reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Kasik Olivocap jest najlepszy :)
..jak byli mali to sie przestraczylismy ze zrobił im sie jakis zator w uszach i kupilismy olivocap =, zaaplikowalismy 2razy a rano woskowina była na poduszce :) a ucho czyściutkie
 
reklama
Ja czyszcze uszka dopiero jak widze ze jest żółta wydzielina i po prostu wycieram zwinieta chusteczką

Liskka mały Lisek odsypia stres szpitalny. To normalne ale potrwa krótko :-) Mi położna nakazała wzbudzać Ale by nabierala na wadze bo była chudzina. Poza tym warto by dziecko zjadlo nocny pokarm bo jest najbardziej kaloryczny tj tłusty, w dzień jest bardziej słodki. Dzięki za priv - Ładnie :-)
 
Wlasnie znalazlam ulotke ze szkoly rodzenia o czyszczeniu noska, oczu i uszu :) To, ze oczy przeciera sie od zewnatrz do wewnatrz to pamietalam. Zacytuje o uszach: "Na poczatek dobra wiadomosc: u zdrowego maluszka ucho oczyszcza sie samo. Wydzielana przez nie woskowina zasycha w drobne grudki, ktore przesuwaja sie na zewnatrz i wypadaja z przewodu sluchowego. Jesli ten mechanizm dziala prawidlowo, wystarczy jedynie dbac o prawidlowa higiene uszu dziecka. Krok pierwszy: Gazikiem lub platkiem higiwnicznym lekko zwilzonym przegotowana woda lub sola fizjologiczna przemyj malzowine uszna. Wacik nie powinien byc zbyt mokry, aby woda nie dostala sie do wnetrza ucha. Krok drugi: Delikatnie odegnij uszko malucha i swiezym, zwilzonym wacikiem przetrzyj obszar za malzowina. W tym miejscu czesto gromadzi sie zluszczony naskorek, ktory wraz z resztkami kosmetykow moze stanowic doskonala pozywke dla bakterii i spowodowac podraznienie obszaru skory za uchem maluszka. Krok trzeci: Zbierz drobne zanieczyszczenia z zakamarkow malzowiny i usun resztki zaschnietej wydzieliny dookola otworu ucha."
 
Kasik to widzę, że dobrze robię, tyle że chusteczką bo boje się wtykać twardy patyczek do uszka. Oczyszczam właśnie to co wylazło już z uszka, a za uszkami wycieram po kąpieli pieluszką flanelową bo małą po kąpieli otulam pieluszką flanelową a drugą warstwę stanowi ręcznik. Pieluszka super wchłania wodę

W 5-10-15 są duże rabaty -40% na ubranka i -20% na niektóre zabawki
Polecam taką bluzeczkę: Bluzka Niemowlęca 5H2762 - 5.10.15 - super fajna grubsza bawełna. Do tego można dobrać getry z kokardkami :happy: Po praniu nic się nie zepsuła

A ta bluza: Bluza Dresowa Niemowl. 5F2805 - 5.10.15 jest śliczniutka ale cienka (nie ma tego ciepłego od spodu jak to mają bluzy), więc raczej nazwałabym to bluzeczką.
 
Smerfeta ze 2 tygodnie temu kupiłam Oli tą bluzę i rzeczywiście fajna jest mnie pasuje , że nie ma polaru bo nadaje się na cieplejsze dni trzeba też brać sporo większy rozmiar - ja kupiłam rozmiar 86 choć niektóre rzeczy na 80 są za duże
 
Dokładnie w ten sposób czyszcze uszy Filipowi :) jednak coś takiego jak "matczyna intuicja" istnieje :) a ja się dziwiłam jakim cudem te małe fragmenciki woskowiny tak sobie leżą ładnie na zewnątrz że tylko je zebrać wilgotnym patyczkiem i już. Dzięki Kasik za wyjaśnienie!
 
Labo akurat chciałam ciepłą bluzę ale taka też się przyda :) te rozmiarowki są różne w 5-10-15. Jeśli chodzi o bluzę to wzięłam 62 i jest jeszcze ciut za duża na Ale. Innym razem kupiłam dwa pajace - 62 i 68 - a są identyczne rozmiarowo
 
Dziewczyny a czy nie uważacie że body z 5 10 15 mają strasznie szerokie rękawki? Byłam w sklepie były właśnie fajne przeceny ale wszystkie rękawki takie szerokie....
 
reklama
Magda mi się takie bodziaki trafiły w smyku a w 5-10-15 różnie. Dziś fajne bodziaki moj M kupił w biedronce -od 22.05 są w ofercie
 
Ostatnia edycja:
Do góry