reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie październikowe u lekarza

reklama
Gratuluję udanych wizyt!!!!!!!!!!!!!:tak::tak::tak:
Marma, czyżby u Ciebie sie właśnie zaczęło. Trzymam kciuki, a wyniki moczu rzeczywiście typowo ciążowe:tak::tak::tak:

A ja byłam dziś na USG. Łożysko ma II stopień dojrzałości. Mały główką do dołu, nie chciał jednak pokazać czy wciąż jest chłopcem, czy jednak dziewczynką :-D:-D:-D Ale buziulka ma prześlicznego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boże, ja już chcę urodzić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
gusia 80 - Gratuluję udanej wizyty ;-)

Jeszcze raz dziękuje Wam Dziewczyny za słowa otuchy i wsparcia.. :tak:Niestety, nie udało mi się dziś umówić do (jakiegokolwiek) lekarza..:-( Będę musiała uderzyć do przychodni jutro. Mam nadzieję, że zapiszą mi jakiś skuteczny lek i wyjaśnią sprawę z tym antybiotykiem.

Jeśli natomiast chodzi o duńską służbę zdrowia, to wygląda to tak..
Każdy mieszkaniec DK przynależy do jakiejś tam określonej przychodni rejonowej, w której pracuje np. 5 lekarzy. Umawiając się na wizytę, nigdy nie wiesz na jakiego z nich trafisz.. (- na kogo wpadniesz na tego bęc.. ). Ciąży nie prowadzi ginekolog tylko lekarz ogólny.. (Na początku wydawało mi się to dość absurdalne, ale chyba się już do tego przyzwyczaiłam..). Ginekolog zajmuje się wyłącznie chorobami kobiecymi, a tutaj jak powszechnie wiadomo ciąża to nie choroba.. (W ciąży przysługują Ci maksymalnie 2 wizyty ginekologiczne, a dalej prowadzi Cię lekarz rodzinny).

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w szpitalach.. Tam już nie trafisz na lekarza ogólnego, tylko na wykwalifikowanego ginekologa czy też położnika.. Trochę mnie to pociesza, ale sytuacja w małych przychodniach wygląda jak wygląda.. Niestety w Danii nie ma tylu specjalistów jak np. w PL, dlatego, też duńczycy musieli przyjąć najwygodniejszy dla nich system.. Nawet jakbyś chciała umówić się prywatnie, to Twoje szanse są bardzo słabe , bo tu po prostu tych lekarzy nie ma..

Tak jak pisałam wcześniej, jutro wybiorę się do swojej przychodni. Po powrocie zdam Wam relację przebiegu mojej wizyty. Liczę na lepszy rozwój sytuacji..No,ale zobaczymy.. ;-)
 
gusia 80 - Gratuluję udanej wizyty ;-)

Jeszcze raz dziękuje Wam Dziewczyny za słowa otuchy i wsparcia.. :tak:Niestety, nie udało mi się dziś umówić do (jakiegokolwiek) lekarza..:-( Będę musiała uderzyć do przychodni jutro. Mam nadzieję, że zapiszą mi jakiś skuteczny lek i wyjaśnią sprawę z tym antybiotykiem.

Jeśli natomiast chodzi o duńską służbę zdrowia, to wygląda to tak..
Każdy mieszkaniec DK przynależy do jakiejś tam określonej przychodni rejonowej, w której pracuje np. 5 lekarzy. Umawiając się na wizytę, nigdy nie wiesz na jakiego z nich trafisz.. (- na kogo wpadniesz na tego bęc.. ). Ciąży nie prowadzi ginekolog tylko lekarz ogólny.. (Na początku wydawało mi się to dość absurdalne, ale chyba się już do tego przyzwyczaiłam..). Ginekolog zajmuje się wyłącznie chorobami kobiecymi, a tutaj jak powszechnie wiadomo ciąża to nie choroba.. (W ciąży przysługują Ci maksymalnie 2 wizyty ginekologiczne, a dalej prowadzi Cię lekarz rodzinny).

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w szpitalach.. Tam już nie trafisz na lekarza ogólnego, tylko na wykwalifikowanego ginekologa czy też położnika.. Trochę mnie to pociesza, ale sytuacja w małych przychodniach wygląda jak wygląda.. Niestety w Danii nie ma tylu specjalistów jak np. w PL, dlatego, też duńczycy musieli przyjąć najwygodniejszy dla nich system.. Nawet jakbyś chciała umówić się prywatnie, to Twoje szanse są bardzo słabe , bo tu po prostu tych lekarzy nie ma..

Tak jak pisałam wcześniej, jutro wybiorę się do swojej przychodni. Po powrocie zdam Wam relację przebiegu mojej wizyty. Liczę na lepszy rozwój sytuacji..No,ale zobaczymy.. ;-)
To trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tak:
 
Gratuluję udanych wizyt!!!!!!!!!!!!!:tak::tak::tak:
Marma, czyżby u Ciebie sie właśnie zaczęło. Trzymam kciuki, a wyniki moczu rzeczywiście typowo ciążowe:tak::tak::tak:

A ja byłam dziś na USG. Łożysko ma II stopień dojrzałości. Mały główką do dołu, nie chciał jednak pokazać czy wciąż jest chłopcem, czy jednak dziewczynką :-D:-D:-D Ale buziulka ma prześlicznego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boże, ja już chcę urodzić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kochana wszystkie jak bysmy mogły to juz bysmy tuliły nasze malenstwa mnie wczoraj ginka mówiła ze łozysko ma III stopien i ze moge rodzic w kazdej chwili ale jak narazie Wikuni widac sie nie spieszy a tak bym juz ja chciała miec przy sobie :-)

Aniu trzymam kciuki mam nadzieje ze jutro sie uda i prosze dla własnego dobra i dzidzi nie bierz tych leków dopuki sie sprawa nie wyjasni
 
Gosiu to super wizytka - ciesze się bardzo.

Marma i ja trzymam kciuki.

No to Aniu dziwnie tam u Was jest, ale można się przyzwyczaić.
Wiadomo, że ciąża to nie choroba, ale nie specjalność lekarza internisty tylko ginekologa jak sama nazwa wskazuje.
Ale co kraj to obyczaj.

A ja po ktg - wszytko pięknie gra 120-160 ud/min, Sebuś siedzi sobie słodko i nie zamierza na razie wychodzić - może i dobrze.
Niech jeszcze 2 tygodnie poczeka.
Mam zapisywać ruchy dzidzi i wcale nie 10 na godzinę.
Ile ich będzie tyle mam zapisać.
 
reklama
Do góry