reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Ale produkujecie!!! Nie nadazam!!
Chyba nigdzie tyle stron dziennie nie przybywa jak u nas :)

Pisalyscie o butelkach i mleku. My uzywamy avent a mleko nan od poczatku, teraz juz nr.3. Dla malego kupie malutka buteleczke avent chyba 150ml bo pamietam ze Michelle pila po 50-60ml max majac 2-3msc. A pozniej dokupie wieksze jak bedzie trzeba. Mleko tez kupie paczke nan1. Albo lepiej z 2-3 kartoniki gotowego.
Laktator juz do szpitala biore zby pomoc sobie podczas nawalu. W szpitalu nie pozwolili mi uzyc szpitalego tylko przystawiac mala co chwile a ona niie chciala... Wiec odciagalam recznie zeby ulzyc sobie i nie plakac z bolu i zeby mi cycki nie eksplodowaly :D

Zaraz kapiel i do spania.. Lozka nie kupilam dzis bo nic nie znalazlam. Mala poloze w kolysce... Z niej bez problemu sama wychodzi, a jeszcze sie w niej miesci wiec ok. Po weekendzie kupimy nowe lozko :)

Moze pozniej doczytam to odpisze wiecej :)
 
reklama
Wróciłam dziś wcześniej z pracy, bo wczoraj położyłam się o 3:40 i dopiero mogłam usnąć :no: Dziś chodzę jak zombie i nie ogarniam za bardzo co się dzieje wokoło, a jak ogarniam to ze spóźnioną reakcją.
Dziewczyny, powiedzcie mi gdzie ta lista Ewy jest, też bym sobie ją wydrukowała...?
Butelkę kupię jedną Tomme Tippie, bo opinie pozytywne, a i fajnie wyglądają, wcześniej używałam Lovi, ale teraz cenowo są podobne do TT, z tym, że TT bardziej do mnie przemawiają ;-) Tak samo ze smoczkiem, choć zastanawiam się czy w ogóle dawać go dziecku - czy lepiej się wstrzymać...? Pierwszemu synkowi nie dałam smoka, choć ojj były chwile załamania, ale udało się i miałam z głowy odzwyczajanie, ale za to przy cycu ciągle wisiał to może teraz lepiej dać smoka?
Mleko kupię to małe rtf, bo mam nadzieję, że będzie tylko cycuś, a to na wszelki wypadek co by po sklepach nie latać i faceta nie "nadwyrężać", bo na pewno będzie mu ciężko po porodzie :-D
masiosia - Ty też spać nie możesz? Co ja paczę, a tu posta o 4 nad ranem napisałaś :-p
nikusia82
- ale to będziesz na Żelaznej rodzić w wodzie...? Da się tak?
Bardzo dobrze odpowiedziałaś tej położnej, ja bym powiedziała to samo, bo nie lubię jak ktoś takie głupoty gada i szybko reaguję...czasem, aż za szybko, bo nieraz nie zdążę dokładnie przemyśleć co już zostało powiedziane ;-)
megi pegi - to blisko mnie, może przejdę się zapisać...hmm, a co do wypasionych 2-latków przy piersi to dla mnie jest to co najmniej obrzydliwe. Ja karmiłam swojego synka 9 miesięcy i z własnej woli go odstawiłam, bo chciałam żeby nocki przesypiał, uwolnić się trochę od tego cycowania - udało się. Teraz też bym tak chciała, zobaczymy jak wyjdzie, a nie jest tak przypadkiem, że jak się za długo karmi to piersi robią się obwisłe...? :baffled:
flower188 - co z dyni zrobiłaś? Masz jakieś fajne pomysły, bo chciałabym coś zrobić, ale nie wiem co. Nigdy nic z dyni nie zrobiłam, a z tego co widziałam dziś na Wolumenie (tutejszy bazar) to chyba końcówka czasu na dynię (choć dobre śliwki dziś udało mi się kupić!).
nieznajoma1991 - dobrze, że wszystko w porządku i nic się nie stało, oszczędzaj siły.
monisia0605 - ja też właśnie cały czas myślę o porodzie, też się boję... Po poprzednim gdzie urodziłam dziecko 4320 gram, gdzie 16 godzin się męczyłam, aż strach pomyśleć co będzie teraz, a lekarze mówią, że duży syn się szykuje.
Co do zgagi - póki co, nie mam jej, aż w szoku jestem...w końcu może i wieczorem mnie ominie ;-)
małpawzoo - mmm makarony...spaghetti...każde uwielbiam, a najbardziej carbonara - przepycha! Robię też czasem pene ze szpinakiem, kurczakiem i serem feta; również bardzo mi smakuje...mmm :-p
babygg - niektóre produkty z Biedronki są lepsze niż jakiekolwiek oryginalne, a niektóre dają wiele do życzenia. Mi np. strasznie smakuje sok Riviva i bodajże masło polskie. Te paczkowane szynki czy schaby to straszne zdzierstwo. Ostatnio jak byliśmy na zakupach z moim zaczęliśmy doczytywać się w to co powiada mądra Katarzyna Bosacka w "Wiem co jem..." - ETYKIETY. Polędwica sopocka w kawałku, gdzie za kilo wychodzi w Biedrze coś około 30 zł. (a doskonale wiemy ile w tym zafoliowanym kawałku jest wody), a w markecie, nawet tym droższym typu Alma czy Piotr i Paweł sopocka kosztuje max 20 zł. za kilo, gdzie różnica jakościowo (nie oszukując Alma i PiP mają wysokiej jakości mięsa i wędliny, sery itp. itd.) to niebo, a ziemia to wychodzi, że Biedrona w tej kwestii pojechała z ceną :-) Tak to inne rzeczy są rzeczywiście tańsze, np. serek wiejski lepiej mi smakuje z Biedro niż ten co zawsze był na półkach, bodajże Piątnicy...
secreto - rzeczywiście dziwna sytuacja ciekawe jak to się skończy...pewnie w sądzie...akcja nieziemska. Deweloper się zadłużył, rany julek... :wściekła/y:
susi - świetnie, że ją na coś takiego zapisałaś ruch to zdrowie i najlepiej uczyć tego od małego. Pamiętam tą zabawkę Furby...kiedyś już była tylko chyba mniej wzbogacona wersja, uwielbiałam tego zwierzaczka, ale nie kosztował tyle co teraz, bo moi rodzice oszczędzali i na pewno za tyle by nie kupili :shocked2:
mouse23 - oszczędzaj się troszkę, nie przesadzaj z tym przemęczaniem, bo zaraz tu urodzisz!
agnis83 - ja na Twoim miejscu szczoteczki nie dałabym tej samej, ale reszta jak najbardziej się nadaje, choć jest frajda z tym kupowaniem nowej pościeli
czy baldachimu...czy czegokolwiek, a przynajmniej mi to przynosi radochę :) Postaw na swoim, mama w końcu się przyzwiczai i jej przejdzie, chyba, że lubi strzelać fochy jak np moja babcia, która już 4 tygodnie się nie odzywa ani słowem o to wyburzenie ściany. Pewnie jej przejdzie przed wigilią, choć mam nadzieję, że wcześniej - byłoby miło razem ją przygotowywać.
Strasznie chciałabym baldachim, ale mój facet uważa, że nad łóżeczkiem synka to mało męskie i stęka, że nie ma takiej opcji... :nerd:

Ostatnia bardzo ważna rzecz...dziewczyny czy któraśz Was poda przepis na dżem śliwkowy, bo w necie jest, ale bez żelatyny, a to chyba kupy nie będzie się trzymało... :confused:
 
Witam.... Przez te pogode czuje się kiepsko, do tego w gardle jak na Saharze, suchoooo. Katar jest, ale bardziej mi zatyka nos niż się z nochala leje. poza tym kaszle i w nocy czasem czuje jakby mnie gardlo palilo. Z brzuszkiem i dzidza jest, ok dziś mój mąż klepał po brzuszku a dzidzia mu odpowiadala - mieli taka zabawe :)
Madzia nas ostatnio wystraszyla w nocy meczylam ja 40stopniowa goraczka, była tak goraca ze szok:no: Cale szczęście bo daniu srodkow przeciwgorączkowych zeszla jej goraczka , na drugi dzień miała 38 zero innych objaw ,cale szczęście już nie gorączkuje

AnetaNorwegia moze warto bylo usunac juz barierki zeby dziecko moglo swobodnie wychodzic No i gratulacje 26 tygodnia

Munius,Josek witajcie :)

Mamusia synka duzo lez i wypoczywaj :)Oj a ty duzo tez nie mysl bo te sny cie wykoncza...

Mlodamama Oj ja sie chyba skusze na ten przepis z piernikiem , poki co chce zrobic ciasteczka piernikowe gdzie z przepisu wychodzi okolo 80 malych ciasteczek

Alesia ....wycztalam o wernisazu Twojego meza , czyzbys miala artyste w domu :)

Malpawzoo ja na samym poczatku polecam smoczek z firmy NUK, i butelke narazie niezbyt duza z firmy Tommee Tippee smoczek jest wyprofilowany jak piers

Kainkas powiedz mi dzialasz cos w tym kiertunku ze masz przepukline kregoslupa, bo w rodzinie u nas ostatnio okazalo sie ze cos takiego jest i nie wiadomo jak z tym walczyc, jakies cwiczenia itd ?? Moze cos podpowiesz??

Marcia30 o mleku nie pomoge bo ja mala karmilam tylko wlasnym mlekiem,chociaz dostalam kiedys do testowania z firmy bebiko

Megi Pegi u nas tez niby w szpitalu jest nacisk na karmienie piersia ale raczej polozne pomagaly w przystawianiu dzidziusia do piersi tlumaczyly, masowaly piers

Ewa86 wspolczuje wychodzenia czworek ....

Nieznajoma dbaj o siebie i malesntwo, duzo wypoczywaj

Karolinusia oj wiem ze ze sa tez takie komentarze co do karmienia piersia ale wiem tez sa za takie mamy ktore chetnie by szybko wrocily do spotykania sie z kolezankami, a nie ciagle cyc cyc cyc
A te madrosci wszystkich babc, mam, i cale reszty ...czasem warto sluchac ale my jako mamy podejmujemy ostateczna decyzje

Jagna na skurcze lydek dobry jest aspargin

Japis z mlekiem poczekalabym jak wyjdziesz ze szpitala, jak malego beda karmic w szpitalu mlekiem to podpytasz sie jakim go karmia a potem kupisz
Secreto z farb polecam magnat lub backers...dobre farby ,latwo z nich zmyc brud

Mouse lez duzo i wypoczywaj.... i nie spaceruj za duzo

Agnis wiem ze twoja mama chce dobrze , wiadomo dzidzius = duzo wydatkow, ale powiedz jej ze chce kupic cos nowego cos swiezego napewno to zrozumie

Pozdrawiam i zycze spokojnego wieczoru i przede wszystkim weekendu bez złych wieści :-):-):-) Jeszcz do Was powinnam zajrzec:-)
 
Carri w tym lozeczku nie bylo wyciaganych barierek ani szczebelkow :( juz wyrzucone. Kupimy normalne lozko :) a dzisiaj spi w swojej kolysce :D
ImageUploadedByForum BabyBoom1385147091.231075.jpg
Mala ale bynajmniej bezpieczna :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1385147091.231075.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1385147091.231075.jpg
    25,2 KB · Wyświetleń: 42
Byłam na dyżurze nocnym i mam antybiotyk. Pani doktor na Cito zrobiła wyniki moczu, mam dużo bakterii, leukocytów i erytrocytów, na szczęście brak cukru.
Doczytam Was jutro, dziś idę już spać, mam dość
 
Odebrałam wyniki:no::no::no::
hemoglobina - 10 i ogólna niedokrwistość
leukocyty i erytrocyty w moczu powyżej 25

Bardzo wam dziękuje za wpisy dot. mleka modyfikowanego i te dot. waszych doświadczeń co do karmienia piersią. Rady doświadczonych mamusiek sa dla mnie bezcenne:tak:.

W grudniu planujemy kupić łóżeczko, materacyk i niezbędne łóżeczkowe wyposażenie i mam pytanie czy ochraniacz do łóżeczka może być tylko na zagłówek i do połowy boków łóżeczka czy lepszy taki dookoła całego łóżeczka?
 
Danonki, Actimelki u czteromiesięcznego dziecka to nic. Jak mój Ignac był mały, to widziałam w jakiejś kolejce w przychodni mamę kilkumiesęcznego niemowlęcia, która nalewała do butelki ze smoczkiem taki żarówiasto zielony napój z 1,5l butli..... ale napój nazywała się Krzyś więc" na pewno był dla dzieci". A moja znajoma neonatolog opowiadała, że jedna pacjentka chwaliła jej się, że jej półroczne dziecko bardzo lubi zupy, a zwłaszcza Gorący Kubek Knorra- krem z kury. Ręce opadają, co?
 
reklama
Do góry