reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Mój miał tętno ostatnio 156. Więc skoro wyższe to może chłopczyk? Chociaż tętno uzależnione bardziej jest chyba od wieku płodu.. po 12 tygodniu zaczyna spadać.

Dziewczyny dodaję tabelkę z porównaniem składu witamin, którą zrobiłam z ciekawości.. może się komuś przyda bo pewnie wszystkie będziemy brać jakieś witaminy. Witaminy.jpg Nie wiem czy dobrze widać?
 

Załączniki

  • Witaminy.jpg
    Witaminy.jpg
    39,6 KB · Wyświetleń: 36
  • Witaminy.jpg
    Witaminy.jpg
    38,5 KB · Wyświetleń: 36
Ostatnia edycja:
reklama
Flower188 córunia widać, że szczęśliwa skoro całemu światu tak chętnie obwieszcza tą nowinę :-)
... ale wiesz może dzięki temu np. w kolejce z pierwszeństwem Cię przepuszczą (chociaż znając polską rzeczywistość...).

Ewa86 chciałabym zobaczyć Twoją minkę po pytaniu Franka :-D Można zapytać jak wybrnęłaś z tej sytuacji? :-D

Mrowkaa nie obrażając facetów - nie dziwi mnie to :-p Jednak współczuję Ci teraz pracy... Nie trawię rozmrażania i szorowania lodówki :no:
 
Mrowka mój też mi nie raz tak zrobił że lodowiec miałam, a nie masz takiej przenośnej lodówki na wkłady żeby to jedzonko tam wrzucić na czas rozmrażania.

Secreto o super ta tabelka chyba ten prenatal najlepszy a może miesiąc jedne drugi inne sama nie wiem.:confused:
 
moniqua - na to bym nie liczyla, pamietam jak bylam w 8m ciazy i baba sie bezczelnie przede mnie wryla w kolejke az kasjerka ja obrugala; Karola lubi dzieci i ldatego lubi chodzic do zlobka, uwielbia jezdzic do babcie i bawic sie kuzynami (dlatego mowi ze chce braciszka)
ewa- dobre :)
secreto = bardzo fajna tabelka i przekonuje mnie tym bardziej do wymiennego stosowania prenatal i pregnaplus, bo femibion 2 bardzo drogo wychodzi bo 2 tabl sie bierze dziennie

u mnie tez lodowka czeka na rozmrozenie - brr nie lubie tego. dzisiaj w nocy mężuś pzryjedzie na weekend-jupi!
rany no nie wytrzymam i chyba juz obiadek zaczne jesc - u mnie w pracy wszysycy przeziebieni! normalnie jesien nam sie zrobila juz...
 
Hej dziewczynki
byłam dziś na usg wszystko u nas dobrze :) faskolka jest juz całkiem duża bo az 2,3 cm hihi i serducho bije jak dzwon :) cudo, wszystko jest w porzadku z maluchem, ale niestety nie mam dziś szczęśliwego dnia.... w nocy zmarła moja chrzesna :( od rana rycze jak bóbr, nawet lekarz robiący usg próbował mnie uspokoić i tłumaczył że nie wolno mi sie denerwować.....ale jak ja mam sie nie denerwowac.... :( smutno mi bardzo dzisiaj.... pomimo radości z powodu maluszka.... ale to życie pokręcone...
 
Mrowkaa ja ostatnio poza ręcznikami ratowałam się garnkami z przegotowaną wodą :tak:
Zagotowywałam i wkładałam do lodówki no i do zamrażarki :-p Zamykałam drzwi i za chwilę od nowa :-p
W kilka godzin lodówka już była zdatna do użytku. W zamrażarce pomogłam sobie widelcem by obłupać lód...
Wiem wiem... no ale przecież każdy sposób dobry by jak najwięcej uratować z zamrożonego jedzonka :sorry2::zawstydzona/y:
 
Moniqa - sytuacja opanowana :-) jak lód się rozpuścił to umyłam i osuszyłam wszystko...teraz podkręciłam trochę termostat żeby szybciej się schłodziła...Tak więc dziś na obiad żeberka z frytkami, bo chyba najgorzej zniosły rozmrażanie:-) reszta się jakoś uratowała:-) ale jak M wróci do domu to mu nie zazdroszczę...usłyszy za swoją inteligencję...
 
Przeczytałam wszystko, ale później robiłam tą tabelkę i już zapomniałam jakie tematy były poruszane :|

Przede wszystkim współczuję dziewczynom, które straciły rodzica/rodziców. Nie wyobrażam sobie jakie to bolesne i trudne :(

Co do określania płci wg tętna to dla mnie wielka ściema, przecież to zależy od tego jak się w danym momencie trafi, czy się dzidziek rusza czy śpi. :p

Byliśmy dziś u koleżanki która ma synka równego wiekiem, bardzo żywiołowego, szarpał Adaśka, wyrywał mu wszystko, a ten mój maluch zwiewał później przed nim i ładował się co chwilę do mnie na kolana :p Jak są u mnie to jest lepiej, bo Adaś zna każdy kąt i odważniak, a Bartek w innym miejscu troszkę spokojniejszy i jest git :)

Co myślicie o tym, zeby wątek główny i ewentualnie terminy porodów podkleić??

Mrówka, nie bądź zbyt surowa dla męża, na pewno nie zrobił tego celowo! Jak mi się zdarzy nie domknąć lodówki lub zamrażarki, to na mnie mąż nie krzyczy tylko raz powie i wystarczy :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam po dość długiej nieobecności.Byłam na krótkim wyjeździe a teraz mój tatuś znalazł się w szpitalu i to pochłania mi cały wolny czas. Nie miałam kiedy do Was zajrzeć.
Cieszę się na wszystkie dobre wieści, bo ich sporo i gratuluję.Witam też nowe mamy, które dołączyły do marcówek.Szczególne gratulacje dla Anji 92- podwójnego szczęścia.
Nie zazdroszczę za to Marci.Nastko- przyjmij kondolencje i szczerze Ci współczuję z powodu śmierci chrzestnej.
Ja też się zamartwiam tatą, wczoraj wieczorem miał ciśnienie 60/20.Zastanawiałam się czy z takim ciśnieniem to człowiek jeszcze żyje, a on dobrze się czuł i chodził bez problemu.Podano mu kroplówkę i osocze krwi i już lepiej.Boję się o niego i też niestety płaczę z tego powodu.

Co do mnie, to opuściły mnie już mdłości.Tylko z rana robi mi się słabo i duszno.Muszę dużo pić jak tylko wstanę i wietrzyć mieszkanie. Jutro mam usg genetyczne. Wreszcie mąż zobaczy maleństwo, bo wybierzemy się razem.Może nam pomacha rączką:)Ostatnie tętno dzidzi to 140, ale ja stawiam na chłopca.Dla mnie i męża to bez różnicy co będzie bo to pierwsze dziecko.
 
Do góry