reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

ale mi się nie chce nic robić, nawet ziemniaków mi sie nie chce obrac, len mnie dopadł...................... może chłop zrobi naleśniki ale wolałabym zupe, najlepiej krupnik :-)


Mierze ciśnienie i zapisuje, dziś 120/80, Monisia mierzysz sobie ciśnienie w domu?
 
reklama
nadrabiam Was i tak sobie czytam... aaaa... przepraszam zapomniałam Witam Was:)...
aż tu nagle Ewa o śpikach pisze, hihihi:-D:-D koleżanki dzieci na chusteczki mówią śpikołaki:-D
Monisia miałam to samo wczoraj:| mamy nową klawiaturę i zaraz obok baskspace jest przycisk ktory wyłacza komputer:eek:
Ewa zdrówka dla Twoich dzieciaczków, co by Anielka juz lepiej sie poczuła!
Forfalla dla Ciebie też życze zdrówka! Gratulacje wygrania prezentu:)
Koreczek kciukasy za Twoja za Twoja wizytę, będzie dobrze:-)

Aneta,
też słyszałam o czarnej herbacie na oczy, ale jak boli to do lekarza trzeba iść.

19Ania20
ja właśnie mam mam na chwilę obecną tylko jedne jeansy.... i tylko w nich chidzę, piorę suszę i strasznie mało to wygodne chyba muszę zainwestwoać w drugie gacie;) ja niestety na obiad jadam tylko karkówkę... ale nic innego mi nie przejdzie, do tego kluski śląski i sałatka z czerwonej kapuchy to mój obiad od około tygodnia... tak nudnie codziennie to samo jak mi się nie chce klusków kleić to robię same ziemniaki. Już mnie pomału zaczynają denerwować te ciążowe zachcianki. Ja biorę femibion 2 pierońsko drogi i chyba nastepnym razem kupie cos tanszego bo niby jest 40 tabletek ale dwie dziennie sie bierze tabletke i kapsulke.

Mrówka gratuluje córeczki:-)

Flower też bardzo lubie syrop z cebuli:) mniam!
Qrcze ja nie czuję, jeszcze ruchów:-( i nie wiem czy juz powinnam czy to jeszcze za wcześnie jak na pierwsza ciąże... a tak już bym cos tam chciala poczuć!

A wczoraj pisałyście o swoich mieszkaniach, domach i ja też chciałam o tym napisać, ba nawet napisałam dosć długiego posta ale mi się wcisneło to głupie wyłączanie kompa i juz nie miałam sił pisać od nowa bo naprawdę po całym dniu spędzonym przewd monitorewm oczy mnie piekły i kręgosłup bolał, napiszę Wam dzis tylko tyle, że my teraz mieszkamy w takim okropnym baraku, jest tu bardzo zimno i i duża wilgoć:| a w zimie to mamy grzyba:| więc za zdrowo nie jest:| na ale płacimy za to grosze jak na Kraków (latem 300 zł zimą z ogrzewaniem wychodzi cos kolo 700 zł) 45 m2, 3 pokoje kuchnia łazienka, jesteśmy w stanie odkładać na budowę domu, który już jest przykryty i teraz czekamy na okna, a później środek się będzie robiło. Dom ma 105 m powierzchni urzytkowej bez piwnicy bo to drugie tyle kosztuje. Projekt domu taki: Projekty domów małych (40-150 m2) Dom w perłówce (G2N), tyle że my n ie robimy na styl nowoczesny i mamy lustrzane odbicie, w środku tez kilka zmian. Przed rozwiązaniem na pewno nie uda skończyć sie budowy ale po porodzie jadę do DeTe będę mieszkać u Mamy Basi (teściowej) bo do tego baraku dziecka nie przyprowadzę!!

a dzis rano byłam u dentysty wszystko dobrze w paszczy mej:):):) a tak się bałam.... stomatologa mam na drugim koncu miasta i muszę jechac 2 autobusami... kregosłup mnie bardzo boli i nie wygodnie mi stać... jak tak jeszcze szarpią w tych korkach:| więc sobie usiadłam bo były wolne miejsca... coraz wiecej ludzi w tym autobusie i taka starsza Pai weszła ale naprawdę nie jestem w stanie stać z tym bólem więc jej nie ustapiłąm (może to bardzo niegrzeczne z mojej strony eh....) a inna Kobieta do mnie z buzia, że mam tej Pani ustąpić miejsce, a ja do niej grzecznie, że w ciąży jestem i źle się czuję... a ta do mnie z jeszcze większą buzia krzyczy, że swięta krowa, ze jak ona w ciiąży była to nie było żadnych taryf ukgowych do pracy musiala chodzić etc... cały autobus słyszał jej wydzieranie sie na mnie.... w końcu ja nie wytrzymałam właczyłam muzykę i załozyłam słuchawki na uszy bo mnie zirytowała bardzo:wściekła/y::wściekła/y: :wściekła/y: ale zaciekawił mnie pewien młody mężczyzna, ktróry zaczął coś do tej kobiety mówić wiec sciszyłam muzykę a ten do niej mówi, a miło Pani było wtedy kiedy Pani w ciąży była i nikt Pani w niczym nie pomagała, to może teraz pozwólmy kobietom w godny sposób przebyć ten okres, ta Pani musi uważać teraz podwójnie i na siebie i na dziecko, a ja :szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok: to tak można, Kobieta skasowała mnie wzrokiem jakby chciala mnie nim zabić. No i uważam, że ten młody mężczyzna miał racje i trochę się tym usprawiedliwiłam, że tej Pani miejsca nie ustąpiłam...

Ja znowu taki długaśny post stworzyłam sorki, zmykam posprzątać mieszkanie bo dziś wieczorem jedziemy do DeTe i ja zostaję u rodziców na tydzień:)
Miłego popołudnia życzę:)
 
Dziewczyny, dziecko zdrowo rosnie, ale mam problem z terminem bo juz nie wiem sama ktory to tydzuen, niby 18 a jednak 16 i nie wiwm. Serduszko bije, na 70 procent DZIEWUSZKA, ale pokazac sie nie chciala... 25.10 mam polowkowe i wwtedy dokladnie sie wszystko okresli:)
 
mamusia synka tak mierze i to 4 razy dziennie. I przez to zwiększyli mi dawke z 3x1 Dopergyt na 4x1, bo mam srednie cisnienie 130/90. Zawsze rano i wieczorem mam normalne, a w ciagu dnia podwyższone. Ale moja gin mowi, ze Dopergyt nie wpływa na dzidziusia i ze najgorsze dla niego jest wlasnie za wysokie cisnienie. Kazali mi tez jakby czesciej przekraczalo 150/100 jechac do szpitala.

Ja dzis chyba nic nie będę robic na obiad, bo nie chce spotkac babci już a mamy wspolna kuchnie. Zrobie sobie tylko szybko kanapke i wieczorem cos konkretniejszego zjem.

Jolcia_ ja tez jeszcze nie czuje ruchow i moja gin powiedziala, ze w pierwszej tak około 20 tyg, się czuje. I ta kobieta w autobusie bym sie nie przejmowala... Sory ale ty tak samo mialas prawo do tego miejsca!
 
Cześć dziewczyny! Ależ wy dużo piszecie :p Od wczoraj miałam kilka stron do przeczytania:-)
Ja od 2 dni mam jakąś wenę do robienia różnych rzeczy,dziś upiekłam ciasto, zaznaczę że to moje trzecie ciasto w życiu :p Jak wyszło? Mam nadzieje że będzie pyszne,ale to oceni mój mąż jak wróci z pracy.
Miłej reszty dnia :-) IMG_116820267739777.jpg
 

Załączniki

  • IMG_116820267739777.jpg
    IMG_116820267739777.jpg
    20,9 KB · Wyświetleń: 40

Kasiulekk
- mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, w Pl są dobrzy specjaliści od diagnostyki i leczenia prenatalnego, więc myślę, że jak będzie potrzeba, to cię twój gin wyśle do właściwego ośrodka
Babygg - to zależy, jeśli dziecko generalnie jest zdrowe, nie choruje powyżej przeciętnej i poza wynikiem chlorków nic nie wskazuje na chorobę, to bym powtórzyła badanie i nie ciągnęła dalej diagnostyki, bo to niepotrzebny stres jest. Natomiast u dziecka z objawami, których nie daje się wytłumaczyć innymi jednostkami chorobowymi, diagnostykę poszerza się nawet w przypadku prawidłowej próby potowej. W medycynie jak w kinie- wszystko jest możliwe, są pewne wytyczne, ale tak naprawdę każdy pacjent jest inny i są tacy, u których wyniki są złe, a choroby brak, ale też tacy, gdzie wyniki ok, a jednak jest problem.
Już nie pamiętam kto pytał o Euphorbium - ja nie polecam, bo dla mnie jego działanie sprowadza się do nawilżenia błony śluzowej nosa, a na to są tańsze preparaty, więc po co naciągać rodziców? A jak chcę dać coś, co naprawdę działa inaczej niż nawilżająco, to jest cały wachlarz leków, których działanie jest udowodnione, więc też nie muszę się podpierać czymś o wątpliwej skuteczności.
AnetaNorwegia - sól fizjologiczna ok, ale zwykła woda u takiego maluszka może dodatkowo podrażniać oczka.
Gratuluję wszystkich dobrych wieści wizytowych!
Acha, ja też jeszcze nie czuję maluszka - zaczęłam 17 tydzień i mam nadzieję, że do końca miesiąca jakiegoś kopniaczka dostanę :tak:
 
Ostatnia edycja:
Juszka, witaj!! :)

Jolcia, niczym się nie przejmuj, masz prawo siedzieć, żeby się dobrze czuć. Jak byś z wielkim brzuchem była to pewnie słowem by się nie odezwała.

Co do ruchów to weźcie wyluzujcie :p Moja gin jak u niej we wtorek byłam i powiedziałam, ze czuję jak się mała wierci to była zdziwiona, ze tak szybko, więc w pierwszej ciąży tym bardziej jest jeszcze czas na czucie maleństwa.

Właśnie wyjęłam ciasto z pieca, ależ obłędnie pachnie!
 
u mnie nawrót przeziębienia:wściekła/y: znów 37 na termometrze i zimno mi jak nie wiem co... zrobiłam sobie grzanki i wtarłam w nie ząbek czosnku.. teraz mnie w brzuchu pali:baffled:

też nie robie dziś obiadu bo ledwo nogami przekładam.. mam od wczoraj barszcz czerwony podbijany do tego zrobię kluski kładzione z koperkiem i amen...

Juszka placuś kuszący:) ciekawa jestem co jest w środku;-)
Jolcia jak nie jesteś w stanie ustać to weź wpuszczaj jednym uchem a 2gim wypuszczaj.. Masz prawo do tego.. wiele innych ludzi siedziało mógł ktoś inny ustąpić..
 
Mlodamama ja mam 36,8/36,9 i lekarka mowi ze taka temperatura jest normalna w ciazy do 37. Kazdej z nas sie podwyzsza :)


A u nas dzisiaj na obiadek kopytka smazone na maselku i schab z sosikiem :) salatki nie robie bo mam meeega smaka na kiszone :p
 
reklama
Ja mam dzisiaj tez lenia jak stodola, poza tym glowa mnie bolala kilka godzin az przyjechala moja kolezanka i wypilysmy kwake i przeszlo.....mimo ze cisnienie mialam 117/87 to takie normalne aczkolwiek te dolne mam przewaznie tak do 90 mogloby byc troche nizsze. Tez dzis nic nie gotowalam co znajda w lodowce to ich a ja cos zjem donrego w knajpce :-)
 
Do góry