reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

MMka1978 aż taki chudzielec to nie jestem. Za to brzuszek już mam...

Mewa ja Ciebie oceniać nie będę, ale szczerze to za bardzo nie wierzę...


Dziewczyny, ratunku!! Byliśmy z mężem teraz w sklepie i tak pochodziliśmy po dziale dla maluchów... Jakaś masakra.. My nie wiemy nawet co kupić by wszystko było :-D Butelki, smoczki, czapeczki, ubranka (rozmiarów co niemiara), łóżeczko, wózek, wanienka, podgrzewacze, szczotki do włosów...
Mam pytanie ma może któraś z Was jakąś złota listę zakupów na start? Niektóre z Was mają już dzieciątka więc z pewnością bardzie orientujecie się od nas co dopiero zaczynają przygodę z rodzicielstwem...
 
reklama
MMka1978 ja także mam przy myciu zębów odruch wymiotny, czasami to mało brakuje, nie wiem skąd mi się to wzięło:no:. Fajna reakcja szefa, u mnie w pracy też miłe zaskoczenie, ale to może też dlatego że miałam trudny start w tej ciąży, ale mimo to fajnie:tak:. Też uważam, że te 400 zł nie dużo zmieni, bo liczy się średnia z ostatnich 12 mcy. Gra nie warta świeczki. Ja miesiąc temu dostałam w pracy podwyżkę, a teraz jestem na zwolnieniu, więc i tak mi tego nie uwzględnią, ale trudno.
Nikusia82 a ja dalej walczę z bólem głowy:-(. Też chciałam ratować się kawą, ale nie dałam rady jej wypić, tylko 2 łyki, mój mąż mówi, że to może także z odwodnienia boli głowa, bo za mało pije, a wiadomo, że kac to też odwodnienie organizmu i wtedy glowa boli, więc może przez te upały to się wzmogło. No napawdę nie wiem, czekam na ochłodzenie....
Marta witamy:-).
Ewula_m ja to pyszne połączenie odkryłam wczoraj:tak:.

Jagna25 &&&&&&&& za jutrzejszą wizytę.

A wy dalej o jedzeniu, a ja na nic patrzeć nie mogę, mąż co chwilę kupuje coś innego i sam musi zjadać...
A co do częstych USG tych wewnętrznych na początku ciąży to mój lekarz mówił żeby za często ich nie robić (jedno, a potem już przez brzuch), bo takie USG wydziela pole magnetyczne, jak mikrofalówka i może zaszkodzić rozwojowi tak maleńkiego organizmu. No ja nie wiem, tylko piszę co mówił lekarz. Sama już miałam 4 badania (przez pobyt w szpitalu).

Orientujecie się może czy USG genetyczne (to między 11 a 14 tc) wykonuje każdy ginekolog który posiada sprzęt do zwykłego USG czy tylko nieliczni z takim sprzętem do USG3d?
 
Nikusia82 nie miałaś wody? Haha ja nie miałam ciepłej przez 48 godzin, normalnie lodowata była, rano włączyli to siedziałam w łazience chyba ze 2 godziny :tak:.
Moniqaa chyba każda z nas, która spodziewa się pierwszego dziecka jest zielona w tej kwestii i wielu innych... Ale po to natura nam dała 9 miesięcy żeby temat z grubsza ogarnąć:tak:.
 
Ewula - my mieszkamy w bardzo małym miasteczku w Bieszczadach i u nas naprawdę nie ma problemów z terminami i godzinami ślubów kościelnych. Miesiąc czasu zajmuje tak naprawdę w urzędach sprawdzenie całej papierologii. A poza tym mamy znajomego który udziela ślubu w urzędzie stanu cywilnego i nawet chcemy się z nim umówić na ślub w terenie (a w Bieszczadach jest gdzie wybierać). To jest akurat plus mieszkania w małej mieścinie :-)

Właśnie wróciliśmy z Polańczyka (mamy niecałe 20 km) - dziewczyny - woda cudowna, boska, ciepła. Uwielbiam te nasze Bieszczady. A i przy okazji powoziłam dzieciątko koleżanki w wózku i nawet ten wózek przypadł mi do gustu. muszę zebrać wywiad co to za wózek bo nawet nazwy nie znam. Może uda mi się od niej odkupić. albo chociaż kupić taki na allegro.

Takie smaki robicie tym swoim gotowaniem :-)
 
mrowka szorma to shoarma taki fast food :-) mięsiwo z surówkami, sosami, bułką dobre


ja mam chęć na hamburgera :szok:ale szkoda kasy i tak wyląduje w kiblu :-(

moniqa dziewczyny rozsyłały liste niezbędników, chyba na watku zakupowym ja nie brałam to ci nie podesle ;-)

a ja mysle, ze usg nie jest szkodliwe.......... hmmmm może zle mysle...........
 
Cześć Dziewczny:)
Przyjechaliśmy do moich teściów, bo tu chłodniej w mieszkaniu i łatwiej mi znosić upały. No i komputera nie włączałam, więc nie mam szans was wszystkich przeczytać - tyle piszecie;) Napiszę tylko co umnie. W mieście prawie nic nie jadłam, mdłości mega, tutaj lepiej zawsze coś wcisnę. Ale schudłam już 2,5kg, a dziś chodzę słaba jak truposz, ciśnienie 70/45. Zostało mi jeszcze2 tygodnie, żeby zobaczyć kruszynkę:)
 
Nie było mnie tu 2 lata i troszkę się zapomina..niestety..musze na nowo sobie odświeżyć pewne ikonki ;) jeśli mi na to synuś i samopoczucie pozwoli ;) Widzę,że już miewacie zachciewajki ;) mnie tylko pić się chce..przy pierwszej ciązy wcinałam ciagle pomarańcza i grejfruty i chłopiec się urodził a teraz...nie mam zachcianek póki co;) i czuję się jakoś lepiej..może to na dziewczynkę ;) pozdrawiam wszystkie zadomowione marcówki :) ..a termin mam na 23marzec-tylko Ja CC miałąm za pierwszym, razem i teraz też będzie więc pewnie tydzień lub 2 szybciej..
 
Mrowkaa - ja niby lubiłam...ale potem ta dieta i jakoś tylko od okazji...a teraz mniewzięło ojjjjj :sorry2:
Jaspis - widzisz ja jak zobaczyłam kawę pomyślałam...Boże nie.... ale tak mnie bolał, że stwierdziłam albo pomorze albo niech mnie mąż dobije....więc on mówi pij ...MÓWIĘ CI MI POMOGŁO...ale do tego piję duuuuuzo innych napojów szczególnie kubusie, i tymbarki wchodzą jak nie wiem co...woda średnio :no:
Co do wody to u nas w upały codziennie pomiędzy 18 a 21 czasem 22 nie ma wody????Dlaczego???? Bo oczywiście cała nasza ukochana wieś podlewa ogrody, my na nowym osiedlu pobudowani w sumie na szarym końcu wsi i cholera woda nie dolatuje :dry::dry: no czasem jeździliśmy się do moich rodziców kąpac bo włączali o 24 albo później...a weź jak ktoś ma imprezę ? Wesele czy co????To jest hard core....
CO DO USG!!!!
Ja już 2 miałam i podejrzewam, że co wizyta będę miała a to z kilku powodów o których już pisałam... Długie starania, poronienie i generalnie ja chyba psychicznie będę czuła się lepiej. Nie wiem w 1 ciąży miałam może ze 4 razy a teraz to....już zupełnie inna historia...
PINKI- uwielbiamy, kochamy z mężem BIESZCZADY...
Byliśmy tam 4 lata temu w Bóbrce i nawet myśleliśmy a raczej marzyliśmy, że jak wygramy w totka to wybudujemy dom właśnie w Bieszczadach... zawładnęły naszym sercem już dawno....
Może w przyszłym roku się znowu wybierzemy???? :tak:
 
reklama
Jaspis- usg genetyczne może zrobić lekarz do którego chodzisz jeśli posiada odpowiednio dokładny sprzęt. Ja trochę o tym poczytałam i zalecają zrobienie tego 3D bo wtedy jest większa szansa na wykrycie wad płodu. Dlatego jeśli Twój gin nie ma takiego lepszego sprzętu to pokuś się na badanie prywatne jeśli masz taką opcję.Ja właśnie tak zamierzam zrobić aby tylko uniknąć amniopunkcji.
 
Do góry