reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Nikusia 82 - powiem Ci, że z tym spaniem to też mam problem, dziś to już wogóle nie mogłam się ułożyć. Przez to nie spałam pół nocy. A co to będzie za kilkanaście tygodni ??? Ale nie my pierwsze i nie ostatnie :-) Damy radę, jakoś :-)

Dziewczyny, jakbyście się kiedyś w przyszłości wybierały w Bieszczady to dajcie znać, może uda nam się spotkać ???

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i nie szalejcie z tymi badaniami USG :-)
 
reklama
Młodamamo, zajrzyj do buzi i we włosy. Jak ospa, to będzie też tam - od pierwszego dnia. Moje dzieci miały w maju, to jestem na bieżąco ;) I przy ospie wcale nie musi być gorączki. Moje nie miały.

A Ty chcesz z tą wysypką iść na zdrowe dzieci? Czy do jakiejś izolatki? Bo na zdrowe to chyba kiepski pomysł...
 
Megi pegi przy usg nie ma naswietlania bo to nie jest promieniowanie rtg tylko fale dzwiekowe

mamusia synka a ta twoja kolezanka to jak ma na imie ? Bo ja chodzilam do instruktorki modelu creightona a taka klinika jest jedna
 
dzień dobry mamusie!
tak wyrywkowo tylko:
odnośnie zachcianek ciążowych i zabobonów: nie wierzę w zachcianki ciążowe, wydaje mi się że to po prostu "folgowanie sobie" kobiet w ciąży i wykorzystywanie sytuacji że "wszystko nam wolno"; jem to co jest zdrowe i wartościowe dla mnie i dla mojego dziecka i to od mojej woli zależy czy oprę się "świństwom" - uwielbiam słodycze i potrafię pochłaniać ich meega ilości ale w ciąży nie jadłam, herbaty nie słodziłam bo cukier niczego dobrego nie daje dziecku a tylko wpływa na niepotrzebny wzrost wagi (w ciąży przytyłam książkowe 12kg);
W zabobony odnośnie płci też nie wierzę i sądzę że jeżeli podświadomie się "woli" którąś płeć to na rzeczy które ja charakteryzuja bedziemy sie sami nakrecac
ale każda ciąża jest inna - wydaje mi się że teraz gorzej znoszę początki niż z Kluską (zmęczenie, wzdęcia) ale pewnie te upały też mają tu spory wpływ
edit. jeszcze o czestych usg napisze: nie wydaje mi sie zeby szkodzilo choc badan nie ma (ja przez ostatnie 3 mies ciazy mialam robione praktycznie co drugi dzien), czesto sa wskazania ale skoro takich nie ma to chyba nie ma sensu chodzic do kilku lekarzy zeby sobie na dzidzie zerknac. a juz tym bardziej nie ma dla mnie sensu chodzenie na usg w 5-6 tc (jezlei wsio jest ok) chyba tylko po to zeby sie stresowac ze nie ma jeszcze pecherzyka, ze pecherzyk jest ale pusty, ze zarodek jest ale jeszcze nie slychac serduszka - na moje pierwsze usg ide za tydzien

USG genetyczne to tylko nazwa potoczna, usg jak kazde inne tylko tyle ze wypada zeby bylo zrobione w tym okresie bo wtedy mozna pomierzyc to co trzeba (przeziernosc karkowa itd) i zawsze wtedy dokladniej wsyztsko sprawdzaja - mi lekarz nic nie mowil o genetycznym, tylko pozniej szwagierka pytala a jak spojrzalam w karte to wsyztsko to co na "genetycznym" mialo byc sprawdzone bylo sprawdzone a ja sie pzrynajmniej nie stresowalam ze cos wtedy akurat moze wyjsc nie tak
Nikusia -ja sie musze strasznie pilnowac zeby na brzuchu nei spac tzn teraz to jeszcze mi nie zaszkodzi no ale juz sie "przyzwyczajam" ale co rano budze sie na brzuchu i tak :D, sprobuj wlasnie na boku a pod kolano zgiete podloz poduszke

kurcze nie pamietam co mialam napisac...
mewa- ja powtarzam to co pisałam wcześniej nie oceniam Cię bo nie znam faktów; żal mi Ciebie bardzo jeżeli to co napisałaś jest prawdą (są wątki dla osób po stracie myślę że bardziej pomocne niż ciążowy), jeżeli nie to tym bardziej bo żeby ktoś takie rzeczy wymyślał dla swojej rozrywki to musi mieć naprawdę żalosne życie
 
Ostatnia edycja:
Mamusia synka tak myslalam do niej wlasnie chodzilam fajna babka ona mnie uczyla modelu creightona a moje obserwacje trwaly od marca do czerwca i dzieki temu jestem tu z wami :-)
 
Witam Was wszystkie chciałabym dołączyć do grupy jeśli pozwolicie :-).
Termin mam na 11 marca 2014. Obecnie jestem na L4 bo objawy ciążowe nie dawały mi wysiedzieć w pracy i moja Pani dr powiedziała że szkoda się męczyć i kazała iść na zwolnienie wypoczywać.
mam straszne migreny a do tego ta pogoda tylko pogarsza moje samopoczucie ale przy pierwszym dziecku tez mnie tak głowa bolała.
Muszę was trochę poczytać, żeby lepiej poznać.
A i zapomniałabym o najważniejszym gratuluje wszytki przyszłym mamom i życzę spokojnej ciąży i łatwych rozwiązań.
 
reklama
wiesz co ale nie ma banieczek z woda wiec to nie ospa..wygląda to tak jakby ktos jej pobierał krew i by sie zaczerwieniło wkoło wkłucia troszke.. i delikatnie wystaje jak pryszczyk...ma 4 na jednej rączce.. na 2giej ma jedna...3y na nózce i 3y na buzi i na plecach jedna...a chcialam isc z nią na dyżur po 18
 
Do góry