reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Witajcie Dziewczynki :biggrin2:.
Ja umieram od kilku dni, mdłości i mnie dopadły, do tego bóle głowy i ten potworny upał.....

Młodamama, a ty nie miałaś iść do szpitala w sobotę?
U mnie początkowy przyrost też był niepokojąco niski (niższy niż u ciebie), ale wszystko się ułożyło dobrze. Najlepiej jak zrobisz sobie jeszcze raz betę w poniedziałek, albo od razu pójdziesz do lekarza (tylko, że lekarz nic ci na to raczej nie poradzi, będzie kazał czekać) i będziesz miała jaśniejszy obraz sytuacji.
Policzyłam ci przyrost na kalkulatorze i jest w normie.
Tu masz linka do kalkulatora Beta hCG Doubling Calculator | Countdown to Pregnancy
Nie myśl teraz za dużo o tym bo zwariujesz. Postaraj się chociaż, trzymaj się kochana.

Farfalla, mnie tez mocno bolał brzuch na początku, teraz nieco mniej, ale boli cały czas, szczególnie wieczorem i właśnie jak na miesiączkę. Lekarz mówił, że dopóki nie ma plamień to nie ma sie czym przejmować bo to normalne, domek się powiększa, hormony itp... A co do piersi to one podobno właśnie odpuszczają około 8 - 9 tygodnia. Mnie bolały tak mocno że położyć się nie mogłam, a teraz już nie bolą prawie wcale, są tylko nabrzmiałe.

byłam w szpitalu na badaniach.. lekarz stwierdził, że puki nie potwierdzimy ciąży i nic nie krwawię to nie ma sensu mnie pakować w łózko... zrobił zwykłe usg i nic.. ale przeszłam potem na łózko z 3d i była mała kropeczka więc możliwe że się dopiero tworzy ale nic nie wiadomo...we wtorek kolejne usg... wg statystyk powinno wzrastac co 48h o 66 procent a u mnie koło 50 tylko dlatego świruję!
 
reklama
Młodamama, grunt, że przyrasta! Będzie dobrze! :)

Farfalla, nie panikuj, ale dla świętego spokoju możesz na IP się przejechać. Albo do swojego lekarza. Uspokoisz się, bo takie nerwy w ciąży też nie są wskazane. Jesteś już po 9 tygodniu, objawy ostre mogą powoli słabnąć.

Mrowkaa, a nie dostałaś jakiegoś duphastonu przy tym krwiaku? Ja miałam w poprzedniej ciąży i brałam duphaston dopóki się nie wchłonął, czyli gdzieś do 12 tygodnia. Po to, żeby dziecku pomóc mocno się zagnieździć. Tylko u mnie nie wyszedł na zewnątrz krwiak, ale się właśnie wchłonął, ale gin. mówiła, że może wystąpić właśnie jakieś krwawienie. Jeśli już krwawiłaś, a dzieciątko się mocno trzyma, to moim zdaniem już będzie dobrze!
 
Mrowkaa, a nie dostałaś jakiegoś duphastonu przy tym krwiaku? Ja miałam w poprzedniej ciąży i brałam duphaston dopóki się nie wchłonął, czyli gdzieś do 12 tygodnia. Po to, żeby dziecku pomóc mocno się zagnieździć. Tylko u mnie nie wyszedł na zewnątrz krwiak, ale się właśnie wchłonął, ale gin. mówiła, że może wystąpić właśnie jakieś krwawienie. Jeśli już krwawiłaś, a dzieciątko się mocno trzyma, to moim zdaniem już będzie dobrze!
Właśnie rozmawialiśmy z doktorem o luteinie,ale powiedział,że narazie mam jej nie brać. W razie gdyby taka akcja się powtórzyła to mam do niego zaraz dzwonić i wtedy będziemy myslec co dalej.
 
Farfalla, tak jak dziewczyny piszą - najbardziej chyba uspokoi Cię lekarz. Mnie piersi już też nie bolą, tak jak na początku.

Mrówka, dobrze, że znają przyczynę. Jestem pewna, że teraz sobie już z nią poradzą!

Młoda mama, główka do góry! Przyrost jest niższy, ale jak ktoś (przepraszam, zapomniałam nicka) podał, wg kalkulatora wciąż w normie!

Trzymam dziewczyny za Was kciuki!

Wczoraj byliśmy na Tall Ships Races, ale był taki ukrop, że szybko się zmyliśmy. Ferajna pojechała schłodzić się nad jeziorko, a ja odpoczywałam w domu. Dzisiaj też mieli jechać, ale coś pogoda niepewna...
 
Witam Was Kochane dosc dlugo mnie nie bylo, pewnie mnie nawet nie pamietacie ;) nie mialam czasu od ostatniego postu a jak zaczelam Was doczytywac to zawsze mialam w plecy.... na wstepie barszo mi przykro, ze nie ma juz czesci z nas... 3mam mocno za Was kciuki Kochane.... jakies dziwne wywody dotyczace tych strasznych sytuacji..byly moim zdaniem nie na miejscu w tamtych momentach, ale to moje zdanie.... mama smieszka gratukuje.... normalnie szok.... u mnie doktorka widziala jedno bijace serduszko a mieslimy ibawy, bo w rodzinie m. Jest dosc sporo blizniat.... pare tyg temu nie wiedzialam co to mdlosci.... minimalne I chwilowe tak... ale teraz I mnie dopadlo...... normalnie nic nie jem....czasem owoce, nie tykam kawy a kochalam ja calym sercem....herbate nie slodze I cytryna mi smierdzi, krewetki jadlabym wczesniej pod kazda postacia, a ostatnio jak sobie zamowilam to z trudnoscia zjadlam jedna..... Pepsi nientoleruje a bylam uzalezniona..... I moglabym tak wypisywac.... xzekam az to minie..... ja jestem w 8tyg. I nie mialam zadnych badan oprocz usg....w poniedzialeknide na kolejna wizyte I tym razem bede miala jakas amerykanke bo moja jest na urlopie.... Kochane nienarzekajcie na system opieki spolecznej w Pl bo w Usa jak nie jestes murzen to nic nie dostaniesz, ja wlasnie czekam na ubezpieczenie jesli nie dostane to sama bede musiala sobienoplacac I to nie male sumy.... tu nie ma L4 w ciazy ani macierzynskich, tzn sa ale np 6 tyg macierzynskiego..... ale musisz pracowac do konca zeby to dostac..... murzynybi araby maja tu lepsze prawa wszystko dostaja od panstwa....nawet telefony ostatnio... zalosne..... czlowiek pracuje uczciwie I ciezko placinogromne podatki I gowno z tego.... z wszystkim problem.... ja akurat ide teraz do szkoly jak Bog da, wiec bede tylko dorywczo w pracy bardziej wspierajaco m. Zreszta narazie kuchnia mnie odrzuca ;) od 14 moj Lobuz idzie do szkoly od 8 30 do 2 30.... troszke sie denerwuje ;) w przedszkoku byl dluzej ale za to duzo polakow bylo....bdobra dosc narzekania ;) co do wozkow to janmialam najpier xlandera tego 3w1 I kola pompowanne sa bomba jak na polskie chodniki a pozniej mialam spacerowke tez byla ok tylko teraz nie pamietam firmy.... polecam pompowane kola, ja teraz mam miec bugabuu ale z przodu maja plastykowe kolka wiec spacerybw lesie I bieganie odpadaja z nim takze jeszxze nie wiem.... a chce jak najszybciej wrocic do formy bo po Lobuzie dlugo mialam 5 kg na plusie teraz.schudlam kg..... Jagna czy Tynprzypadkiem nie doszlas do styczniowek 2008? Jutro do pracy ale mi sie nie chce..... w pracy wszyscy wiedza ale czesc udaje ze nie.... najlepsi sa klienci, ktorzy czesto sa u nas I pytaja sie co slychac u Ciebie inpatrza na brzuszek..... bo ja racZej z szkieletorow bylam ostatnio xs nosilam a tu nagle biust I brzuszek troche widac..... jak kazda z nas mam wiele ibaw przed pon wizyta udusze jak ni3 zrobia mi usg.... zycze Wam milej niedzieli bez mdlosci I duzo ciepla rodzinnego.... ja uciekam bo juz 7jade dondomu bo robia nam kolo domu I zobaxze co tam a poznoej do szwagierki.... na chwilke bo zasypiam..... ooo mam pyt wyskakuja mi bomble na dekoldzie I ramionach swedzinmnie non stop cale cialo nienwiem co to czy moge wapno nugdybtak nie mialam a nie zmienilam nic..... ok spijcie slodko Kochane


pisałam na styczniówkach 2008 , córeczka jest ze stycznia:-)
Mrówka &&&&&&
Farfala będzie dobrze:-D
U nas dzis obudził nas deszcz, a teraz robi sie upal i parówa:wściekła/y: My dziś do rodziców jedziemy, bo przyjeżdża ciotka w odwiedziny z rzeszowskiego. Daleko mieszka i ostatni raz ja widzialam mając 7 lat:szok: Mamy bardzo dużą rodzinę i połowy nawet nie kojarzę;-)
Miłej i spokojnej niedzieli.
 
Witaj masiosia :)

Piszę na tablecie, więc moze być trochę blędów. Ostatnio się trochę niepokoję. Od wczoraj nie mam żadnych objawów. Przede wszystkim mdłości zniknęły i zmalały mi piersi, nie ma już na nich widocznych żył, a brodawki straciły ciemny kolor. czuję się tak jakbym nie była w ciąży. Kolejną wizytę mam 8 sierpnia. Błagam was dziewczyny pocieszcie mnie, bo jestem cała zestresowana. Boję się poronienia.



Kochana nie przejmuj sie,mnie tez piersi przestaly bole i juz nie sa obrzmiale,normale jak mialam.Ale jajiki dalej mie chwilami bola.Taka natura.
wszystko bedzie dobrze:-) nie martw sie na zapas.
 
u nas duszno, ale w sumie bez słońca. może będzie padać.
my dziś leniwie, nigdzie nie jedziemy. Sylwek się wygłupia z Lilką a ja wybieram zdjęcia do wywołania ;-)
 
reklama
Dziękuję wam za odpowiedzi. Trochę się uspokoiłam. Jak ból będzie się nasilać to pojadę do lekarza, ale jeśli wszystko będzie tak jak jest, to poczekam do USG.
W Opolu już pada :)

Mróweczko trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze :*
 
Ostatnia edycja:
Do góry