reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Przepraszam z góry za tak długi post ale wiem po sobie jak ktoś chce coś kupić i nie może żadnych info w necie znaleźć bo nie ma :-p
Madzia
ja Adzie kupiłam na święta taką przytulankę ( króliczka) z biciem serduszka z Cloud
Cloud B MIŚ Lampka PRZYTULANKA WIBRUJE BICIE SERCA (4846397077) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
cloud_b_przytulanka_mis_glow_cuddles_clbgc-7404-zz_8.jpg

Powiem ci tak. Nigdzie w internecie nie znalazłam prezentacji jak to słychać. Jedynie znalazłam tę owieczkę z poniższego linka ale ten mechanizm na wierzchu przekreślał ją na starcie. Mi zależało aby dziecko nie mogło przełączać sobie samo no i nie przytulało się do plastiku jak maskotka obróci się. Po demontażu pozytywki zostaje jedna wielka dziura :baffled:
Cloud B ŚPIĄCA OWIECZKA pozytywka BICIE SERCA DUŻA (4846487412) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

niby ta sama firma a moja zupełnie inaczej „bije”. U mnie wibracje imitują bicie serca. Nie ma żadnego dźwięku wgranego z usg czy coś w tym stylu.
Na początku wkurzyłam się bo jak piszą na aukcji bicie to człowiek myśli, że to dźwięk a nie wibracje. Później pojechałam do stacjonarnego sklepu zobaczyć czy mają te maskotki (nie mieli) i tam mieli inne, takie:
STERNTALER przytulanka bijącym SERCEM bijące SERCE (4828764698) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
4828764698.jpg

I ona ma faktycznie wgrany ten dźwięk. Do tego przyjemny dla ucha :-) choć w wyglądzie jak dla mnie nie równa się do tej mięciutkiej z CloudB. Porozmawiałam z koleżanką która pracuje w tym sklepie, pokazałam swoją przytulankę i ona powiedziała aby zostawić ją (zastanawiałam się nad zwrotem) bo jest dużo ładniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Mówiła również, że jak rodzice przychodzą do sklepu to mówią, że to nie działa po kilku tygodniach od porodu. Jak ma to bicie serduszka spełniać swoje funkcje to powinno być już w szpitalu po porodzie dziecku podana maskotka, a nie po takim czasie:-) No i zostawiłam tego króliczka tak jak podradziła bo wiem po starszym synu jak dzieci przywiązują się do niektórych maskotek :tak: Syn ma dwie z którymi zasypia od samego początku

Z innych takich pierwszych prezentów polecam również kulę sensoryczną. Świetna do nauki chwytania.
Oball Miękka Grzechotka Gryzak Piłka WYPRAWKA HIT (4812798070) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
4812798070.jpg

a jeszcze z innych zabawek to wszelkie zawieszki-maskotki. na stronie smyka są w dobrych cenach.
zawieszka w Zabawki i Gry - szeroki wybór produktów - zabawki, gry dla dzieci w smyk.com
 

Załączniki

  • cloud_b_przytulanka_mis_glow_cuddles_clbgc-7404-zz_8.jpg
    cloud_b_przytulanka_mis_glow_cuddles_clbgc-7404-zz_8.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 32
  • 4828764698.jpg
    4828764698.jpg
    52,5 KB · Wyświetleń: 27
  • 4812798070.jpg
    4812798070.jpg
    39,2 KB · Wyświetleń: 28
reklama
elleni dzięki zaraz pooglądam sobie te cuda :)

z tą wysypką to boję sie żeby to skaza białkowa nie była, ale to chyba na całym ciałku by sie pokazało a ona ma na tylko na buzi.
 
Madzia - wlasnie jade do niego na wizyte. Dam ci znac co z nr tel do niego.

Ema - normalne ze tak spi ;) Minie mu ;)

Dziewczyny u nas zima i oczywiscie miasto sparalizowane!!!
 
Esiek śnieg? w której części PL ? u nas mróz ale ze śniegiem krucho :( to co napadało jakiś czas temu to leży. Nie dużo ale leży
 
elleni w Szczecinie ten śnieg nie wiele ale jest.

Esiek już sie umówiliśmy jedziemy do niego jutro a ty do jakiejś poradni do niego chodzisz czy jak?

Ema moja Marcysia wczoraj jak zasnęła o 00.30 tak dzisiaj obudziła się o 5.30 zjadła i poszła spać dalej i spała do 9.00 wiec nie martw sie później już tak spać nie będzie.
 
ema ciesz się tym spaniem :) z to tak nawet do miesiąca może być. Później już z każdym tygodniem mniej, dziecko oczekuje coraz więcej uwagi, zabawy :) karuzelki, maty edukacyjne itd.
 
No witajcie dziewczyny ;) ogarnelam forum i teraz moge byc na bierzaco...
Mam pytanie,moze ktoras mama sie orientuje w temacie bo ja jestem zielona...z racji tego ze pod koniec grudnia wracamy do Polski i chcialabym sie dowiedziec jak wyglada opieka zdrowotna?czy musze malego zapisac do jakiejs przychodni?i czy musi to byc w miejscu zameldowania czy moze byc zamieszkania?bo miedzy moim miejscem zameldowania a zamieszkania bedzie ok 300km no i nie wiem...:/ mam nadzieje ze mnie zrozumialyscie ;)
 
Hej

Madzia - tak mieliśmy ostatnią kontrolę w poradni, niestety prof nie było. Patrzyłam na pieczątce ale tam nie ma numeru do niego - także czy mogłabyś mi podać, oraz jutro zadzwonię podpytać o to i owo. Może Ci się uda wypytać go o szczepienia bo ja się pewnie nie zdążę umówić na wizytę przed. Ciekawa jestem też ceny wizyty.

Niepokorna -
musisz wybrać przychodnie i tam wypełnić deklaracje wyboru lekarza. Nie ma rejonizacji więc wybierzesz gdzie chcesz, aha chyba bedziesz musiala wyrobic pesel :)

To prawda ema co lenka pisze - ta sennosc mija z dnia na dzien, Goska ma dop 3 tygodnie i pare dni a juz jest duzo aktywna jak dla mnie - tak z 2, 3 razy dziennie po ok 1,5-2h godzin mamy aktywnych i wymagających zajmowania się nia.

Jesteśmy po kontroli w poradni przyszpitalnej, rozebrałam tylko dziecko a Pani dr "o ktoś tu lubi pojeść" - Gocha waży 3620g :)
Pytałam o kolki ale nic nowego Wam nie napiszę poza tym, że poradzili żeby Infacol lub SamSimplex dawać razem z Dilecolem - że wtedy to ma sens, ale nie potwierdzam bo ja tak chodze, pytam, słucham potem to kupuje a jeszcze nic Gośce nie podałam bo na moj matczyny rozum to na razie potrzeby nie mamy :)

Madzia
- ja też nie wiem co na Mikołaja, na razie kupiłam mega misia. W ogole to mialam problem zeby kupic Gośce ciepły kombinezon na te mrozy, wszystko mi sie cienkie wydawalo albo paskudne. No ale cos tam znalzłam, dziś odebrałam i ujdzie :)

A śnieg w Szczecinie, może niezbyt dużo ale jadąc do szpitala z Gośką zajęło mi to 50 min (normalnie może 20) i mijałam po drodze 6 wypadków.... ;/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Esiek podam Ci tel jak m wróci bo to on szukał Rudnickiego od wczoraj. Próbowaliśmy na komórkę ale była wyłączona i dzisiaj jakoś przez szpital szukał i znalazł ale nie ma go jeszcze w domu więc nie wiem jak to zrobił. Oczywiście o szczepionki zapytam i zobaczymy co powie a ile wizyta to jeszcze też nie wiem ale pewnie bez 100 zł nie ma co podchodzić.

Niepokorna nie ma rejonizacji a reszta to tak jak Esiek pisze.
 
Do góry