reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

witajcie:)

Pół nocy śniłam o budyniu śmietankowym z sosem malinowym, kaszce, torciku na zimno z dużą ilością bitej śmietany i gofrach... masakra jakaś!

Katrine
śliczny ten torcik:)

Maniuś Ty to masz bardzo wesoluśko z mężem, tym razem też sie uśmiałam :-D Super wieści z wizyty!:-) Moja Amelka też waży 1500 :) ale nasze parametry są takie jak dla 30+4, więc idealnie:) i ja się cieszę, że są nawet troszkę mniejsza, bo to znaczy, że cukrzyca nie wpłynęła na jej masę!:-) Co do dotacji to napiszę Ci później wiadomość.

Aneta widzisz, jaki super pomysł na biznes! powodzenia!

Ozila gratki 30:)

Mamusia synka świetne ciśnienie:-) cudne to dzieciątko z lutówek, ta dziewczyna urodziła w 34 tygodniu:szok: a u mnie jeszcze pustki do wyprawki! Nie strasz tymi wodami, oby kolejne majty suche były!
ale bym zjadła naleśnika z jagodami i bitą śmietaną.

Susi na obiad dziś u mnie 300 ml zupy pomidorowej z 20 g makaronu ryżowego, na drugie danie kurczak gotowany 120g, kasza gryczana 30g, surówka z kapusty pekińskiej i marchewki. Generalnie bleeeee.... nie polecam!

Temat kredytu my mamy raty około 1200zł, na szczęście to mieszkanie, które wynajmujemy jest bardzo tanie jak na Kraków bo płacimy w okresie zimowym około 500 zł (z wszystkimi mediami), a latem około 300 zł.

Mrówka chyba czas na zorganizowanie wyprawki.... u nas też pusto... ale jutro planujemy zakupy.

Anetko przepraszam, że Ci się "wpierniczę" w interes, ale mam nadzieję, że rozumiesz;)
Weroniko zapraszam tutaj: https://www.facebook.com/JolaLis :)

Pamiętacie jak pisałam Wam o tym schabie, jest pycha robi się go 3 dni ale efekt mmmmmniam:) do odpowiedniego wątku wrzucę przepis:)

Miłego dnia życzę, zmykam do robienia bransoletek, bo w poniedziałek muszę je już porozsyłać.
:-):-)

Cukier w normie!:-)
 
reklama
dzien dobry:-):-):-)
ale sie dzisiaj wyspalam,jak nigdy,juz po insulince i sniadanku,dzisiaj znowu intensywny dzionek,malujemy nadal pokoik malej,poprzedni wlasciciele mieli na scianie ostry zielony oczojebny ,wiec trzeba polozyc min 3 warsty bialej farby,dopiero kolorek:-)juz sie nie moge doczekac az zlozymy mebelki,bede chodzic i ogladac co 3 min;-)
co moge brac na katar?
widzialam wczoraj temat pralkowy,my swoja mamy nowa bo polroczna ale jak nastawiacie ta pralke z octem,na sucho???
Pisalyscie wczoraj o tych budyniach,kaszkach...ja to moge zapomniec przez najblisze 1,5 miesiaca jak nie dluzej.... mam taka ochote na cos slodkiego ze szkoda gadac....
Munius maakra z tym zafarbowaniem,szkoda:-(
Jagna pewnie maly kopie w zakazane miejsca,dobrze ze juz przeszlo,nastepnym razem dzwon do meża;-)

Marcia tez am takie same koszule,rozowa i morelowa:-)ogolnie jejstem zadowolona tylko nie wiem czy jak biuscik bedzie wiekszy czy nie bedzie mi wylazil:-D
Mamatek ja ma D narazie spie bez niczego ale juz widze ze powinnam cos zakladac,przynajmiej jakis top bezszwowy,co do laptopika to trzymam na podkladce kilka cm i na kolanach,i glownie leze na lozku.siedziec juz nie daje rady. max 5 min.torby tez nie mam,nie moge sie zebrac;-)
Carri gratki udanej wizytki!:) 100 lat!!!!! Wszytskiego co najlepsze!:)
Kamma super zakupki:D ja kupilam poscie 135/100 a lozeczko am 120.zobaczymy czy nie bedzie za duze...

Ale mi sie mala wypycha chyba chce wyjsc przez pepek:D

Nastka mam ten przewijak z zyrawka,calkiem calkiem i tak bede kladka na to pokrowczyk
Katrine ty to zdolniacha jestes,takie cudenko zrobic:-)
Munius gratuluje!!! Pieknie rośnie,dobrze ze glowka do dolu,nie powinien juz sie przekrecic,nie przejmuj sie kg,ja tez mam juz 11,wszytsko spadnie w swoim czasie:D boje sie wlasnie tego wywolywania,nasluchalam sie juz wiele... chyba zrobie tak jak radzicie,trzeba sie zmeczyc porzadnie i moze cos sie zacznie:-D
Aneta fajne te przytulanki,widzialam na all niedawno I zastanawialam sie czy sie przydadza:)
Co do zabaweczek to kupilam mojej taka karuzelke
Tiny Love Karuzela Rośnij z muzyką POZYTYWKA Różow (3841478640) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
I uzywke hustawke za 100 wiec nawet sie nie zastanawialam
BRIGHT STARTS HUŚTAWKA COMFORT I HARMONIA PTASZEK (3852288099) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ozila gratki 31!!!:)
koreczek biednaL tez slyszalam ze przepowiadajace nic nie bola,moze dzieciaczek gdzies uciska,lez I jak beda sie nasilac to radze jechac na IP, trzymaj sie:*
marcia sliczna karuzelka,co do wiatrow to mnie tezz ostatnio wywialo,katar mam juz niezly,gardlo troszke pobolewalo w nocy teraz spokoj.fajnie ze wyniczki oki.zdrowka!
mamusia super cisnienie!!!:) oby tak dalej;-) juz lutowki omg... az mie scisnelo. Ja tez miala ostatnio takie mokre majty co chwile,wkladka przeciekala co 3 min,juz sie zastanawialam czy to nie wody,ale przeszlo teraz juz normalnie.
mrowka nie a co panikowac:)ja tez mam juz kilka jak patrzalam kilka dni temu.a smaruje sie kremikami... fajny pomysl ze zdjeciai i napewno nie bedzie nic widac;-)

co do kredytow to my nie mamy z banku,mielismy pozyczone pieniazki na mieszkanie i splacamy bez odsetek.wiec tyle dobrego...

susi ja odkurzacza nie mam od 3 lat,nie byl potrzebny ale ostatnio nie powiem zaczyna byc ciezko szczegilnie teraz na wiekszym mieszkaniu,meczy mnie zamiatanie.marzy mi sie wlasnie taki bezworkowy:D ja mam kurczaka w sosie z wczoraj i chyba fasolke szparagowa:-)

alesia kupilam z babydrem chusteczki i kosmetyki.troche poczytalam i skladowo ponoc ok.ale wiadomo ze wszystko wyjdzie w praniu:-)

monisia to fajny dzionek ci sie zapowiada,tez bym chciala pojezdzic i poogladac oddzial,nawet nie wiedzialam ze jest cos takiego jak dni otwarte... musze posprawdzac czy u nas sa,napewno sie troche nastroiszx:D

ewa to masz niezly sajgonik,nie dzwigaj sama tyle tych zakupow,powodzenia;-)


Miłego dnia dziewczyny i i samych udanych wizytek!!!!
 
jolcia jaki masz cukier po snaidanku? u mie po sniadaniu najwiecej i po kolacji,obiad calkiem calkiem. dziisaj pierwszy raz mialam zwiekszona insuline do 12 j przed sniadaniem i cukier 158! maskra,chyba mialabym 300 bez tej insuliny,ja juz nie wiem co ma na te sniadania jesc,dzisiaj 2 male kromeczki chlebka razowego z plasterkiem kurczaka i samymi warzywkami...
 
Muniuś gratuluję udanej wizyty. Niezłe przejścia z tymi pracownikami… Dobre serducha macie, że im pomagacie. A torcik robiłam z neta- krok po kroku, bo sama się zastanawiałam jak to można zrobić… tylko pieluszką z sową to moja inwencja w sumie- bo sowa musi być i dla siostrzeńca, a co! :-D Jakby któraś chciała to proszę: Lubię Tworzyć: Tort z pieluszek

Ja ogólnie też hand made lubię. Miałam fazę na kolczyki wcześniej- Svarowskie komplety robiłam i potem mnóstwo znajomych zamawiało, a to takie proste je zrobić… A potem jeszcze robiłam takie kolczyki decoupage z serwetek i z modeliny. No lubię się tak pobawić :-)

Pojemniki mam takie:
PYSSLINGAR Pudełko - IKEA
PYSSLINGAR Kieszenie ścienne - IKEA
GLIS Pudełko z pokrywką - różowy/biały/żółty - IKEA tylko te niebiesko- zielone
a lampkę taką SKOJIG Lampa stołowa - niebieski - IKEA, do kompletu do żyrandola, który dostaliśmy już dawno temu SKOJIG Lampa wisząca - niebieski - IKEA

Co do zabawek Mały dostał na razie jeden gryzaczek, ja nic nie kupuję oprócz jednej szmacianki, jak Aneta z C&A, bo nie wiem czy wiecie ale oprócz sów uwielbiam lwy :)) (choć nijak do nich pasują :-D) bo jak Leo tu musi mieć lwy! http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/product.html#!/Niemowlęta//Akcesoria/Zabawki/123326/3

Marcia super ta huśtawka- ja poluję na używkę tą albo owcę lub bright stars. Jakoś mi się nie uśmiecha tyle kasy wydawać… Podobno niektóre dzieciątka w ogóle w nich leżeć nie chcą… Oby nasze je ubóstwiały!

Mamusiu synka z tymi ciuszkami od siostry to chyba nie do końca- bo ona wszystko podostawała i pewnie będzie zwracać… Ale może dopiero po mnie. Gratki dobrego ciśnienia! I suchych majtasów życzę :-D

Nie martw się Mroweczko mi też z tydzień temu wyskoczyły- symetrycznie na udach, zaraz pod pupą- z jednej strony dwa małe i z drugiej :-( ja nawet nie zauważyłabym ale mężulowi się pokazuję po prysznicowaniu do przeglądu. On nawet nie wiedział, że to rozstępy i mówi, że takie krostki mi wyskoczyły :-D To ja do lustra i patrzę ciach- rozstępki. A smaruje się codziennie. I niech mi ktoś nie powie, że to nie genetyczne- mojej siostrze dokładnie w tym samym miejscu wyskoczyły, a się nie smarowała. Tylko u niej to giganty. Bio oli już zamówiony!

Mouse na katar *spam* katar polecam do psikania.
 
Jolcia ja na poczatek chyba kupie pare gotowych na allegro :sorry: i na ich wzor bede sie uczyc i probowac :tak:
W tej chwili mam chetne na ponad 20sztuk to chyba bym rok nad tym siedziala :szok: a wystawilam ogloszenie w jednej malej grupie na fb tylko z paroma zdjeciami.

Ja jakos nie mam weny zeby pisac.
Tylko 3 dni i moj wyjezdza :(
Jeszcze teraz pojechal na jakies ostatnie zebranie paintballowe wiec wroci pozno :( jutro jedziemy odebrac Michelle lozko wkoncu. I przyjezdzaja jego synowie na pare godzin zeby sie pozegnac :tak: w poniedzialek pojedziemy na zakupy.. Chyba po ta szafe z ikei no i zapasy jedzenia musze narobic zebym pozniej nie musiala z mala chodzic i dzwigac :tak: wiec nakupie na zapas maki, cukru, ryze, makarony, mieso i mrozonki, jakies soki, pampersow z 5 paczek dla Michelle no i mleko.
Boje sie na tak dlugo sama zostac :( pierwsza nasza taka rozlaka. Ponad miesiac... Jak wroci to bede miala 1tydzien do terminu z om a 2tyg do terminu z usg :szok: obawiam sie ze wroci jak bedzie juz po wszystkim i bede z malym w domu lub w szpitalu
 
Ostatnia edycja:
a ja mam całe majtki mokre, wkładka mokra......założyłam majtki nr 2 i znów:szok: mokre....sikam??????
Mamusia nie strasz. Może to serio luteina:baffled:

Jagna, mój nie jest taki zaradny, znaczy się jest, ale pracę ma na cały dzień i nie wiem jak to będzie jak zacznę rodzic. Mama to już całkiem, ostatnio do torby do szpitala spakowala mi za małe majtki i jakieś podarte skarpetki haha więc wolę sama przygotować torbę :D
Tzn mój wie co gdzie mam, na wszelki wypadek gacie i skarpety mam spakowane;-) A mi chodziło bardziej o wysłanie chłopa po spirytus, wodę morską czy coś takiego. U nas w aptece fajne babeczki to pomogą mu.
Anetka będzie dobrze:-)


Ja dziś mam na obiadek żeberka, ziemniaki i papryczkę marynowaną. Zrobiłam chlebek, tzn. rośnie właśnie. I zrobiłam sobie sok z marchwi, jabłek, pomarańczy i jednego zgniecionego banana. Wczoraj znalazłam sokowirówkę w szafie;-) Stała tam od 3 lat zawalona jakimiś "śmieciami";-) A taki pyszny sok wyszedł.
 
Witam sie sobotnio
chatka z grubsza ogarnięta i zaglądam na forum - nie sposób nadrobić czytania :)
pobieżnie przejrzałam :blink:

na świeżo:
mamusia synka …nam na szkole rodzenia połozna mówiła by zwracać na to uwagę właśnie, jak wkładka mokra po max godz. To jest ryzyko że to wody się sączą i lepiej sprawdzić

mam nadzieję że u ciebie to tylko chwilowe po lekach albo po prostu lekkie nietrzymanie moczu

trzymam kciuki i oby to było jak ewa86 mówi „wody mają charakterystyczny słodkawy zapach. Trudny do pomylenia z czymkolwiek innym. I nie da się ich zatrzymać :)

marcia30 mmmm pomidorówka u mnie rzadko bo małżonek nie lubi hehe


Chorym zdrówka życzę


Aaa i torcik pieluszkowy suuuper!!



Jak czytam że Wy już wszystko macie to mnie panika ogarnia, jak mam na razie wszystko w spadku po dzieciach moich sióstr, także ubranek to mi pewnie wystarczy aż nadto,
wyprawki aptecznej zero,
I wczoraj miałam okropny dzień i noc – taki żal mnie łapał że moja królewna badzie miała wszystko stare L że nie mam jej nic nowego L i kasy na wszystko mało (remont w toku) i tak sobie płakałam wczoraj od czasu do czasu L ale dziś już lepiej chyba
Pocieszam się tym że łóżeczko nowiuśkie kupimy J tylko też nie żadne wypasione tylko jakieś takie zwykłe (kasa, kasa, kasa)

edit
AnetaNorwegia rozumiem Cię doskonale, mój m też w rozjazdach jako kierowca ciężarówki, tylko teraz na szczęście na miejscu już od października
Trzymam kciuki by zdążył wrócić ale teraz się tym nie stresuj bo i tak przez to nic pewnie nie zmienisz…
 
Ostatnia edycja:
Mouse To może być wina chleba, on mi też tak cukier posnosił... oni niestety w piekarniach dodają rózne cukry, karmele etc... a to dla nas niewskazane! kup sobie chleb żytni Oskroba. Ja po nim mam o prawie 30 jednostek niższy cukier, i dziel śniadania na 3 porcje, na pierwszą zjedz 50 gram pieczywa , na drugą też 50, a na trzecią zjedz 25 gram. ja tak dzielę bo jakbym nie dzieliła to nie chce wiedzieć jaki wysoki byłby ten cukier. I rano staraj się jeść rybę, wędliny, a nie nabiał, trzymam kciuki za Twój cukier!
Ja przed insuliną miałam 153, 147, 164 generalnie zawsze był wysoki rano (mimo spaceru 30 minutowego), a teraz jak mam insulinę to mam 113, 115, 108, generalnie w normie, dopiero po drugim śniadaniu mi się podwyższa powyżej normy 129 miałam wczoraj a dziś 121 wiem, że to niewiele ale mnie to drażni bo ja lubię jak wszystko jest idealnie;-)

Aneta powodzenia w tworzeniu :-)
 
reklama
Do góry