reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Młodamama, ospa ewoluuje - najpierw jest czerwona płaska plamka, potem się robi krostka, a dopiero na koniec bąbel. A jak smarujesz pudrem i wysycha od razu, to bąbli w ogóle może nie być, tylko od razu strupki.
Lepiej to skontrolować.
 
reklama
Flower, może po prostu nie masz zachcianek, ja w pierwszej ciąży nie wiedziałam o co chodzi, a teraz już wiem ;) i nie sądzę, żeby wielkim folgowaniem sobie było np. jedzenie dużej ilości owoców, jakiejś zupy, czy dania. Co innego pochałnianie tak jak piszesz słodyczy.
 
Zgadzam się z FLOWER188 jeśli chodzi o "USG genetyczne" - to tylko jakaś taka potoczna nazwa zwykłego USG tylko robionego w okresie kiedy najlepiej wszystko można zobaczyć.

A odnośnie spania na brzuchu, to ja uwielbiam tak spać i pamiętam jak byłam w pierwszej ciąży to nawet w 8 miesiącu zdarzało mi się że budziłam się w nocy w pozycji na brzuchu. Stresowałam się tym, ale lekarz mi powiedział, że natura tak nas stworzyła i nasze brzuszki że dziecku nic nie grozi jak się chwile poleży na brzuszku. Mimo to staram się unikać tej pozycji (z różnym skutkiem :) )
 
Młoda mama, a czy krostek jest więcej? Pooglądaj na google w grafice i pokaż podobne, może coś razem stwierdzimy. Aczkolwiek, tak jak napisałam wcześniej, wizyta jak najbardziej wskazana.

Ja śpię na boku, tzn. zasypiam, bo często budzę się na plecach. Zdecydowanie polecam, jako pierwszy zakup, poduszkę dla ciężarnych. Jest długa i można ją wsadzić sobie między nogi w pozycji na boku. Jak dla mnie rewelacja i nie wyobrażam sobie spania bez niej.

Jo_asia, witaj :)
 
mlodamama - ojoj - nie czekaj tylko leć z nią do lekarza. Lepiej nie ryzykować.

sylwia1985 - Witaj u nas. Trzymamy mocno kciuki, żeby maleństwo rozwijało się prawidłowo i aby krwawienie nie powróciło.

kotti2 - Ja też nic nie mam. To moje pierwsze dzieciątko. Nie wiem czego się spodziewać, ani co należy kupić, bo skąd mam wiedzieć co jest potrzebne. Wiem tylko o łóżeczku, pampersach i wózku. Ale co jeszcze - to nie mam pojęcia. A pieniędzy nie mamy zbyt wiele. Ale jeszcze mamy 7 miesięcy na zakupy :)

marcia30 - ja jestem zdania, że USG należy robić tak często jak lekarz uważa. Ale ja sama nie chciałabym robić zbyt często. Kiedyś przez pół roku pracowałam na stażu rejestrując pacjentki na ginekologię. Pamiętam, że tam położna zawsze mówiła. Że konieczne są 3-4 USG - a reszta to tylko w niepokojących przypadkach.

Moniqaa - dzięki za trzymanie kciuków - przyda się :)

marcia30 - ja też zastanawiam się nad regularnymi ćwiczeniami - albo joga lub basen :)

MMka1978 - Trzymam mocno kciuki za Twoją dzisiejszą wizytę :)

Jo_asia - Witaj u nas :) Ciesz się z objawów ciążowych - masz pewność, że wszystko jest dobrze :)


Znów piszecie o objawach. To mnie zawsze zbija z tropu i spokojnego myślenia. Dziś rano zaczęłam się zastanawiać, bo nie mam nic - ani bólów głowy, ani mdłości, piersi zmalały, apetyt mały, nie odczuwam już tak zapachów. Jedyne moje objawy, które można zaliczyć do ciążowych - to krwawiące dziąsła i częste wizyty w toalecie. Nie jest to jednak częściej niż przed ciążą. A do tego te nocne plamienie krwią. Dzisiaj mam to USG na 16:20. Nie dam lekarzowi spokoju. Musi mi powiedzieć czy wszystko na pewno jest dobrze i może jakieś leki na podtrzymanie ciąży mi da, bo nadal boli mnie brzuch jak na miesiączkę.
 
Co do pozycji so spania zazdroszcze Wam ze mozecie sobie pofolgowac,ja niestety od 4 tygodni leze plackiem z nogami w gorze nie moge sie doczekac kiedy w koncu wyjde do doomu,a co do usg ja mam robione co 1tydz co 1,5tyg to zalezy jak decyduja lekarze
 
mlodamama - a moze jakiś zmasowany atak komarow??? Bylismy z Karolcią w czerwcu na Rodos i po pierwszej nocy Karolina wygladala jakby miala jakas ciezka chorobe zakazna (skonczylam liczyc na 50 ugryzieniu!!!) a u małego dziecka ugryzienie może być inne niz u doroslego bo skorka delikatniejsza i moze tak jakby w reakcje alergiczna wejsc ta toksyna z ugryzienia - K miała pozniej wielkie spuchniete plamy a pozniej wlasnie takie jakby pryszczyki sie z tego robily
ewula - moze, zobaczymy może jeszcze w tej ciązy mnie najda zachcianki; z tym folgowaniem to mi wlasnie chodzilo o niezdrowe i dziwaczne rzeczy; ja owoców duzo jadlam i zupy to byla podstawa ale pozniej mialam scisla diete watrobowa i moglam pomarzyc o surowych owocach czy warzywach a dieta "matki karmiacej" byla dla mnei mega rozpsutą
teraz nie tzrymam meeega zdrowej i lekkostrawnej diety od pocztaku (w sensie carbonare sobie zjem, pizze domowa, lasagne itp) ale wiem że bardzo prawdopodobne ze bede musiala od 15tc troche zbastowac a poznie moze byc znowu na tak drakonskiej diecie (cholestaza ciążowa i niewydolność watroby)
 
farfalla88 głowa do góry objawy każda ma inne a niektóre kobiety wcale. Bóle w dole brzucha tez mam ale to na tym etapie ciąży norma i plamienia tez się zdążają byle nie były to jakieś obfite krwawienia. mam nadzieje że dzis lekarz rozwieje wszystkie twoje niepokoje.

Idę zrobić trochę porządku w mieszkaniu i niestety czeka mnie prasowanie bo w sobotę ruszamy nad morze a ja w proszku. Dobrze że obiad z wczoraj jeszcze jest (faszerowane papryki):-)
 
reklama
Ewa - ja npr stosuję od dobrych 15 lat :tak::-) i też jestem zdania, że napro może pomóc wielu parom.
Pinki- a pewnie, że dam znac:tak: kocham Bieszczady.
Mamusiasynka- no do tej pory nie badał. Ale uwierz mi nie ma takiej potrzeby tak? Po co ma gmerac dotykac itd. Jest dobrze skoro nie plamię, na USG też dobrze no co mu da pomacanie mojej szyjki? Teraz tym bardziej. Zapewne będzie mnie badał ginekologicznie no ale jak nie ma potrzeby to po co?
Farfalla - &&&&&&&& za wizytę i oby wszystko było dobrze. Widzisz ja np. dziś czuję się rewelacyjnie...no rano mnie mdliło ale po kubusiu przeszło :-p... MAM NADZIEJĘ, ŻE U CIEBIE BĘDZIE DOBRZE!!!!
Flower- ja czasem mam ochotę na takie nie zdrowe rzeczy, że za głowę się trzeba złapac...ale bez przesady w końcu nie żywię się codzinnie w macu albo KFC, czy pizzerii. Czasem można chyba pozwolic sobie na małe co nie co z tych fast foodów?
 
Do góry