reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Tzn wg mnie opieka przed porodem jest ok. My na to inaczej patrzymy bo wiemy jak jest w pl. Kobiety maja tutaj po 1 usg i nawet nie wiedza ze w innym kraju moga miec 10. Tu jest tak ze jak nic sie zlego nie dzieje to tylko posluchaja seruszka dziecka, zmierza mamie ciesnienie, zbadanja mocz a czasem krew i wystarczy, zadnych badan ginekologicznych itd. A co najlepsze uwierzcie ze naprwde rzaaaaadko kiedy slyszy sie ze cos nie tak poszlo. Mala umieralnosc dzieci i poronien. A przez ciaze kobiety nie dostaja nawet witamin bo to zbedne. Wg ploznych lepiej zjesc rybke, owoce i pojsc na spacer. I w sumie to mi sie nawet podoba ze tak wszytsko na luzie. Po porodzie opieka na dzieckiem cudowna. Wizyta tydzien po porodzie w domu a pozniej co miesiac do ukonczenia roku u lekarza i poloznej a po tym co pol roku u lekarza. I tutaj tez na kazda wizyte darmowo zawioza i odwiaza. Wizyta umowiona na dokladna godzine ze czekasz max 5min. I osobna przychodnia dla zdrowych dzieci.
 
reklama
a ja tam doceniam to ze w PL robią usg cześciej i badają.. dzięki temu wychodzą różne nieprawidłowości..często przecież dzidziuś ma problemy z nerkami od któregoś tygodnia a tylko na USG to wychodzi..

leżałam z kobietą na sali (w ciąży poprzedniej) która właśnie z norwegi tu przyleciała na cały okres ciąży bo poroniła juz 4 razy a okazało się dopiero w pl ze wystarczyło jakies leki brać bo coś tam miała we krwi nie tak... tam zanim się zainteresowali to już było po.. pamiętam jak płakała po tych dzieciaczkach bo wszystkie mogły żyć...

ależ jestem ciekawa czy urodziła zdrowe maleństwo..
 
Aneta no czasami właśnie coś wyjdzie w tym USG, a potem się okazuje, że dziecko rodzi się zdrowe ...a ile stresu kobieta się w tym czasie naje :p to niekorzystne więc w sumie czasami może lepsze jest podejście norweskie :)
I to tyczy się np. Kulki, gdzie na pewno wszystko skończy się dobrze ale stres jednak jest

Joasia ja teraz biorę Urosept cały czas i może się przerzucę na te tabletki z żurawiną.. wyniki moczu mam dobre, ale ostatnio miałam kolkę być może właśnie przez te zastoje ?

Gratuluję udanych wizyt ! Tak ma być dalej :)! cieszę się z naszych codziennych postępów Marcia gratuluję 19 tyg :)

Do mojej obrony zostały dwa dni.. i byłam wczoraj w galerii kupić coś do ubrania.. masakra przeszłam 2 alejki i wróciłam do domu padnięta.. mój kręgosłup z dnia na dzień gorzej wykończony, teraz myślę żeby szybko już gromadzić rzeczy dla córki bo za miesiąc mogę już nie wstać z łóżka :p
 
Hej dziewczynki. Dawno nie pisałam bo mam urwanie głowy.Cały czas w biegu.Ustalenia, kupowanie sprzętu do nowego domku. Niemal codziennie odwiedzam Leroy Merlin. A wieczorami jestem padnięta i nie mam siły siedzieć przed kompem. Ja czuję się dobrze. Czekam na usg połówkowe 28.10. Czuję już ruchy i to jest piękne uczucie!!! Cieszę się, że u Was dobrze. Kulka-musisz wierzyć że wszystko będzie dobrze.Nie martw się na zapas.pozdrawiam wszystkie!!!
 
No u mnie tez wyszly zle nerki, wiec mam dodatkowe usg w listopadzie. Ale odrazu polozna powiedziala zeby sie nie stresowac bo w szpitalu podadza odrazu po porodzie odpowiednie lekarstwa jak bedzie trzeba.
U kolezanki w 18tyg wykryli ze nozka bedzie krzywa. Na drugi dzien po porodzie zalozyli jej gips, zmieniali co tydzien, pozniej po 6tyg operacja pod narkoza, podcieli sciegno achillesa a teraz mala ma szyne miedzy nozkami az do ukonczenia roku. Takie jak by buciki polaczone szyna. I tez zero stresu mala bedzie biegac jak inne dzieci
 
cześć
U nas okropna pogoda, mokro i ciemno i marazm mnie dopadł, wzięłam się za prasowanie firanki bo dziś mąż zawiesi karnisz, a tak mi się nie chce nic robić......dobrze ze mam zurek od wczoraj to obiad z bańki :-)


Mlodamamo nie przesadzałabym z tym usg w Polsce, na NFZ nalezą sie AŻ 3 RAZY, jak zapłacisz to masz i 10 RAZY...........

musze doczytac ....
 
Hj dziewczyny.
Ja miałąm niedawno wizytę i chyba chłopak będzie, tak stwierdził dr ale mam poczekać na usg połówkowe.
Dzidzia ok wyniki badań ok na plusie 1 kg.
Co do badań w PL wydaje mi się że jest ok jak trafi się na dobrego lekarza to na prawdę kobieta nie ma żadnych obaw co do ewentualnych niepowodzeń. Nie mam porównania co do innych krajów ale osobiście jestem zadowolona z przebiegu wizyt i zainteresowania. :-)
Dziś szaro buro...;/
 
Guziczek gratuluję udanej wizyty.

Dziewczyny doradzcie gdzie kupię fajna ciążową kurtkę na zimę. Mam juz problem bo nie dopinam się w niczym na brzuchu a jak wczoraj w zwykłym sklepie przymierzyłam kurtkę w rozmiarze 42 (normalnie noszę 38) to tragedia zapnę się spokojnie ale wisi to na mnie masakrycznie wszędzie poza brzuchem.
Poprzednia ciąże zaczełam w listopadzie więc całą zimę przebiegałam w normqalnych ciuchach i nie miałam takich problemów.
 
Cześć Kobietki :-)


Jeśli chodzi o to USG to ja mam w Poznaniu na każdej wizycie na NFZ i to o obu lekarzy do których chodzę, tak więc wg mnie te trzy razy to minimum, a reszta zależy od "widzi mi się" lekarza :crazy: Jeden z tych lekarzy do którego trafiłam to si wczuł tak, że dostałam też skierowanie na USG prenatalne, tak więc do 13tc USG + krew, i teraz 29.10 kolejne USG.

Kulka znajoma ostatnio urodziła zdrowego dzidziusia, chociaż lekarze mówili, że coś mu tam będzie (nie potrafię powiedzieć co bo nie chciałam wypytywać). Głowa do góry, będzie dobrze. Pamiętaj, nie możesz się zamartwiać!

Farfalla ja bym już dzwoniła na Twoim miejscu. Pewnie wszystko zależy od przychodni, kliniki, itp. ale lepiej dmuchać na zimne i zawczasu umówić sobie termin. Mi lekarz szpitalny nie kazał się umawiać nigdzie bo zrobi to badanie na wizycie - podobno. (Jakoś wierzyć mi się nie chce, po tym jego badaniu w 13tc.)

Jo_asia mam ten sam problem, więc jakbyś coś znalazła to ja chętnie się dowiem gdzie :tak:Na chwilę obecną chodzę w rozpiętej kurtce, ale za długo raczej tak się nie da... :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry