reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

a u nas

pierogi leniwe to są z ziemniaków sera białego jajek i maki pszennej i ziemniaczanej
kopytka to z ziemniaków jajko mąki pszennej i ziemniaczanej
a kopytka to jak kluski śląskie białe czyli ziemniaki jajko i mąka ziemniaczana

u nas w robocie tak robimy :-)

a zjadłabym takich kopytek z sosem mniam narobiłyście mi smaka :-p
 
reklama
Witam się wieczornie. Ja dziś odebrałam wynik amniopunkcji.Z trzęsącymi rękami otwierałam kopertę.Dzidzia okazała się być dziewczynką.Jest zdrowa a to najważniejsze. Ja po wizycie u gina otrzymałam informację że mam trochę mało płytek krwi.Ale poza tym wszystko ok. Gratuluję Wam udanych wizyt.I zdrówka dla Was i Waszych pociech.
 
Ja to od miesiąca już kilka razy w robiłam kluski śląskie i to kolorowe bo Wojtuś sobie zarzyczył zielone (kolor od odrobiny brokułów) i czerwone (od keczupu). Uwielbiamy wszyscy więc dla moich zachcianek to super.
MMka baaaardzo się cieszę razem z Wami dobrym wynikiem amnio. Gratuluję córeczki.
 
ano kusicielki- własnie zjadłam knedle ze sliwkami :)
mmka - super wynik - musialo byc dobrze i jest! zwlaszcza jak tyle bab kciuki tzrymalo
ewa - mala pewnie zatrala oczko katarkiem (Karo tez przy infekcji kiedys zakazila sobie oczko i mialysmy niestety antybiotyk miejscowy w kropelkach); im starsze dziecko tym lepiej znosi chorobe jest w stanie wydmuchac nosek a NUsia to jeszcze niemowlaczek i kazdy katarek to ryzyko zap oskrzeli bo splywa, a jak gardelko? ogladalas?bo cos ta temp za wysoke na wirusowke chyba-nie ma bialego nalotu w buzi ktory swiadczylby o bakteryjnej inf?wtedy to antybiotyk bylby faktycznie konieczny; no ale to tylko gdybanie warto by bylo podjechac z nia do ambolatorium24 jezlei sie dzisiaj nie zalapaliscie do lekarza
aneta - oj to generalnie chyba mala wam sie rozklada, podaj jej moze cos przeciwzapalnego np calcium jak nie chcesz nurofenu dawac ale mi to pachnie choroba - dobrze ze mala spi bo orgaznizm sie regeneruje tylko pilnuj zeby duzo pila i kontroluj temp i bacznie obserwuj a w razie watpliwosci jedz na dyzur
 
Flower, byliśmy u lekarza. Mówiła, że gardło i nos strasznie zawalone, na szczęście osłuchowo czysto. Ale że gorączka bardzo wysoka, to dostaliśmy antyb. na wszelki wypadek. Rano miała niby tylko 37 z kawałkiem, ale w południe już 38, a po drzemce znowu 40... 3 godz. po paracetamolu było znowu prawie 39 (wczoraj parac. pomógł na całą noc). Więc jest gorzej. A że od wtorku to się ciągnie, to podałam jej tą amoksycylinę.
Na razie padła i śpi.

***
A ja zajadam placek z białek (6 mi w lodówce zalegało) przełożony lemon curd :) Mniam :)
 
reklama
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt, a szczególnie Tobie MMka pomyślnego wyniku amniopunkcji.
widzę też, że coraz więcej maluszków nam się ujawnia :-)

Ale smaka robicie tymi kluchami, zjadłabym! Już nawet miałam wstawać i robić bo ser biały zalega w lodówce aleee nawcinałam się spaghetti i stwierdziłam, że dziś już chyba mi się nie zmieści.

Ja dziś postanowiłam wykorzystać wolny piątek i piękną pogodę i spędzić go aktywnie. Spacerowałam dobre 3 godziny :szok: wyciągnęłam mamę i poszłyśmy na spacer do lasku. Nawdychałam się tlenu co niemiara :-) o dziwo po takim długim łażeniu kręgosłup mi nie dokucza tak jak po całym dniu pracy, czy też zakupach.
A później zrobiłam jakieś nowe ciasto z toffi i bananem bez pieczenia i blok czekoladowy (na jutrzejszych gości). Zaraz będę próbować- jak pomyślnie przejdą testy podeślę przepis :-)

Pozdrawiam i życzę miłego i pogodnego weekendu!
 
Do góry