reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Dziewczyny czy USG 3d jest obowiazkowe? ponoc trzeba je wykonac w ok 10t, 20t i 30t ciazy...
Naprawde trzeba je robic 3 razy i jest obowiazkowe? po pierwsze to troszke kosztuje, a po drugie 3 razy to dosc sporo:/ po co tyle usg
 
reklama
U mnie np. jakoś to logiczne i proste jest... Ostatnia @ 2 czerwca cykle 28 dniowe. Wychodzi jak w suwaczku no nie ma, że inaczej. A jeśli patrząc po pomiarach z USG to też wychodziło tak jak suwak... Nie ma to jak solidna obserwacja swoich cykli :tak:
Bryza - USG 3d NIE JEST OBOWIĄZKOWE!!! Tak na prawdę to jedynie fajny obrazek i może dużo bardziej wyraźny obraz maluszka ...Chociaż lekarze i tak wolą oceniac jego zdrowie i stan przez 2D a potem ewentualnie pokazują rodzicom w 3D. 8 lat temu dopiero to wchodziło i koszt takiego badania wtedy u nas to 300 zł był....Mój dr WTEDY STWIERDZIŁ, że na prawdę spokojnie wszystko obejrzec się da w 2D.
 
cześć

a ja już po usg :)to moje pierwsze usg a w poprzedniej ciąży to chyba z 15 razy miałam robione (ale taka była potrzeba)
wszystko dobrze na szczescie a bardzo się bałam:
NT1,2mm, CRL41mm, 2 rączki, n2 nóżki, serce 4-jamowe, pęcherz i kość nosowa widoczna.

tak was podczytuje, ale strasznie dużo piszecie- no ale dobrze:) upał straszny, właśnie wentylator zamontowałam...

czekam na wieści dzisiejszych wizyt
 
Na razie napiszę tylko co po badaniu.
U nas oki serduszko bije:-D:-D, mam masę badań. Karty jeszcze nie mam ale dał mi zaświadczenie, jak powiedział, "nie zapeszajmy";-) We wrześniu założymy:-D Lecę szukać laboratorium które mi zrobi te badania i za ile;-)
Buziaki dla WAS
 
Witajcie Mamusie, czuję, że nie nadrobię materiału z waszych postów..nie tylko dzis ale i jutro czy pojutrze... synuś pochłania moj czas w domu...w miedzy czasie jakis obiad i inne obowiazki domowe...a później przychodzi zmęczenie..nie pyta się mnie o zdanie, tylko przychdzi i już :/ dobrze, że jak mąz wraca z pracy to Ja mogę na góre do sypialni sobie odsapnąc..tu nic do mnie nie dochodzi..spokoj,cisza..a chłopaki razem ;) czytałam o waszych zakupach...Ja zostawiłam po synku bieliznę:spiochy, bodziaki itp. a ubranka posprzedawałam wszystkie...nie czułam potrzeby tego trzymac bo nie wiedziałąm w jakim terminie urodzi sie drugi Bobas,jaka płeć..i nie chciałabym tez tego samego dla drugiego Potomka ;) mam kilka wielkich worów z bielizną więc tego nie zamierzam kupowac..chybaże coś w kwiatuszki :p
 
Kochane dziewczyny,
Byłam na USG. Nasza kruszynka ma się dobrze. Ma 30,3 mm czyli ma już 3 cm. Mój maluszek jest idealny. Porusza się, macha rączkami, ma malutkie nóżki i pięknie bije mu serduszko. Mogłam posłuchać jak puka :) Strasznie wzruszyłam się na tej wizycie. Widzieć owoc naszej miłości robiący fikołki to najpiękniejszy widok na świecie. Kocham mojego maluszka najmocniej na świecie. Jestem taka szczęśliwa! Nie dostałam żadnego zdjęcia z tego USG. Lekarz powiedział, że jeśli wszystko jest prawidłowo to zdjęć nie wydają. Dostałam tylko opis badania do przekazania mojej pani doktor. Odetchnęłam z ulgą. Lekarz mówi, że żadne leki na podtrzymanie nie są potrzebne. Jeśli znów pojawi się plamienie to mam się zgłosić po skierowanie na badanie poziomu hormonów. A w tedy okaże się, czy leki będpotrzebne. Miałyście rację. Niepotrzebnie się martwiłam. Jestem bardzo szczęśliwa :) :) :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
JAGNA, FARFALLA - SUPER !!!!!!!!!!!!!!PIĘKNE WIADOMOŚCI :tak:
nORMALNIE AŻ ZAZDROSZCZĘ...
Zobacz kochana wcale nie trzeba rzygac, mdlec i miec bolesnych cycochów żeby maluszek miał się dobrze :tak:Proszę więc byc dobrej myśli:tak:
 
Do góry