reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Lilka,Labo - Wiki tez jest teraz na etapie slinitoku i brania wszystkiego do buzi. Piąstki to wpycha dobie tak mocno ze raz cala jej sie zmiescila, tylko,sama nie poradzila sobie by ja wyjsc,dobrze ze bylam obok. Nam dzisiaj mija 4 miesiąc i pierwszy raz sprobowalysmy marcheweczki :) Kaszki i kleiki wcinamy z ogromnym apetytem, tylko mm w ogóle Wiki nie pasuje, ale moze z czasem się przekona :)
 
reklama
dziewczyny co mikołaj przynosi waszym maluchom bo ja oglądam prezenty co można kupić maluchowi który praktycznie wszystko ma. Myślałam o projektorze takim co na ścianie wyświetla różne motywy ale nic ciekawego nie widzę albo o tej przytulance z biciem serduszka tylko czy to naprawdę faktycznie jest podobne do tego co dzieci słyszą w brzuszku czy ktoś już to ma? Jeśli macie to podajcie jakiś link.
 
hej dziewczyny... mam pytanie...
mój Janek zaczął mieć problemy z kupami... w sensie że widzę jak go męczy, pręży się cały żeby kupkę zrobić... bączki sobie puszcza ale kupy męczą...
i nie wiem czy to już może jest ten etap że kup jest mniej - w sensie że nie co pieluchę?? czy jeszcze za wcześnie na normowanie się ilości?? bo juz nie wiem czy się jakoś martwić... je chętnie i sporo a kup ubyło...
 
ema - u nas były kupy co pieluche przez pierwsze 4 dni. Potem nie było kupy dwa dni a od tamtej pory mamy jedną dziennie, z wyjatkami kiedy to jest jedna na dwa dni. Co do tego czy to normalne - TAK, jeżeli dziecko sika 5-6 pieluch dziennie pełnych to może robić kupe i raz na 5-6 dni i to też jest OK. Jeżeli sprawia mu to ból czyli ma zaparcia to jest to temat rzeka pewnie co mu pomoże tak jak i z kolką. Nie pomogę bo nie przerabiałam tego, Gośka akurat przy robieniu kupy ma tak mądrą minę i jest tak zamyślona że już wiem co jest na rzeczy :)
 
haha myślałam, że tylko mój syn staje się "myślicielem" w czasie robienia kupy :-D

ema tak jak pisze esiek może być to zupełnie normalne, że tych kup jest mniej, ale jeśli sprawia mu to ból i dyskomfort czyli jest to zaparcie to obserwuj, bo trzeba dziecku pomóc. Np. pół czepka glicerynowego podaj. Podajesz MM? U nas ten problem pojawił się jak zaczęłam karmić MM. Trwał tak długo aż trafiłam na odpowiednie dla Filipa mleko i dostałam lek Debridat. Niestety przez ten czas "poszukiwań" wyszła nam przepuklina pępkowa od napinania się
 
my mieliśmy problem z kupką jak przeszliśmy z mojego mleka na mm ema spróbuj dać Jankowi wody nich pije powinno przejść.

Dziewczyny czy wasze dzieci też mają lub miały na buzi taką szorstką kaszkę, moja Marcysia ma i nie wiem czy to trądzik niemowlęcy czy zaczyna się jakieś uczulenie na mleko.

Esiek nie wiesz gdzie przyjmuje teraz Rudnicki, chcieliśmy do niegopojechać z małą i mamy tylko jeden tel. ale dziś cały dzień był poza zasiegiem.
 
Madzia Ola też miała na buzi taką wysypkę i myślałam , że to trądzik ale okazało się , że jednak nie . Po jakimś czasie samo znikło nie pamiętam dokładnie ale chyba jak miała 2 miesiące to już nic nie było . Podobno to organizm się oczyszcza .
 
reklama
ja karmię piersią, więc niby nie powinno być problemu z piciem, bo dodatkowo nie potrzebuje... sama juz nie wiem co jeść, bo się boję że to od mojego jedzenia... i się boję że to początek kolek...
oj zobaczymy jak to będzie dalej...
a i jeszcze jedno pytanie do mam karmiących piersią... czy wasze dzieci też tak długo śpią?? bo Janek oprócz momentów marudzenia potrafi po najedzeniu się spać przez 3 - 3,5 godziny i to tak, że obudzić się go nie da praktycznie - próbowałam wczoraj przed kąpielą... teraz też od 6:15 śpi...
 
Do góry