reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
Dziewczyny ja od 3 dni jestem jakos rozkojarzona i malo myslaca...Siostra sie smieje ze to normalne...Prosi mnie o cos,a ja tego nie zrobie bo zapominam ze wogole mnie o cos prosila...heheheh:-):-)
 
A teraz z innej beczki...

opowiem wam jak sie w Norge przygotowywac do szpitala...

Przy pierwszym porodzie jak wiadomo jak jest w Polsce wiekszosc zna wie... Dwie walizki do szpitala i wszystko swoje.

natomiast tutaj jedziesz na lyso,poprostu nic nie bierzesz... Tam masz wszystko zapewnione... Osobna sala do, w ktorym jest umywalka i dezynfekcja.... sa tzw, pokoje do przebierania maluszkow- pampersy,kocyki,ubranka,mydelka do kopieli , pieluszkia dla mam odciagacz elektryczny albo reczny. Jesli chodzi o posilki masz stol szwedzki,kupe pysznego zarelka-jesz co chcesz i co mozesz. Swetna opieka....
 
swietna opieka rowniez pod tym wzgledem ze masz swoja wyznaczona polozna ktora przyjela porod...rowniez salowe chodza 15 razy dziennie pytac czy wszystko ok i pogratulowac.... jest jeden problem,mianowicie bariera jezykowa
 
Fakt, brzmi niezwykle kusząco :-) Ciekawe, czy kiedyś doczekamy czasów, że w Pl też tak będzie? Chyba głównie kwestia kasy, ja to wolałabym żeby szpitale i ubezpieczenie zdrowotne były prywatne, bo za taką kasę co odciągają na zus byłaby dużo lepsza opieka:dry:
 
maławzoo ja tez myślę ze lepiej by było gdyby służba zdrowia była prywatna bo przecież w zasadzie prawie tak jest i tak za wszystko trzeba płacić........... n tylko do szpitala idzie się za darmo ale często leki trzeba sobie samemu kupić będąc na oddziale :baffled:
 
malpawzoo.....mamasynka....

Tutaj kobieta i dziecko ma wszystko za darmo...Tu nie pytaja o ubezpieczenie,bo tu kazdy ktory ma nr tzw pesel jest przypisywany do jakiegos lekarza,oczywiscie na stronie mozesz go zmienic na innego. Kazdy dostaje lekarza czy biedny,czy zarejstrowany,czy pracujacy...A kobieta w ciazy ma przywileje i ma wszystko za darmo,jak dziecko... Tu rodza dzieci kolo 30 albo po 30...wiec jest malo maluchowstatystycznie,wiec dbaja o kobiety w ciazy:-)
 
reklama
Do góry