reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

MegiPegi - Nie:-) ...źle mnie zrozumiałaś...:sorry2: Ja to mogę jedynie wypowiedzieć się na temat szpitala na ŻELAZNEJ :tak:...bo TAM LEŻAŁAM NA PATOLOGII i tam też rodziłam dziecko...

Padło porównanie obydwu szpitali więc ja (szukając aktualnie odpowiedniego miejsca na poród) chciałam się wypowiedzieć bo mam aktualne inf zarówno od strony dziewczyn rodzących jak i lekarzy!!! Zresztą jak ma być dobrze, to ja wychodzę z założenia, że wszędzie będzie dobrze!!!

Ewa - A widzisz.... jA JUŻ WIEM CO Was tak tam ciągnie..... GAZ :-);-)
 
reklama
kasiek77 wage ma twoja dobra jak na ten tydzień. :tak: Tutaj masz tabelke: www.kalendarzciazy.com/kalendarz/waga-dziecka-w-ciazy-tabela.php pozatym kazde dziecko inaczej rosnie, wiec nie ma się czym przejmowac! ;-)

Ja kupilam pampersy te zielone jedna paczke newbornow i jedna 2. I mój m kupil jeszcze jedna paczke Dady 2. Jeśli chodzi o promocje to możesz sobie tutaj sprawdzac: PromoBaby.pl ;-)
Wkladki laktacyjne kupilam TT, bo dziewczyny takie polecaly.
Jeśli chodzi o znieczulenie, to nie wiem jeszcze, bo to mój pierwszy porod ale biore taka opcje pod uwage zwłaszcza, ze mam nadciśnienie a znieczulenie je obniza. Pozatym jak już Ewa pisala u nas w szpitalu jest gaz rozweselajacy i może on wystarczy.:tak:
A do kapieli mam Olian i Nivea, zobaczymy jak to będzie.
Ja mam 3 koszule z guzikami do szpitala i jedna do porodu taka co mi nie szkoda zniszczyc. :tak:
A plyn do prana kupilam bobini baby i już wszystko mam w tym wyprane, teraz czeka sterta na prasowanie hehe. Jak się okaze, ze uczula kupie inny i wypiore w innym, a jak nie to pewnie już jakis sensitive normalny i będę tylko dodatkowo wszystko płukać.

Nikusia82 jeśli chodzi o gaz to jest taki jak daja np. dziecia jako znieczulenie u dentysty i to jest razem z tlenem i samemu sobie porcjujesz czyli jak się skurcz zaczyna to wdychasz. :tak: Zobaczymy moze pomoze. ;-)

mamatek tak w medicoverze wiedza, ze chodze prywatnie do innego. Powiedzialam wprost, ze chodze jeszcze prywatnie do lekarza z szpitala w którym chce rodzic i nie ma problemu. Mam 2 karty ciazy jedna w medicoverze i jedna prywatnie, bo inaczej by miejsca braklo. Jak na razie zadnych problemow mi nie robili i ostatnio nawet lekarka z medicoveru powiedziala, ze mam przyjść jak mi pasuje np. po skierowanie. Ale przeciez możesz dac książeczkę, najwyżej będziesz miala po prostu jeden wpis wiecej w czym problem? Moja kolezanka tak miala, ze w karcie ciazy miala raz jednego lekarza wpis raz drugiego. Pozatym nie powinni robic problemow, przeciez masz abonament i oni i tak za to kase dostaja!:tak:
A jeśli chodzi o szpital, to zapytaj się czy nie maja np. dni otwartych gdzie można zwiedzic sale itp. U nas tak mozna bylo i moglam sobie wszystko poogladac.
Ja tez mysle żeby tylko raz prasowac wszystko na sam poczatek, a pozniej już nie, no chyba ze maleństwo będzie jakos zle reagowac.
My tez mamy ta kołyskę z Tiny love i tez mysle, ze jest super. :-D

mamusia synka super, ze dobrze się czujesz, ale czasem nic nie rob, tylko nadal lez!!! :tak:
 
uff wrocilismy. Mimo ze m mnie ciagle trzymal to orla wywinelam..na bok, ale zdazylam o reke sie oprzec, a ten mnie ciagnal w gore zebym zupelnie nie upala..ale czulam jak brzuch mi sie naprezyl...:baffled: M zapowiezial, ze to mój ostatni spacer :-(

malpawzoo no wcale sie nie dziwie ze sie wkurzylas :wściekła/y: i to sklep internetowy robi sobei takie doslownie jaja!!!! :wściekła/y: komentarz odpowiedni im wystaw!

jagna25 przez tych debili jeszcze sprzatanie mialaś! :wściekła/y:

muniuś pij co chwile cieplą herbatke i pod koldre najlepiej, zebys sie nie zaziebilla!!! piżamka śliczna!!! PS kocham Cie nie bede ogladac..mam ochote przeczytac jeszcze raz ksiazke..ale chyba za duzo emocji :baffled:

nikaa51
ja dla maluszka szyzkuje tak: body z dl. rekawem na to pajacyk welurowy. I teraz w zalezności od pogody jaka bedzie tak mi m przywiezie odpowiedni kombinezonik:
Zdjęcie0252.jpg
Tylko ten gruby kombinezo nie ma stópek :-( i tu juz mam dylemat. I o fotelika, jeszcze kocyk jak co. Mam nadzieje ze wystarczy jak co :baffled:

nieznajoma1991 super wieści z wizyty :-) Aleks pięknie rośnie i dobrze ze morfologia na tym etapie ciąży powolutku Ci się poprawia :tak:

monisia0605 ale ładnie pospałaś dzisiaj :tak: widocznie potrzebujesz tyle snu.
Wczoraj czytalam w jednej z ksiazek ze przed narodzinami albo sie chodzi i sprzata albo wiecznie spi..no to u mnie zaczyna sie to drugie chyba :confused: co do ruchow to jak moj kopnie w dzien to od razu o brzucha sie pytam o co chodzi bo normalnie swieto :-D nocny marek! ale jak w nocy sie przebuze i nie czuje ze kopie to lapie stresa..i wtedy szturcham..i nie zasne dopoki bobas nie odkopnie..oj wredna mama ze mnie :-p

Jagna25 o wlasnie, moze jeszcze dresik przygotuje jak co. :sorry2:co do serwisu..ja nie lubie tych talezy...wole jednak zwylka najtansza porcelane niz te..chyba jakis uraz mam :-D a meza to ja akurat nie chce przy porodzie..szczegolnei na ta faze parta...jakis czas temu pytal sie mnie czy moze chociaz mame wezme..ale ja i tak nie chce...jakoś chyba wole same polozne i lekarza jak co... moze dziwna jestem ale to cala ja :happy2: no chyba ze jednak cesarka bedzie to w ogole inna historia :-(

ewa86 moj nie mowi ze porod to sprawa kobiety, tylko on taki jest "nieorientujący sie" :-D mozna gadac kilka razy a ten i tak jakos tego nie zapamieta :-D jak ciasto? jak sie udalo to tez poprosze, bo na zadne gotowe slodycze nie mam ochoty :baffled: tylko wlasnie ciasta za mna chodza...o pracy maszeruj :-p Ale masz obcykanego meza :szok: nawet mi ciezko by bylo o tym sluchac :-p

kasiek77 z tego co wiem to to ile Ty jesz i przytyjesz ma niewiele wspolnego z tym ile bedzie ważyło malenstwo, tylko potem tluszczyk Tobie zostanie ;-) Pampki kupilismy 1 paczka 42???szt?? jakos tak na razie, potem m jak co poleci dokupi, najtaniej chyba u mnie w miescie byly jednak w rossmanie (na 1 chyba mao kiedy sa promocje...)Znieczulenie - nie wiem :-D ja ide na żywiol :confused: co do reszty sie nei wypowiadam, neidoswiadczona jestem :-D

mamatek
no to super ze zadwolona jestes z zakupow...ccelluit - witam w klubie...ale ja juz mam od dawna i probowalam roznych sposobow...zalezy jaki stopien...ja poprostu staram sie nim nie przejmowac :baffled:

Koszule mam przygotowane 2, najwyzej jeszcze w domu mam jedna co teraz zaczelam spac, wypierze m i mi przyniesie. Bo ja sie nei wpakuje w koncu w torbe no :-D mniej na tydzien wczasow bralam :-D

Moniqua
ja dzisiaj m powiedzialam, ze mu zaczne wlasnie taka liste przygotowywac co ma zrobic oprocz pepkowego jak bede w szpitalu :-D wiec sie musze zmotywowac i zaczac spisywac. Daj znac co sie znajdzie u Ciebie na liscie..u mnie na razie posprzatanie sypialni z wymiana poscieli... wiecej pomyslow na razie nie mam :baffled:

mamusia synka tylko dalej sie oszcedzaj! kilka gozin to za malo :tak:

W trakcie spaceru m zabral mnie na koktajl truskawkowy (ciagle za mna te truskawki chodza :baffled:) i taki bede sama w domu robic: truskawki+banan+ sok jablkowy = PYCHA!!!!! :happy2:
A u mnie w szpitalu chyba gazu nie ma.... :-:)-( chyba normalnie zadzwonie na oddzial i sie zapytam czy maja..przez telefon w pysk mi nie dadza :-D a i znalazlam co zabrac u mie do szpitala, padniecie!!!!:

Co zabrać do szpitala:
Przyjęcie do szpitala następuje w izbie przyjęć, gdzie lekarz dyżurujący konsultuje pacjenta, zleca wykonanie wstępnej diagnostyki, a następnie podejmuje decyzje o przyjęciu danej osoby do szpitala.

Do szpitala należy zabrać:

  • dowód osobisty
  • skierowanie do szpitala
  • rzeczy osobiste, przybory toaletowe
Prosimy o niezabieranie do szpitala wartościowych rzeczy np: biżuterii.
Do porodu:

  • dowód tożsamości
  • kartę przebiegu ciąży
Pacjentka może zabrać ze sobą rzeczy, które uzna za niezbędne dla dobrego samopoczucia lub komfortu osobistego i swojego dziecka. Rozbawili mnie!!!!!! :wściekła/y:


Przyszly przescieradla :-) wiec la bobasa mam wszystko (chyba :-p). Od razu do pralki z posciela wrzucilam, niedlugo pojde rozwiesic :-) a jutro ładnie wyprasuję. Posciel ubiore i wszystko potem nakryje duzym recznikiem zeby sie nie kurzylo, a zeby bylo przygotowane :-)
 

Załączniki

  • Zdjęcie0252.jpg
    Zdjęcie0252.jpg
    17,9 KB · Wyświetleń: 58
Nie mam czasu Was doczytac :( widze ze piszecie o gazie...
Ja nigdy tego dziadostwa wdychac juz nie bede. Polozne wciskaja to chyba po to zeby rodzaca choc na chwile sie zamknela a ona miala spokoj :tak:
W bolu nie pomaga... Oglupia nas to fakt... Ja przez pol h z lozka nie moglam wstac, krecilo mi sie w glowie, wymiotowalam. Czulam sie zle z tym ze nie moglam nic zrobic... Bylam bezradna... Gorzej niz nacpana. A bol taki sam... Teraz odrazu podziekuje im jak mi tylko zaproponuja :tak: lepiej pojsc do wanny lub pod prysznic

Widzialam tez ze Ewa pisalas o lozysku. Mnie sie po porodzie polozna zapytala czy zostawiamy. Ponoc to dosc popularne, zjesc bym nie zjadla ale ponoc mozna wlasnie przerobic na tabeletki czy krem. Ktoras z gwiazd zjadla takie na surowo... Angelina Jolie? Nie pamietam :D

Jestem po dzisiejszej wizycie. W moczu cos wyszlo... Lekarka podejrzewa gbs... Wyslali mocz do szpitala do laboratorium. Wogole nie wiem jak Ci lekarze to licza ale wg nich jestem w 35tyg... Dzisiaj w karcie wpisala mi 34+2 :sorry:
Mam rozwarcie 1cm, przepisala mi jakis krem do stosowania dopochwowo przez
14dni. Teraz juz wizyty co 2tyg, pozniej co tydzien. Juz wszystkie badadnia mocz+krew zrobione i wiecej nie trzeba. Jesli chce to moge juz do konca ciazy chodzic tylko do poloznej i tak chyba zrobie :tak:
U niej wizyta ok. godzinna, sluchanie serduszka, mierzenie cisnienia, badanie moczu. No i rozmowa na wszystkie tematy. Nie trzeba sie spieszyc jak u lekarki :tak:

To tyle...
Ide sie polozyc bo cos zle sie czuje od wczoraj... Kilka razy wymiotowalam.. Jakis wirus moze mnie lapie
 
Aneta to tak jak jak 34+2 i termin na 7go? :-D oj nie dobrze ze cos w moczu znalezli...ale dobrze ze o razu do zbadania. Oszczedzaj sie nadal!!!
 
reklama
Do góry