reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Wronka, ja też się bałam w nocy że moja długo śpi i nie je, ale dowiedziałam się dzisiaj, że takie dwie przerwy dłuższe nie robią nic złego, najważniejsze żeby dziecko przybieralo na wadze :)
 
reklama
KORECZEK a dokarmiasz córeczkę mm? ja to się tylko boje czy bedzie miał kolki czy nie, bo Fifi miał okropne codziennie o 7 wieczorem był płacz,pomagał tylko odkurzacz bądz suszarka żadne kropelki ...skończyło sie dopiero jak miał 2,5 miesiąca...:happy:
 
Cześć Mamusie! :)
Mam do Was olbrzymią prośbę, jestem przyszłą Mamą październikową ale również studentką psychologii. W ramach rocznej pracy empirycznej robie badanie na temat zmiany relacji między partnerami po urodzeniu dziecka z perspektywy kobiety i mężczyzny. Badanie ma formę internetowej ankiety podzielonej na 2 części. Jedną wypełnia kobieta i jej partner w III trymestrze (każdy ma swoją), drugą w okresie sześciu tygodni po urodzeniu dziecka. Czy mogłybyście mi Mamusie pomóc? Będę bardzo wdzięczna!


Ankieta dla Mamuś w III trymestrze:


https:// docs.google.com/forms/d/1PFP8fmyJ6WrGshmo8gtCPBjq-mJAreQKa1JoGXySckk/viewform


Ankieta dla Tatusiów w III trymestrze:D :


https:// docs.google.com/forms/d/1on3R40MA6oyWtv9TnrOiRX-9oLAA0TOup0BZUjgC6Jw/viewform


usuńcie spacje po https://


Ankiety po porodzie dodam w późniejszym terminie tutaj na wątku oraz bezpośrednio na adresy skrzynki pocztowej, które podacie:)
 
hej ja nadal 2w1 ale dobrze mi z tym:-p jeszcze kilka rzeczy muszę sobie kupić więc puki co niech tak będzie:-p córkę przenosiłam 7 dni a teraz niby termin wg om mam na 24 ale jak sobie człowiek obliczy co i jak to mi 30 wychodzi więc spokojnie czekam, jutro mam wizytę u lekarza i ktg zobaczymy.

kimkim gratuluję!!
 
Guziczek a ja juz myslalam ze Ty w szpitalu jestes bo nic nie pisalas:-D Napisz jutro po wizycie jak wypadla:tak:
Ja nadal chodze niedospana, chociaz maly zasypia o 2giej i potem juz budzi sie co 3 godziny na jedzenie, a w dzien to by pospal pewnie z 4, ale go budze zeby sie nie przestawil na nocne czuwanie. Polozna przychodzi co 2 dni, wazy go i oglada. Dzisiaj, w 8 dniu zycia przybral 420g od wagi urodzeniowej, czyli jest ok. Co do spania to ona twierdzi ze przerwy moga byc nawet do 5 godzin i to jest normalne:szok:
Koreczek to na pewno przez dokarmianie z butli, ona musi sie przestawic, mleko sztuczne jest ciezkostrawne, dluzej zostaje w zoladku wiec mozesz miec wrazenie ze malutka sie nie najada, ale to sie unormuje, wszystko czas...
Tutaj wszedzie doradzaja wychowanie ze smokiem, nawet w szpitalu pytaly czy mam, jak pobieraly krew czy robily badania zeby byl spokojniejszy, no i mielismy problem z wyborem, bo taki profilowany byl do niczego, wypadal bo maly raczkami zawadzal o kolko. Polozna nam doradzila smoczek MAM perfekt i faktycznie jest super, najlepszy jaki mialam. Jak go zassie to wypadnie dopiero jak spi:-D Polozna tez mi powiedziala ciekawostke. Jak piers jest twarda powiedzmy w boku to zeby maly wyssal akurat te twarda czesc to trzeba jego brode przy karmieniu skierowac w te twarda strone tzn karmic bokiem. Nie probowalam, bo wole rozmasowac reka, ale ciekawe:tak: No i tyle na dzis mojego pisania bo musze cos porobic zanim maly zacznie swoj codzienny wieczor rozrywkowy do 2giej:-D Piszcie co u Was, w miare mozliwosci, bo sama wiem jak teraz jest ciezko z czasem...
 
Cześć :-)
My sobie radzimy bardzo dobrze, Kubuś jest tylko na cycu, nocki w miarę ładne co 2,3 h gorzej w dzień, potrafi spać po 20 minut brrr, ale jestem bardzo szczęśliwa :-D
 
Joanna no więc jestem po wizycie i na razie na nic się nie zanosi, tak mi dr powiedział. byłam też na ktg i wszystko ok zero skurczy ruchy "bez łaski" ale są no i serduszko ładnie bije.

Oj dziewczyny fajnie mi się czyta o waszych kwestiach karmienia:) fajnie fajnie:) Jutro smyknę ostatni raz na basen może coś się ruszy no i po kapcie w końcu bo dziś mi się nie chce brzydka pogoda :eek:
 
Guziczek ciesze sie ze wszystko w porzadku, chyba jeszcze z tydzien pochodzisz skoro tak:-D W kazdym razie trzymam kciuki za Twoj szczesliwy porod:*

Ja dzisiaj nawet wyspana, maly usnal o 1szej w nocy i budzil sie tylko raz po 4tej:-)
Chcialam sie Was zapytac o wage po urodzeniu, jak Wam spada? Ja mialam 71 kg czyli o 20 kg wiecej w ciazy, po szpitalu 65 kg, dzisiaj 63 kg, czyli zrzucilam 8 kg. No wygladam masakrycznie:-D tlusty brzuch i drugi podbrodek:-D wiec jem malo zeby poszlo z rezerw. Mam ambitny plan wrocic do 51-52 kg. Cwiczyc jeszcze mi sie nie chce, chociaz polozna przyniosla ulotki z cwiczeniami dla mam, za bardzo zmeczona jeszcze jestem:-pWiec jak u Was z waga dla porownania?
 
reklama
czesc dziewczyny !
ja jestem mamą czerwcową, jeszcze troche czasu przede mną , ale weszłam sobie na Wasze forum żeby zobaczyc jak sie rozpakowujecie... zaczyna mnie to juz przerażać :) ale juz bym chciała małą zobaczyć, a jak czytałam Waszą listę kto kiedy sie rozpakował, jakie dziecię itp. to miałam łzy w oczach... Gratulacje dla wszystkich !!
 
Do góry