reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

ja w pierwszej ciązy miałam w 3/4d i teraz też będę tak miała robione.. super wszystko widać na tym i podniebienie i przepływy.. nawet ja swoim nie fachowym okiem widziałam jak mi lekarka pokazywała wszystko
 
reklama
Secreto Pinki trzymam kciuki za wizyty i usg samych radosnych wieści i miłego podglądania maleństw.

Marcia ja w ciąży z Miłoszem miałam polip i był on całą ciążę ale nic złego się nie działo po porodzie na wizycie po okresie połogu już go nie było także spokojnie wszytko będzie ok.
 
To to usg co ja mam za tydzien we wtorek chyba tez polowkowe. Bo skoro robia tylko 17-19 tydz to musi byc dokladne. Na pismie pisze ze usg trwa 30min.
Rozbawilo mnie ze za zdjecia bede musiala zaplacic 50zl ;P cala ciaze mam wszystko za free a za zdjecia polozna w kieszen dostaje. Kolezanka jak byla to cena nizsza 25zl ale miala tylko 10zl w gotowce a karty nie przyjmuja wiec babka dala jej 3 zdjecia za te 10zl :))
Poszlabym prywatnie ale koszt usg 400-800zl a w 3d 1000zl. Wiec wole poczekac i pojsc na to 3d po nowym roku :)
 
Witajcie:)

Wczoraj byłam na wizycie u innego lekarza... wg opisu miał być super kompetentny... prawie wcale się do mnie nie odzywał i tylko ja o coś dopytywałam... zdenerwował mnie tym:| z dzidziusiem wszystko w jak najlepszym porządku:):):) słyszeliśmy serduszko, uwielbiam to!! Dzidziuś urósł i wychodzi, że to 16 tydzien i 1 dzień, no dzis juz drugi;), bobasek warzy sobie 133 g:) zmierzył nam jeszcze brzuszek, główkę i chyba kość udowa... ja tylko co chwilę dopytywałam co teraz robi... i co mnie zdziwiło... miałam usg dopochwowo:szok::szok: też tak miałyście?? Płci nie podał powiedział, że to jeszcze za wsześnie:baffled:, a jak powiedziałam, żę na genetycznym usg dr Kaszowicz już coś sugerował to tylko prychnął i coś pod nosem burknął, no zagotowało się we mnie:wściekła/y::wściekła/y:!! zdjęcia dzidzi nie dostaliśmy:-( no ale najważniejsze, że z dzidzią wszystko dobrze:-):-) takie grzeczniutkie, choć okaże się później jakie grzeczne;-)

Pinki, Secreto, Marcia, Mouse
kciuki za Wasze dzisiejsze wizyty!:):)

Mamusia
ale smacznie smacznie znów u Ciebie i to tak od samego rana!:)

Aneta ja to bym chyba oszalała gdybym nie mogła podglądać mojej dzidzi te 3 tygodnie trudno wytrzymać.

Izka zdrówka dla Was!!

Dziewczyny z Krakowa
zazdroszczę Wam tego spotkania, już się nie mogę doczekać tego za miesiąc:-)

Tymczasem ja zmykam bo sporo zamówień mam i muszę coś niecoś poTworzyć:):) wreszcie jakieś hafciki:):)
Miłego dnia życzę:)
 
wiecie co ja padam na pyska, chyba wstawanie o 6 nie jest dla mnie, ide sie przespać z godzinkę a Kurczakowi włączę jakas bajkę to przez godzinkę chałupy nie rozniesie-)
 
Ja tez dziekuje za spotkanie! Fajnie jest się tak osobiście poznac! :-)
Oczywiście trzeba powtórzyć hehe :tak: I po poznaniu waszych pociech to od razu chce sie miec juz swoje! ;-)

ewa86 A jeśli chodzi o tygryska to zycze żeby się jak najszybciej odnalazł. Może zadzwon tam i się zapytaj czy jest?

marcia30 ja bym powiedziala tej od NFZ, ale dopiero na koncu wizyty. Najpierw zobacz czy sama zauważy. Ja po tym moim pobycie w szpitalu powiedziałam tej od medicoveru, ze chodze jeszcze prywatnie i powiedziala ze slusznie, ze chce chodzic do dwoch i dobrze ze wybrałam lekarza ze szpitala gdzie chce rodzic.

mouse23, secreto, pinki1980 kciuki za wizyty!!! Czekamy na same dobre wiesci! :tak:

mlodamama21 mi się wlasnie zaczyna robic tak jak tobie. W nocy nie mogłam wogole oddychac i przez to spac i wczoraj na dodatek zrobilo mi się zimno… Mam nadzieje, ze nie rozwinie mi sie jakies przeziebienie!

Jolcia_ super, ze z dzidziusiem wszystko w porzadku!:tak: Ale ten lekarz to jakis dziwny!
 
Jolcia jak powiedzialam mojej lekarce ze w polsce usg sa co wizyte to nie wierzyla i zapytala "po co?". Ponoc lekarzowi nie jest to do niczego porzebne, a takie usg co 3-4tyg to bardziej dla matki jak dla lekarza. Lekarze w Norwegii twierdza ze jedno usg wystarczy (usg wykonuje polozna). Jesli jest badane krew, mocz, sluchane serduszko, mierzony brzuch i wszystko jest ok to nie ma potrzeby wykonywania usg i ingerowania w to co sie dzieje w brzuszku. I tez lekarze nie rozumieja dlaczego w pl chodzi sie do ginekologa w ciazy, bo przeciez ciaza to nie choroba a ginekolog jest specjalista. Tutaj ciaze prowadzi normalny lekarz, ktory rowniez ma w gabinecie fotel ginekologiczny w razie potrzeby badania, do ginekologa kieruje w przypadku choroby.

Ja tez juz jestem po dzisiejszej wizycie. Tetno dziecka 138, cisnienie dobre, brzuszek jest idealnie na siatce centylowej, zrobili mi na miejscu badanie krwi i moczu i wyniki super. Teraz tylko czekac na usg za tydzien. A kolejna wizyta 14 listopada u poloznej.
 
Witam Was po mojej nieobecności, chyba już tygodniowej. Jestem wciąż zaganiana w związku z wykańczaniem domku. Tyle jeżdżenia, podejmowania decyzji których skutki będziemy ponosić w przyszłości.A ja czasem już nie myślę, bo za dużo na głowie.Ekipa już ociepla dach,w przyszłym tyg montaż pieca gazowego i grzejników.Pózniej wchodzi glazurnik. W między czasie ustalamy projekt kuchni, dobieramy wyposażenie. To dla mnie największy dylemat, choć mam już coś na oku. Poza tym nie mam koncepcji na sufit podwieszany w salonie. Oglądałam już mnóstwo galerii zdjęć w necie, ale nic mi tak na 100% nie przypadło do gustu.Spotkałam się też z panem od układania kostki, bo przed zimą choć dojście do domku chcę zrobić.Jak będziemy się wprowadzać w zimie(stycz, luty) to koniecznie to musimy zrobić już teraz.
Małpaw zoo- gratulacje udanej wizyty i cudownego syneczka, niech zdrowo rośnie. Życzę powodzenia przy budowie.Grunt to dobra i pracownita ekipa.Wszystko się jakoś ułoży. Nerwy są niekiedy ale jest też radość z własnego domku!!
Babygg- gratulacje sprzedaży mieszkania!!
Izka-sz- współczuję choroby i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Spróbuj może ciepłego mleka z miodem i czosnkiem. Mi pomógł i w 2 dni byłam zdrowa!!
Jo_asia- Tobie też zdrówka!!Może gardło płukaj szałwią, jeśli dasz radę!!Pomaga.
Ja dziś mam spotkanie z Panem od kominka. Ledwo zrobili a nie działa jak powinien.Najwyżej będę składała reklamację!!
A jutro idę do fryzjera na baleyage i podciąć włosy.Nie byłam u fryzjera 5 miesięcy!!

Bardzo chętnie spotkałabym się z dziewczętami z Warszawy i okolic!!Jest któraś chętna na spotkanie??
 
reklama
kasiulek, koreczek tez take bole wlasnie mialam jak na okres, takze nie tylko wy;-)

Ale Wam zazdroszcze tych polowkowych- ze to juz!
tutaj tez mam teraz przerwe z usg ( kolo 7 tyg chyba) bo dopiero polowkowe ok 19 tyg.- tak lekarz powiedzial, wiec od genetycznego przerwa spora....wizyta przyszly tydz., ale tylko dopplerem bedzie lekarz sprawdzal, juz go prosilam o usg to pwiedzial po co??, ze 19 tydz i juz:baffled:

tez jest tu podobnie jak w Norwegii chyba, bo chodzi sie do Gp a pozniej od 12 tyg do poloznych, ale mozna wybrac prywatnie, ja teraz tak wybralam, ze wzgledu na przejscia wczesniej.
co do usg to nie wiem jak tu robia, ja jestem z podwyzszonego ryzyka zakwalifikwana - bo wiek powyzej 35, to jest wiecej usg chyba;-)

to kciukasy wielkie za wizyty polowkowe &&&&&&&&

p.s
ale Wam tego spotkania zazdroszcze...bo ja mialam przeciez 10 min na rynek piechota!!!!!!w myslach sobie do Was szlam ulicami i rynkiem...no niestety nie dotarlam, bo mam teraz stanowczo za daleko!;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry