reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Jagna ja tez bym sie wkurzyła człowiek cos planuje bo to przecież czas przedświateczny a tu taki numer.
Widzę ,że imię w pełni sie przyjeło :)

Ja pepęk tez spirytuskiem smarowałam i ładnie sie wysuszył i odpadł

Joasia dobrze ze nic Wam sie nie stało no i facet wyrozumiały. Ja kiedys pod autobus prawie wyjechałam tez jakims cudem go niezauważyłam. w naszym stanie czujnośc musi byc zdwojona.

Trzy okna za mna jeszcze dwa.
 
reklama
Ja dlatego jak mogę to oddaję auto do prowadzenia mężowi;-)
A nawet na noc Celinka, mówi "Dobranoc Marcelek, pchły na noc":-D no i oczywiście musi dostać buzi:-)
 
Joasiu- dobrze ze nic sie nie stało...aa nie bałaś się szczepić? moja mama jak sie zaszczepila na grype to przez 3 lata ciagle chorowała, dlatego ja unikam szczepień.I boje sie szczepic malego:zawstydzona/y:

u nas tez recepte w szpitalu dawali na spirytus, ale nam pępek odpadł jak jeszcze w szpitalu byłyśmy - około 5 doby.

Ja teraz to wcale autem nie jeżdze - jakoś się boję, a po co mam się stresować...
 
Witam was! :-)

Nie było mnie od soboty, bo jakos tak weny mi brakowalo na pisanie i teraz będzie problem z nadrobieniem! :zawstydzona/y:Od razu mowie, ze pisze tylko co pamiętam, jak cos to pozniej dopisze…

Jeśli chodzi o glukoze, to ja jestem tego zdania żeby robic, bo moja mama gdyby nie robila glukozy w Austrii i jej nie wykryli cukrzycy jak była ze mna w ciazy to ja bym się nie urodzila wogole, bo przez nia miala bardzo duze powiklania i dla tego szybko mogli zareagowac i zrobic cc. Wiec jednak mysle ze to ma sens.

Ogolnie od paru dni, mam problem ze spaniem i caly dzien pozniej jestem strasznie niewyspana i mam problem z ogarnieciem się… :-(Pozatym chyba i mnie dopada jakies przeziębienie, bo zaczyna mi się katar robic i troche gardlo bolec…
Mam tez od wczoraj problem z jedzeniem. Chyba maleństwo naciska mi jakos na zoladek, bo mogę zjesc tylko pare gryzow i mam dosc…

Jeśli chodzi o swieta, to ja nic nie robie, bo mi nie wolno. Ostatnio w sobote jak wam pislam posprzątałam troche i pozniej tak mnie wszystko bolalo, ze powiedziałam sobie ze już nic nie robie, bo się (i moja szyjke) wykoncze.:-( Mam zamiar tylko upiec 2 szybkie ciasta (z pomoca siostry, czyli ona będzie robic a ja mowic co ma robic) i to tyle! Reszta się nie będę przejmowac, bo maleństwo ważniejsze!

Wczoraj byliśmy w szkole rodzenia i wiecie, ze maz może wziasc sobie l4 na opieke nad zona po porodzie? Nigdy wczesniej nie słyszałam, ze jest taka mozliwoc. Wystarczy, ze maz pojdzie albo do lekarza pierwszego kontaktu albo do ginekologa, zony który prowadzil ciaze.

Trzymam kciuki za wszystkie wizyty i badania i zycze duzo zdrowka wszystkim chorym tym duzym i malym!!!
GRATULUJE także udanych wizyt!!!

muniuś super, ze remont prawie gotowy! :tak: U nas wszystko się przeciąga w czasie i zaczynam się już denerwowac tym wszystkim! :wściekła/y:
Wspolczuje takiej sasiadki! :no:My tez taka mamy i tez kiedys zadzwonila na policje, ze mój tata jej na jej dzialke wyłożył bloto z rowu, bo go czyścił. Problem w tym, ze ten row jest w polowie jej i ona powinna czyscic polowe a my druga i ona dostala mandat za bezpodstawne wzywanie policji!

Kasiak skierowanie na paciorkowiec czyli GBS zawsze się dostaje po 30 tyg. ciazy, ale czasami lekarze zlecaja wczesniej. Jest to wazne, bo przy porodzie w szpitalu chca wyniki i jak okazuje się pozytywny to dostajesz podczas porodu antybiotyk żeby dzidziusia nie zarazic. Ja już mialam robione wczesniej i wyszlo, ze mam wiec już w karcie mam zaznaczone, ze mam dostac antybiotyk podczas porodu.

Motorhead witaj u nas! :-)

Susi –trzymam kciuki żeby było wszystko w porzadku!!!

19ania19 z tego co wiem nie można zrobic glukozy bez skierowania, a powinno się ja robic miedzy 24 a 28 tyg. ciazy. Może zadzwon do gina i się zapytaj.

Nikusia – wspolczuje takiego nieoczekiwanego wydatku i to jeszcze przed swietami…:-(

Koreczek super, ze dostałaś tak duzo rzeczy, Az się milo robi jak się takie rzeczy słyszy! :-) Żeby zgaga cie meczyla mniej, powinnas jesc często ale male porcje, tak mi przynajmniej moja gin mówiła. Mi to troche pomaga jak tak robie, ale i tak codziennie zgage mam, tylko odkad staram się tak jesc jest mniej uciazliwa.

mamusia synka biedne to maleństwo twojej koleżanki, a ona to się w garsc powinna wziasc!

ewa86 super, ze jaselka udane!!! :-)

Agnis83 nam wczoraj na szkole rodzenia polozna mówiła, żeby z noskiem maleństwa na początku nic nie robic, no chyba ze doraznie jak mu się bardzo uleje czy cos to wtedy uzyc gruszki czy Fridy ale to tylko w takich przypadkach. Na zgłoszenie do USC ma się 14 dni od porodu i wazne jest to ze idzie się do USC w miescie gdzie jest szpital i gdzie się urodzilo dziecko a nie do swojego USC.

Ozila gratuluje udanej wizyty! :-)

mouse23 Gratuluje udanej wizyty i wspolczuje cukrzycy! A jadasz co 2,3 godziny maly posilek, bo przy cukrzycy tak powinno się jesc i może dlatego ci skaka tak cukier, po większym posilku?

flower188 wspolczuje przezyc na basenie i z palcem! Mam nadzieje, ze dzisiaj już lepiej!

secreto wspolczuje puchniecia nog. Może kup sobie jakos masc co pomaga na to? Super ze za niedlugo możecie urządzić pokoik dla Poli!

nieznajoma1991 no to faktycznie nie fajnie masz po tej glukozie, bardzo wspolczuje!

Joasia dlatego ja się ciesze, ze wozek już kupiliśmy i wogole już się nie zastanawiam nad plusami czy minusami.;-)
A karte ciazy i oryginalna grupe krwi się powinno mieć zawsze przy sobie Wrazie gdyby się cos dzialo.
Ja tez ostatnio mam taka uwage, dlatego raczej sama już się nigdzie nie wybieram autem tylko proszę meza…

jaspis straszny ten sen!

jagna25 wspolczuje tego braku wody!
 
mamusiu- no na pewno wygodnie. Ale u nas to problem z zaparkowaniem auta zwłaszcza w centrum a tam mam Luxmed- miejsc parkingowych nie ma , wszędzie tłoczno. Wolę już taksowką pojechać albo mpk.
 
Ja też dużo jeżdżę, do mamy mam 18 km a bus 3x na dobę:szok:
Co do recepty na spirytus pierwsze słyszę. Jeszcze ordynatorka neonatologi i pediatrii w momencie wypisu wspomniała o spirytusie. Dużo mam było zaskoczonych, i wściekłych, bo tu już z dzieckiem do domu a jeszcze po sklepach musiały latać.
 
może my z joasią w tym samym szpitalu rodziłyśmy;-) pamietam ze była recepta i specjalnie robiony spirytus do pępka- niedawno go wyrzucałam przy porządkach w łazience:szok:
 
kainkas ja juz sie w malutkich dziurach nauczyłam parkowac hihih, Kurczaka odwoże, przywoze no nie wybrazam sie z nim targac na pieszo, 3 godziny by szedł hhihihih

Monisia zdrówka! a z tym jedzeniem w ciazy to tak jest a to nie mozesz bo niedobrze ci jest a to zgaga piecze a to na zoladku cos uciska....juz niedlugo.................


Aha a ten posiew na GBS robi sie z pochwy czy z pochwy i odbytu i mam zapłacic za 2 czyli pochwa i odbyt czy jakos razem.......zachcialo sie lekarza [prywatnie i za wszystko trzeba placic...............
 
reklama
Do góry