reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Po porodzie:

- zależy mi, by towarzysząca mi osoba mogła przeciąćpępowinę
- zależy mi, by pępowina została przecięta dopiero wtedy,gdy przestanie tętnić
- chciałabym, aby moje dziecko było u mnie na brzuchu wkontakcie „skóra do skóry” tak długo jak będziemy tego potrzebowali
- chciałabym nakarmić moje dziecko piersią jeszcze na saliporodowej
- chciałabym, aby moje dziecko zostało owinięte w pieluszki,które przyniosłam z domu
- chciałabym aby moje dziecko zostało ubrane w rzeczy, któreprzyniosłam z domu
- zależy mi na tym, aby dziecko po porodzie zostało tylkoosuszone i okryte pieluszkami
- nie wyrażam zgody na robienie zdjęcia mojemu dzieckupodczas ważenia, zwłaszcza z użyciem lampy błyskowej
- proszę zważyć i zmierzyć moje dziecko po zakończeniupierwszego kontaktu skóra do skóry
- chciałabym od razu po porodzie dowiedzieć się ile waży imierzy moje dziecko
- chciałabym trzymać dziecko na rękach podczas rodzenia sięłożyska i w trakcie ewentualnych zabiegów
- proszę o wykonanie wstępnej oceny stanu noworodka napodstawie skali Agar podczas kontaktu „skóra do skóry”, gdy dziecko będzieleżało na moim brzuchu
- proszę o przeprowadzenie pełnego badania lekarskiego wpóźniejszym czasie, po zakończeniu pierwszego kontaktu, jeśli nie będzieprzeciwwskazań medycznych

Trzeci okres porodu:

- zanim zostaną podane mi środki naskurczowe, chciałabymspróbować urodzić łożysko samodzielnie
- nie zgadzam się na podanie środków naskurczowych w 3okresie porodu
- chciałabym mieć możliwość przystawienia dziecka do piersizanim urodzę łożysko

 
reklama
Na oddzialepołożniczym:

- chciałabym aby dziecko było cały czas ze mną w pokoju
- w momencie, gdy odzyskam siły, chciałabym, aby dzieckobyło ze mną w pokoju
- chciałabym, aby dziecko było ze mną w pokoju w ciągu dnia,a w nocy na sali noworodkowej
- chciałabym zostać dokładnie poinstruowana, jak mamprzewijać i kąpać dziecko
- jestem doświadczoną mamą, będę sama przewijać i kąpaćdziecko
- chciałabym, aby kąpiel dziecka i inne czynnościpielęgnacyjne oraz ew. badania i zabiegi odbywały się w obecności mojej lubojca dziecka
- zakładając, że ja i dziecko będziemy czuć się dobrze,chciałabym być wypuszczona do domu najszybciej jak to jest możliwe

Karmienienoworodka:

- planuję karmić dziecko piersią
- nie wyrażam zgody, by moje dziecko było dokarmiane lubdopajane, chyba, że będą wyraźne medyczne wskazania
- proszę nie dokarmiać/ nie dopajać dziecka bez uzgodnieniaze mną
- chciałabym mieć możliwość skorzystania z poradykonsultanta laktacyjnego
- nie planuję dziecka karmić piersią
- nie wyrażam zgody na podanie dziecku smoczka

Szczepienia:

- nie wyrażam zgody na szczepienie dziecka w pierwszej dobie
- zgadzam się na szczepienie dziecka
- proszę, aby szczepienie dziecka odbyło się w obecnościmojej lub ojca dziecka

Ważne informacjedodatkowe (na przykład):

- mam tendencję do omdleń, to mój trzeci poród, po obupoprzednich straciłam przytomność
- mam niską tolerancję na uczucie głodu, szybko opadam zsił, zależy mi aby w trakcie porodu mieć możliwość zjedzenia wysokokalorycznejprzekąski
- chciałabym mieć szkła kontaktowe albo okulary przez całyczas porodu
- proszę o ograniczenie liczby badań dopochwowych ze względuna traumatyczne przeżycia z mojej przeszłości
- mam cukrzycę ciążową
- mam cukrzycę
- mam problemy ze słuchem
- mam kłopoty ze wzrokiem.

 
A mnie tak nie do końca sie ten plan podoba.... bo życie weryfikuje wszystko......

i tez mam jakies dziwne trzcionki- rozjechane to wszystko......
 
I jeszcze to miało być na początku..ale cos się zacielo...ale spamu narobiłam..

Oczekiwania wobec miejsca / warunków porodu:

- chciałabym rodzić w sali pojedynczej
- zależy mi, by w sali był/a prysznic lub wanna
- chciałabym, by w sali była toaleta
- mogę rodzić na sali wieloosobowej
- chciałabym mieć możliwość posłuchania swojej muzyki
- chciałabym, aby w sali porodowej było przyciemnione światło, panowała cisza
- chciałabym rodzić w swoim ubraniu
- chciałabym móc nagrywać poród na kamerę / robić zdjęcia

Osoba towarzysząca / osoby obecne podczas porodu:

- chcę rodzić z bliską osobą
- będę rodzić sama
- chciałabym rodzić z mężem
- chciałabym, aby osoba towarzysząca była ze mną przy wszystkich/ wybranych przeze mnie zabiegach
- zależy mi, aby mojej osobie towarzyszącej udzielano informacji o postępie porodu
- wyrażam/ nie wyrażam zgody na obecność studentów/tek położnictwa i medycyny
- zależy mi na tym, aby podczas porodu obecne były tylko niezbędne osoby z personelu medycznego
 
Agnis - Ja widzę już teraz całą listę... ale podobnie jak mamusiasynka...JESTEM ZDANIA...

że życie układa samo scenariusz...:sorry2::sorry2:i moje pobożne życzenia co do tego jak miałby wyglądać mój poród...Obawiam się, że zarówno położną jak i lekarza dyżurnego nie wiele będą obchodziły jeśli: np. będzie się coś działo :-:)-:)-(
Owszem ja np. pisząc ostatnio do personelu SZPITALA NA SOLCU.... dopytałam się o większość wymienionych przez Ciebie rzeczy: typu dowolne pozycje, osoba towarzysząca, kontakt skóra do skóry, karmienie itd. I wydaje mi się, że są pewne schematy już powszechnie stosowane...i raczej słucha się pacjentek podczas tak ważnego zarówno dla niej jak i partnera, że o dziecku nie wspomnę chwili!!!
Ja obawiam się, że idąc na porodówkę i pokazując położnej mającej odbierać mój poród taki plan ...zostałabym...no nie wiem może nie wyśmiana... ale może dziwnie odebrana :baffled: Kurcze sama nie wiem...muszę to jakoś przeanalizować...
Ale fajnie, że to wkleiłaś :tak:
 
reklama
mnie kilka punktów rozwaliło....... bardzo taki no hmmmm ten plan no w jakis krajach bardziej rozwiniętych...yyyyyy Anglia to może sie udać a nie w takim trzecim świecie jeśli chodzi o porody jak w Pl :-(
 
Do góry