reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

u nas tak niema są same prywatne przedszkola a u nas pracuję mąż tylko więc nas nie stać miałam właśnie iść do pracy jak córka do szkoły pójdzie ale zaszłam w ciąże więc nici z pracy
 
reklama
hej.Ja po wczorajszym usg genetycznym troszkę się denerwuję.
Prawdopodobnie będziemy mieli dziewczynkę!!!Dzidzia idealnie ułożyła się do badania usg, wszystkie parametry płodu ok. Tylko moja beta HCG stanowczo za wysoka, MOM wyszło 4, a norma to 1.Przy podstawieniu do testu niestety ryzyko trisomii 21 czyli zespół Downa 1:255. Wskazanie wykonania amniopunkcji, aby zbadać dokładniej.Oczywiście 1000 myśli chodzi mi po głowie.Ale jakoś nie mamy w rodzinie przypadków chorób genetycznych wiec jestem dobrej myśli.Wiele moich znajomych miało taki wynik a po amniopunkcji okazywało się wszystko ok.Ja też wierzę, że tak właśnie będzie.Tylko najgorsze to oczekiwanie.Amnio wykonuje się po 15 tyg ciąży, wiec trzeba czekać najpierw na badanie a potem na wynik kolejne 3 tyg.Troszkę mnie to będzie kosztowało stresu. Trzymajcie za mnie kciuki.Udanego dnia.
 
Ewa- my mamy taki wypasiony sprzęt do pieczenia chleba, bo można zrobić w nim ciasto na pizze, ciasto drożdżowe zrobić i upiec, a nawet konfitury. Więc luz.
U nas wczoraj imprezka była znaczy się my byliśmy, nażarłam się, że beczałam pół nocy :sorry2:...mam za swoje...
MMka- a co to JEST MOM? I teraz na tym USG badali Ci BHCG?
Ja mam USG prenatalne w czwartek...cykam się nie powiem.
 
mmka a nt, kość nosowa ok? a co ma wspólnego bhcg z wadami genetycznymi? a co to jest MOM? kciuki zaciśnięte!!!!!!! będzie dobrze!!!!

izka ja nie napisałam ci tego złośliwie tylko żal takiego maluszka, tym bardziej ze w zerówkach w tym roku będą dzieci nawet o 2 lata starsze od twojej corki.....
 
Przed usg genetycznym 4 dni wcześniej pobrali mi krew do testu Pappa.Mom to taka jednostka określająca pewien współczynnik(ważny) który brany jest pod uwagę przy obliczeniach oceny ryzyka wystąpienia u płodu trisomii.połączenie obu metod - badanie USG - pomiar NT oraz badania z krwi matki (wolne beta-hCG i PAPP-A) ma czułość 90% w wykrywaniu zespołu Downa.
 
Przezierność karkowa ok, serce ok, przysadka mózgowa ok, generalnie dziecko wzorcowe, wszystko w porządku.Beta HCG jest podstawiana do wzoru wg którego oblicza się prawdopodobieństwo wystąpienia trisomii.I przy mojej becie 179,39 jak to podstawili to okazało się że to psuje wynik.
 
Lekarz powiedział, że w tym czasie kiedy pobierałam krew mogłam mieć jeszcze nieznacznie podwyższone to beta HCG, ale nie aż tak mocno. Zamierzam zrobić sobie prywatnie beta HCG żeby sprawdzić jak wyjdzie teraz.I dodatkowo skonsultować prywatnie z ginekologiem.
 
Witam wszystkie przyszłe mamy , sama jestem w ciąży i za 3 tygodnie mam wizytę na pierwsze usg prenatalne, jak zapisywałam się do lekarza to nic mi nie mówiono o pobieraniu krwi - czy jest to praktykowane za każdym razem? jestem pierwszy raz w ciąży i jeszcze nie ogarniam wszystkich badań
 
reklama
mmka nic sie nie martw, zobaczysz, bedzie ok!- tutaj duzo sie tych badan i aminopunkcji robi, czesto wychodza badania z podwyzszonym ryzykiem i po aminopunkcji wszystko jest dobrze:tak: a moze jeszcze gin zadecyduje, ze w ogole jest nie potrzebna Tobie.

te badania sa glownie dla mam okolo i po 35 rz dziewczyny, takze nie wszytkim potrzebny jest ten test- ja tez bede miec niedlugo;-) dowiem sie dokladnie po wizycie u gina w przyszlym tygodniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry