reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

lilka ja bym na Twoim miejscu zdecydowanie poczekała aż Hania będzie w 100% zdrowiusieńka. Przede wszystkim- wiadomo, żeby tfu tfu nic się nie stało.. a poza tym tak jak mówisz nie będziesz wiedziała czemu malutka płacze. Ja tak miałam, że jednego dnia chirurg zaplastrował przepuklinę pępkową i tego samego dnia mieliśmy szczepienie. I zupełnie nie wiedziałam z którego z powodów Filip tak bardzo płacze :/

Madzia czekamy na piękne efekty sesji Marcysiowej! :)

Esiek spoko, innym razem :) Filip zamiast z ciociami był dziś na spacerze z rodzicami. Pierwszy taki chłodny, zimowy spacer, ale jak zawsze przespał całe 2 godzinki na dworze

No i mieliśmy dziś premierę! Filip był z mamą i babcią na malutkim shoppingu, bo na początku stycznia wybieramy się na wesele. Nosiłam go w chuście. REWELACJA!!! Już zawsze tak będziemy robić zakupy, nie wiem kto był bardziej zachwycony- Filip, który słodko przespał całe zakupy, czy ja, że malutki był cały czas blisko, przytulony. Od dziś wiele czynności będziemy tak wykonywać w domu. Dziecko błogo śpi, a ja mam wolne ręce :)
 
reklama
Lenka - rozumiem ze dobieraliscie garnitur dla Filipa na wesele ? :)
Ja niestety tez dzis zabralam Goske do Kaskady za co jestem na siebie zla. Ale musialam kupic kurtke na zime bo zamarzalam a M. Nie zdazyl jej przejac. Natomiast to byl najszybszy zakup w moim zyciu - 30 min z parkowaniem wlacznie ;)
Co do spacerow - ja sie wlasnie troche boje z nia dlugo chodzic teraz choc jutro tez planuje spacer dluzszy. Choc co moze byc gorsze od Kaskady... ;)

Lilka - ja tez bym poczekala az Hania wyzdrowieje calkowicie. Tydzien szczepienie poczeka.

Madzia i lenka widze ze szczepicie tak samo domyslam sie ze za rada poloznej. Ciekawi mnie tylko czemu rota jest jej zdaniem wazniejsze niz pneumo - argumentowala to jakos? Moja doradzila mi pnemo juz teraz od 6 tygodnia a rota ewentualnie potem gdy wiekszy kontakt z dziecmi. A co do 6w1 to co mowila?

Ema - jak nie sprawdzi ci sie zasypka na to odparzenir to sprobuj stara dobra masc Tormentiol.
 
No ja też miałam pewne obawy przed Kaskadą, uwinęłam się w jakąś godzinkę, trochę pozwoliłam sobie się odważyć dzięki chuście- dziecko jest jakby w swoim mikroklimacie, buźka schowana w chuście i przytulona do mamy. Poza tym myślę, że nie ma co dawać się zwariować, dziecko rodzi się i przebywa w największym skupisku chorób i zarazków- szpitalu

Co do szczepień to nasza położna nie mówiła, że rota są ważniejsze. Raczej powiedziała, że nad pneumokokami w ogóle nie ma opcji żeby się zastanawiać, a rota, żeby sobie poczytać o nich i ona bardzo namawia, bo to najczęstsza przyczyna hospitalizacji małych dzieci. No i dziwi mnie to co powiedziała Ci położna, bo z rota jest tak, że jeśli odpowiednio wcześnie nie zaczniesz zaszczepić (chyba do 12 tygodnia), to potem już nie można. Także jak już ten kontakt większy z dziećmi będzie to na szczepienie będzie za późno
 
aaa o 6w1 z nią nie rozmawiałam. Tego bałam się najbardziej. Nie przemawia do mnie ani trochę argument, że będzie mniej ukłuć. Rozmawiałam z naszą lekarką rodzinną i z koleżanką pediatrą. To co nam funduje ministerstwo jest w tej chwili stosowane już chyba tylko w 2 czy 3 krajach Europy.. to o czymś świadczy. 6w1 jest znaaacznie lepszej jakości. Moja koleżanka mi tłumaczyła już nie pamiętam dokładnie, że w tych wszystkich szczepionkach, które dostał Filip są tylko 2 żywe szczepionki. WięC też to ryzyko jest minimalne. Każda szczepionka jest też "zawieszona" w pewnej ilości składników dodatkowych. Przy 6 w 1 te składniki dostają się tylko raz, po co obciążać dziecko x razy
 
Dzięki dziewczyny za rady :-D odpuszczę teraz to szczepienie mimo że pediatra radzi szczepić. Nie mam jakoś do niej zaufania chyba musze pomyśleć nad zmianą lekarza.
 
ehhh na nasze kolki na dłuższą metę nic nie działa :( delicol podaję do każdego jedzenia, Przez pierwsze 2 dni ładnie działał. Teraz kolki wróciły. Sab simplex to u nas totalna porażka. Debridat unormował kupki, ładnie idą 2 dziennie, ale nie kolki... Chyba nie ma na to złotego środka. O tyle dobrze, że Filip ma lepsze dni, kiedy mało płacze, nie wiem co to za magia ale NIGDY nie ma kolek nocami :szok: i generalnie nie płacze ciągle tylko np. 3 minuty i przerwa
 
Hanka tez nie miała nocami kolek tylko między godz 17 a 18 zależy jak jedzenie wypadło. Spróbuj bobotic forte nam też pomagał.
 
cześć dziewczyny.
Lenka ja dopiero doczytałam. My na spacerku byliśmy dziś w trójkę ale tak sportowo ja z kijkami a m biegowo i tylko co kółko przy arkonce się zmienialismy. a w czwartek byłam pierwszy raz na siłowni i powiem wam ze moja kondycja to dramat, biorę się za siebie i już.

esiek co do szczepionek to rotawirusy dlatego że mój m ma dużą styczność z dziećmi i nie chcemy żeby coś przyniósł. co do kolek to marcysia jakichś strasznych nie ma i my podajemy sab simplex.
 
reklama
Lilka a ile Hania ma miesięcy , że ząbkuje? Czy to możliwe żeby moja Ola mogła już zacząć? Ślina cieknie jej hektolitrami i piąstki do buźki wkłada a jak masowałam jej palcem górne dziąsła to tylko buźkę otwierała . Mama mówiła , że ja ząbkowałam koło 7 m-ca ale za to od razu góra i dół . Smarujesz czymś dziąsła żeby nie swędziały?
Nas na szczęście kolki ominęły - generalnie mimo wcześniactwa te 4 miesiące zleciały nam bardzo spokojnie nie licząc braku przyrostu wagi na początku .
 
Do góry