uwielbia też leżeć pod kręcącą się karuzelką albo jak sobie leży na przewijaku a ja z nim rozmawiam, robię miny, ćwiczymy mięśnie itd. A tak to noszenie, pokazywanie świata dziecku :)

A ja muszę się pochwalić!!!!!!!! Mój niespełna 3 miesięczny Synek, notabene wcześniak 3 razy podnosił się dziś do siadania!!!!!!!!!!!!! za pierwszym razem myślałam, że mi się przewidziało! Zawołałam M i przy 2 następnych aż nam kopary opadły! Oczywiście do prawdziwego siedzenia jeszcze daleka droga, ale to było niesamowite. A podnosił się do książeczki z kontrastami. Najpierw bawiliśmy się w wodzenie oczkami za kontrastową książeczką, a jak podnieśliśmy w górę to on za nią! Pierwszy raz tak na serio serio poczułam jak mnie rozpiera matczyna duma :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczynki!
dopiero teraz Was znalazłam, bo sobie wcześniej nie zapisałam nazwy forum.
Póki co życzę Wam wszystkim wesołych świąt!
Trochę sobie podczytałam co tam u której słychać i widzę, że jednak sporo z was tak samo jak ja skończyło karmiąc butlą!
U mnie niestety przez brak mleka skończyliśmy na butelce, przerobiliśmy kilka różnych mlek bo nie obyło się bez problemów brzuszkowych, a ostatecznie skończyliśmy na zwykłym Bebilonie z pronutrą. Comfort i pepti dawały tragiczny rezultat. Pepti było całe ulewane i w ogóle małemu nie chciało przejść przez gardło, a comfort go zatkał totalnie i po 2 dniach nie robienia kupy, wróciliśmy do standardowego bebilonu i chyba powoli się normuje. Dostaje do tego delicol i espumisan i gastrotuss.
Widziałam, że też stosujecie delicol. Powiedzcie czy stosujecie według ulotki, czy według zaleceń lekarza??
 
Bibziok ja stosowałam według ulotki. Poleciła mi go koleżanka pediatra, ale zaznaczyła wyraźnie, że jeśli w ciągu ok 3 dni nie będzie poprawy to odstawić. To są enzymy trawienne, jeśli zostaną uzupełnione i nie będzie poprawy tzn., że nie ich brak jest przyczyną dolegliwości
 
Bzibziok co do Delicolu to ja tez wedlug ulotki. Zuzylam dwa opakowania, trzeciego juz nie kupilam. Nie wiem cY cos dawal bo byl dawany razem z SabSimplex. Pare dni temu wrocily nam kolki ale jeszcze jak dawalam Delicol wiec wychodzi na to ze u nas nie pomagal ale i nie szkodzil.

My od wczoraj na Bebilon Comfort i jedyne co zauwazam to ti ze Gosia po nim nie ulewa! Dziwne to bo on nie jest na ulewanie a na kolki i zaparcia - co do kolek to roznicy nie widzialam no ale wiadomo trzeba mu dac pare dni. No i czekam na kupe bo podobno czesto po nim problem, na razie nie bylo. Wczesniej dawalam tez ten zwykly Bebilon z Pronuta i bylo ok no ale probujemy cos na te kolki zaradzic i stad zmiana.
 
Dzięki za odpowiedź.
Ja właśnie się zastanawiam, czy ten delicol coś daje? Trochę się boję testować na Małym, bo jeszcze ani razu to się dobrze nie skończyło.
Co do comfortu, to ja się poddałam po drugiej kupie, bo nie dość że była strasznie wypłakana to w dodatku strasznie płynna i ciemno brązowa. Więc szybko wróciłam do zwykłego bebilonu.
A powiedzcie, czy Wasze pociechy się już uśmiechają, a jak tak to kiedy zaczęły? uśmiechają się na Wasz widok?
Bo mój Michaś to się zazwyczaj uśmiecha po jedzeniu jak ma pełny brzuszek, ale jakoś nie zauważyłam, żeby się uśmiechał na nasz widok.
 
Część dziewczyny. Ja jak zwykle w niedoczasie więc szybciutko

Eka życzę twojemu synkowi szybkiego powrotu do zdrowia wiem co to szpital z takim maluchem.
 
Co do Babilonu Comfort to my na nim jesteśmy i nie mamy kółek wogole kupki też są ładne śmierdzące ale ładne. Wprowadzamy teraz Babilon ha bo mała ma uuczulenie na mleko krowie.

Co do uśmiechów to marcysia śmieje się już do nas świadomie i fajnie gaworzy. Najbardziej lubi leżeć z ogólnymi nóżkami i gada z misiami ale po jakimś czasie jej się nudzi i trzeba zmieniać zabawy.
 
dziewczyny życzę wam spokojnych i radosnych świąt w rodzinnym gronie. Dużo usmiechu na twarzy i radości w sercu :* mamy piękne święta, w końcu z dzieciaczkami <3
jeszcze raz wesołych świąt :-)
 
reklama
Filip uśmiecha się tak świadomie od ponad miesiąca, śmieje się do nas, do obrazków, jak się do niego mówi i śmieje się do swojego odbicia w lustrze! najbardziej cieszy się jak mnie widzi, no i karuzelkę :p jest cudownie radosnym dzieckiem, rano jak budzi się wypoczęty uśmiecha się do nas oczkami i całą buzią :) dziś w przychodni u Pani doktor i położnej też rozmawiał i uśmiechał się do wszystkich


WESOŁYCH ŚWIĄT KOCHANE MAMUŚKI!!!! ALE WIADOMO BĘDĄ WESOŁE, BO Z NASZYMI WYMARZONYMI DZIEĆMI :-)
 
Do góry