reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
Hej Mamusie:) Nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie - zaginelam w codziennych obowiazkach i pieluchach hihi...

Na poczatku gratuluje kolejnym rozpakowanym mamusiom a ich dzieciaczkom zycze samych radosnych dni...

Powiem, ze ciezko zagladac na forum jak ma sie w domu maluszka a u mnie jeszcze byla przeprowadzka i pelno z tym problemow - teraz jestesmy juz na swoim ale wciaz duzo do zrobienia zwlaszcza ze mieszkanie wymaga romontu - tylko kasy nie ma skad brac:(

Powiem wam ze bycie mama przekroczylo moje najsmielsze wyobrazenia. Nie powiem bo dla mnie pierwsze dwa miesiace byly ciezkie i zle je wspominam. Po porodzie zle sie czulam i mialam czesto depresje - czasem az sie balam o siebie - brakowalo mi pomocy bliskich.... moze dziwne bo mimo takiego wyczekiwania na dziecko przez te pierwsze dwa miesiace nie czulam tej wiezi z dzieckiem tak mocno pewnie dlatego ze czlowiek nie wie co robic, czuje sie wycienczony i zagubiony - ale to co nastapilo z czasem juz nie da sie opisac - tak bardzo pokochalam swoje dziecko ze az czasem placze bo boje sie tak ogromnego uczucia w sercu i ze ktos mi to zabierze - tez mamusie tak macie?
Dzis Kajtus ma juz 3,5 miesiaca - czasem jest ciezko ale ja sie smieje ten moj smieszek to serce poprostu szaleje. Dopiero teraz rozumiem o czym mowily inne matki. Kiedys jak kobieta mi mowila ze jej dzieci sa najwazniejsze ze kocha je ponad wszystko to sobie myslalam ze glupoty gada i mowilam mezusiowi ze zawsze on bedzie najwazniejszy ;-) a teraz ten maly szkrab tak zawladnal moim sercem ze sama nieogarniam tego uczucia. Pewnie kazda z was tak ma hihi... wasze dzieci tez sa najpiekniejsze i najwspanialsze?? hihi

Jeszcze napisze ze Kajtus tez mial czasem kolki - prawie przez caly czas podawalam mu infacol. Karmilam go cyckiem i mm do 2 miesiecy teraz juz tylko mm. Od kilku dni wpycha tak bardzo piastke do buzi i trze ze podejrzewam zabki do tego taka gesta slina leci i marudny jest. Ale poza tym to smieszek i chyba bedzie lobuziak - juz chce pokazywac kto rzadzi:)

A jak tam wasze maluszki? Postaram sie zagladac co jakis czas i nadrabiac zaleglosci - chociaz ciagle cos do roboty.

My w tym roku z naszym cudem jedziemy na swieta do domu - juz wszyscy na nas czekaja - az nie moge uwierzyc, ze w koncu jestesmy we trojke:)

Kochane mamusie - zycze Wam najcudowniejszych i magicznych swiat z waszymi pociechami - zeby byly niezapomniane i w gronie rodziny. A za rok zeby bylo nas znowu wiecej i wiecej... Wesolych Swiat:)
 
Zapomnialam jeszcze napisac ze przesliczne te wasze kruszynki - piekne zdjecia z sesji - moj maluszek tez mial i naprawde warto wydac te pieniadze na taka pamiatke....

Dziewczyny podejrzewam ze Gocha mi sie nie najada... Pobudki w nocy co 1.5h to chyba przesada... ona obecnie dostaje 120ml i sypie 4 miarki mleka. Myslicie ze lepszym rozwiazaniem jest dawac np 150ml i 5 miarek czy dawac na te 120ml 5 miarek? Nie wiem co ja bardziej nasyci...150ml wydaje mi sie duzo bo jednak i po 120 ulewa czyli miejsca nie ma w brzuszku .... sama nie wiem ale po kilku takich nocach jestesmy wykonczeni i musze cos robic. A stad wiem ze chodzi o jedsenie bo ona sie po prostu rzuca na butle za kazdym razem i strasznie zachlannie je..(

Esiek - ja mialam podobny problem z karmieniem tyle ze moj jeszcze cyca dostawal a mimo to na mm sie strasznie rzucal i lakomczuchem byl wielkim. Przede wszystkim mysle ze nie powinnas zageszczac mleka bardziej bo mloda moze miec problemy z kupka lepiej zwiekszyc ilosc - a dopajasz ja woda w ciagu dnia? Twoja Gosia je duzo ale moj maly tez tak mial w pierwszych dwoch miesiacach az balam sie ze grubaskiem bedzie bo jadl i szybko na wadze przybieral ale z czasem sie unormowalo i teraz je do 120 ml tylko w nocy czasem 150 pochlonie. No i staram sie w ciagu dnia trzymac te 3 godziny przerwy. Ze snem bedzie tak samo - moj tez sie budzil czesto a teraz idzie spac o 9 to nastepne karmienie okolo 3 i pozniej o 6 - wiec spokojnie wszystko sie Gosce unormuje
 
ale dziś miałam dobrą noc:)
co prawda usnął Janek o 22 dopiero ale tylko dwa karmienie mieliśmy... około 1:30 i prawda koło godziny bez snu:) ale potem o 6 tylko szybko zjadł i spał do 9:30:)
aż się pochwalić musiałam:)
miłego dnia mamusie:)
 
no i się pochwaliłam... a teraz walczę...
poradźcie coś na katar...
wstrzykuję wodę morską i odciągam, ale może jeszcze coś??
nie wiem czy do pediatry od razu lecieć, i tak już dziś nie dam rady do swojego jedynie do dyżurującego w poradni nocnej jeśli się coś będzie dalej dziać...
bo i temperatura 37,3 - 37-5 się pojawiła, co prawda w napadzie płaczu więc mam nadzieję że trochę zafałszowana...
teraz mały śpi na brzuszku, bo na pleckach ani na boku nie chce, ale na noc go przecież nie zostawię w łóżeczku na brzuszku...
 
Ema moja Hania ma ciągle katar od ząbków. Byliśmy u lekarza kropie jej nos i odciagam. Daje też 2 razy dziennie Wit c w kroplach a na kaszel od kataru drosetux. Juz było dobrze ale teraz idzie 3 ząbek i znów katar się pojawił.
 
reklama
A ta wode morska mozna juz tak wczesnie stosowac?
Ja to mascia majerankowa pod noskiem smaruje ale to bardziej jak maly ma nosek zatkany po nocy i tez odciagam frieda.
Lilka a ta witamine C od kiedy mozna dawac? A witamine D dajecie? czy przy mm tez mozna podawac wit D?
 
Do góry