reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Chyba jest bez sensu zwłaszcza jak mam rodzić 28 marca, zaraz kwiecień i nie wiem czy nie lepiej jakiś ciepły dresik. W sumie na 30 dni kupować kombinezon:baffled:
 
reklama
Trzymajcie kciuki jadę na dyżur, znalazłam innego dentystę, bo tamten to podobno sadysta. Mój tat był raz i powiedział że chodź by się waliło paliło nie pójdzie. Wyrywał mu zęba nożyczkami:szok:
 
cześć dziewczęta,
marcia, ja też zastanawiałam się nad emu, bo boję się kozaków z suwakiem, że jak będę się schylała by zapinać, a wiadomo wszędzie się nie usiądzie, to się przewrócę, ale one są koszmarnie drogie, widziałam nawet za 800. Ecco też lubię , mam trzy pary i jedne nawet 8 lat mają, ale wszystkie wiosenne. No i przymierzałam ostatnio kozaki w crocsie Damskie | Kozaki | Crocs.pl moja mama miała takie w zeszłym roku i mówiła że są super ciepłe, nie zniekształcają się ( bo emu widziałam że niektórzy mają zniekształcone przy pięcie) i co najważniejsze nic na śniegu nie przemakają no i nie są śliskie. Ja mierzyłam i są wygodne, jak przyjdzie forsa to sobie kupię.
A z tymi kotami to ja się nie zgadzam że kota nie da się wychować. Nasz kot jak kupiliśmy nową kanapę zaczął się na niej kłaść, trwało to ze trzy dni i zauważyłam że zostawia kłaki. Więc później za każdym razem był ściągany i nauczył się, że nie wolno tam siadać. Jak urodził się Ignacy i Rafał wrócił do pracy wszyscy pytali się co zrobiliśmy z kotem, czy uśpiliśmy czy oddaliśmy. Ludzie w Warszawie są jacyś nienormalni. Mamy znajomych którzy rzeczywiście pozbywali się kotów jak rodziło im się dziecko ale co to za wyjście, jak urodzi się kolejne dziecko, to też pozbywa się pierwszego? My jak przynieśliśmy Ignacego do domu ze szpitala, to kot był wzięty na ręce i zaniesiony do dziecka. Obwąchał i już wiedział że to nowy lokator i nigdy krzywdy nie zrobił Ignacowi. Ale kota też nigdy nie wyganialiśmy i nie czuł się odepchnięty bo teraz jest dziecko. Myślę że jak tak się postępuje i kota zaczyna ignorować, to kot może być zazdrosny i drapać malucha.

idę jeść, bo jeszce śniadania nie zjadłam
 
Ja akurat mam jakiś błękitny po innych dzieciach, ale tak to albo bym szukała w lumpeksie, albo właśnie jakiś gruby pajac i np. śpiworek, plus koc, to maluch by nie zmarzł :)

Jolcia, zaraz sobie pooglądam te Twoje dzieła :)

Alesia, no widzisz bo wszystko zależy na jaki typ trafisz. Ten siostry to właściwie tyko ją akceptował, a później był zazdrosny o dziecko. No ale i tak przesądziła alergia siostrzeńca, zwłaszcza, ze groziła mu astma.
 
Ostatnia edycja:
Gingerka super wieści GRATULACJE zdrowej córci!!! :-)

Koreczek ja też zachwalę spodnie z H&M, kupiłam jak jeszcze były wyprzedaże po lecie i udało mi się wyczaić za 30 zł dwie pary (tzn. każda za 30). Jedne właśnie XS i już w nich pomykam, są super i do tego fioletowe a ja uwielbiam kolory i spodnie w kolorze. A drugie L na "zaś" czekają w szafie. I potwierdzam ciuchlandy- już kilka par widziałam i to na wagę więc za grosze ale akurat na mnie były niedobre.

jagna25 ja kombinezon planuję zakupić (lub pożyczyć jeśli będzie od kogo), bo ja mam termin na początek marca więc na miesiąc, dwa lub dłużej może się przydać. Ale skłaniam się ku ciuchlandowi- już nawet złożyłam "zamówienie" w swoim ulubionym, żeby mi panie odłożyły jak pojawi się coś lepszego ;-)

Co do zwierzaków ja jestem na tak ale wiadomo, jeśli chodzi o kotka to ze szczególną ostrożnością. Za kotkami nie przepadam- miałam raz i również był czyściutki. Załatwiał się w kuwetę, ale często się szwendał, po kilka dni go potrafiło nie być. I chociaż był czyściutki to lubił zaznaczać swój teren i obstrzykiwał co się dało. Dodam, że nie był wykastrowany. A uraz mi został do kotów po tym jak rzucił się na mnie kot mojej babci. Stara, ślepa kotka. A ja jako 5 latka wylądowałam na ostrym dyżurze, z rozciętą tętnicą u nogi i kilkoma pazurami utkwionymi w moim ciele... To taki argument na nie.
A od zawsze miałam psy. Teraz też mam pieska ale małego. Ma już 13 lat ale świetnie się trzyma-to teściowej piesek, a ja ją odziedziczyłam jak się wprowadziłam a ona wyprowadziła :-)
 
Witam was :-)

Sorki, ze dlugo nie pisalam, ale jakos mi tak sily brakowo, ale grzecznie was czytalam. :tak:

Gratuluje udanych wizyt. :-D

Gratuluje tez odczucia ruchow. :-) Ja na razie jeszcze nic nie czuje, no ale poczekam jeszcze spokojnie, bo mam łożysko na przedniej scianie i jestem z tych grubszych hehe

Gingerka Gratuluje!!! Super wiesci!! :-D

Był temat dywanow i firan. My mamy w domu jedno i drugie i nie cierpie tego. Firanki chce po remoncie zamienic na rolety a dywany będą tylko tam gdzie naprawde sa potrzebne! A najgorsze co może być to dywan shaggy wlasnie z dlugim wlosem. :wściekła/y: Ladnie wyglada ale trzeba go odkurzac codziennie i tak nie da się tego zrobic porzadnie, bo wszystko w nim zostaje.

Aneta Ja teraz tez bym się nie odważyła na kota w domu przez toxo oraz możliwe alergie u dzieci. Ja bym się dopiero za jakis czas zastanawiala.

Dobrze, ze jesteście, bo ja jeśli chodzi o szczepienia i inne takie nie mam zielonego pojecia, a przy was przynajmniej będę się orientowac pozniej! :tak:

Nikusia82 ja troche ćwiczyłam przed ciaza i mam zamiar zaczac jak mi gin pozwoli i mysle, ze Mrowka ma racje, ze takie specjalnie dla kobiet w ciazy raczej nie powinny zaszkodzic! ;-)

Zaszalalam wczoraj! Bylam wczoraj na zakupach i pierwszy raz znalazłam cos fajnego w lumpku. Kupilam sobie 2 bolerka i jeden taki luzniejszy top który się rozciąga i tunike i wszystko będzie mi jeszcze dlugo pasowac, bo jest miejsce na brzuszek. Zakupilam tez na wyprzedazy w happy mum plaszczyk na zime, który nadaje się także na dni bez ciazy wiec jestem szczesliwa hehe :tak:

Mam pytanie do osob, które sa kolejny raz w ciazy. Czy urosly wam stopy w porzedniej ciazy? I nawet jak tak to czy pozniej znow mogłyście stopy zmieścić w stare buty czy już nie? Pytam bo nie wiem czy kupowac teraz jakies zimowe buty czy poczekac… :baffled:

U mnie dzis w nocy pojawil się katar i nie mogłam przez pol nocy spac, bo mialam zatkany nos. Pisalyscie kiedys, ze sa jakies krople, które my możemy używać ale nie pamiętam jakie to były...

Koreczek ja sobie kupilam uzywane dżinsy ciazowe h&m mama na allegro za 40zl i jestem z nich strasznie zadowolona i caly czas w nich chodze. Mam jeszcze zamiar kupic sobie takie legginsy zimowe, czyli takie z polarkiem pod spodem.:tak:

Jolcia_ fajne cuda robisz. :-) Ja ostatnio jakos nie mam weny do mojego sutaszu, ale pomysłów cala masa. A haft krzyżykowy kiedys tez robilam, ale już od dlugiego czasu nic…

Milej soboty zycze!!!
 
my już po zakupach....
dzisiaj padło na mnie i zemdlałam stojąc w kolejce.... dobrze, że mąż był ze mną na zakupach to mi powiedział że chwycił mnie za ręke i się tak po nim osunęłam bokiem.... mam nadzieje że dzidziusiowi nic nie będzie.... szczęście w nieszczęściu że byliśmy bez olki bo pewnie trzymałabym ją na rękach i jeszcze jej by się coś stało....

co do kombinezonu to ja mam po olce taki zielony więc dla chłopaka może być :)

jutro u nas odpust, mamy gości więc idę upiec jakieś ciacho :)

monisia0605 to czekamy razem na ruchy :) u mnie też nadal cisza

miłej soboty!
 
reklama
DZIEŃ DOBRY :-)
Ogarnęłam chatę myślę siądę i poczytam :happy: ale tak naprodukowałyście, że nawet jak notatki zrobię to chyba nie odpowiem każdej...
Ale...
CO DO BECIKOWEGO!
Nalicza się je z roku poprzedniego niż urodzenie dziecka. Czyli jeśli Rodzimy 2014 r to nalicza się z 2013r. Mało tego nowo urodzony członek rodziny jest liczony do średniej. Czyli te 1992 zł są na jedną osobę w rodzinie. Nap. nas w marcu będzie czworo i tak się to rozkłada. Bez sensu byłoby naliczanie do becikowego dochodów z przed dwóch lat czy trzech. Inf z pierwszej ręki bo koleżanka jest kierowniczką kadr w duuuużej formie :tak:. Mimo to wiadomo ...szkoda, że każda nie dostaje tak jak było do końca 2012 r.
Na temat firmy, Zus- składek :szok: Boże pojęcia nie mam, pracuję na etacie i niech tak zostanie :tak:
KOT - CHYBA kiepskie wyjście teraz???I dziecko małe...no nie wiem ale bym odradzała :no:
GINGERKA- GRATULUJĘ KOCHANA CUDOWNE WIADOMOŚCI!!!!
buty zimowe -
Ja niestety z tych co z braku środków muszą kupować taniej i częściej...:-:)-(...Ale np. Osobiście polecam buty MARCO TOZZI. Mam śniegowce i są rewelacyjne. Ecco - mam sandały dałam bagatela 270 zł ale komfort, wygoda i na prawdę są tak zrobione, że gdyby tylko było mnie stać to nawet kapcie bym ecco kupowała. Marzą mi się kozaczki no ale ...kasa...kasa...kasa :wściekła/y: skąd ją wziąć :happy2::rofl2:

KOMBINEZONY DLA MALUCHA- Cóż to chyba zależy jaka zima nas czeka? My termin mamy na 8 marca, Kto wie czy dotrwam?
w Lutym zdarza się leżeć spokojnie śnieg i być mroźno...Więc u nas bez kombinezonu niestety się nie obejdzie...Poza tym to zawsze taka fajniejsza opcja wkładasz malucha wiesz, że mu nigdzie nie podwiewa a dresik to wiadomo spodnie bluza....No dla mnie odpada. Ja zapewne po siostry synku dostanę bo młody we wrześniu rodzony więc na pewno kupiła :tak:
Dziewczyny miłego weekendu Wam życzę :-)
 
Do góry