reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
Witam sobotnio.
Wstałam dziś z bólem głowy chyba przez głupoty które mi się śniły:eek:.

Aneta super z tą nóżką:tak:. Mój synuś ostatnio główkę wystawił aż było widac taką kuleczkę i po tej główce go pogłaskałam (mąż też zdążył) i się rozpłakałam bo takie to było wzruszające.

Jagna czyli jak w moczu mimo erytro i leuko nie ma cukru to z nerkami jest ok? Bo ja się właśnie wystraszyłam że to z nerkami coś nie tak.

Idę obiadek szykować powoli, bo mąż głodny wróci.
 
Jagna wracaj do zdrowia. Oczywiście dużo wody, cytrynki i żurawiny ale to przecież wiesz. Trzymaj się!

Jaspis Ty również, bo wyniki widzę odebrałaś nie za ciekawe.

Aneta tak na szybko co prawda doczytałam o Twojej małej i powiem Ci, że ostatnio miałam bardzo podobną interwencję w przedszkolu. Tylko że dziewczynka starsza, bo już prawie 5letnia. Może bez szczegółów ale tak pokrótce napiszę- mała strasznie rozdrażniona, w nocy miała straszne koszmary, wierciła się i szlochała przez sen bez możliwości dobudzenia jej. W przedszkolu też konflikty z dziećmi. A tatuś właśnie niedawno wyjechał za granicę do pracy. Mała nie wiedziała kiedy wróci- taka niepewność z jej strony (ma jeszcze całkiem „nową” 3miesięczną siostrzyczkę). Powiedziałam mamie żeby jak najczęściej rozmawiała z tatą i przede wszystkim dostała informację kiedy tatusia zobaczy. Rozmawiałam też z małą i ma dla tatusia zrobić jakąś niespodziankę, żeby mu wręczyć jak wróci. Wiem, że Twoja córcia jest jeszcze malutka, ale myślę, że też może o to chodzić. A że jest malutka to nie wie jak poradzić sobie z emocjami itd.- to wszystko jeszcze niedojrzałe przecież. Dziewczyny dobrze mówiły- dużo czułości, przytulania i dużo rozmów z tatusiem.
Co do picia z butli to doświadczenia nie mam, ale rodzicom dzieciaczków (jako logopeda) polecam w tym przepadku jakiś bidon, picie przez słomkę. Wynajdziesz jakieś kolorowe, więc dzieciom się podoba i już łatwiej idzie.

Muniuś proszę przepis Djors : Jak zrobić Sok Żurawinowy i coś jeszcze ... w necie znalazłam i też pierwszy raz robiłam. Ale wyszło nieźle- codziennie piję do herbatki i wody. Jeszcze co do zagęszczania to same pestki cytryny mają bardzo dużo pektyny. Kiedyś czytałam taki sposób, żeby je zawinąć w gazę i wrzucić do tych przetworów co gotujemy, a przed nałożeniem do słoiczków wyjąć i odsączyć. Ale te śliwki są naprawdę gęste! Żurawina zresztą też :)
a to moje wytwory :) pochwalę się :)
DSC03967.jpgDSC03965.jpg


Marcia trzymam kciuki żeby to nie było zatrucie! Jeśli się niepokoisz tym progesteronem to leć do lekarza! Dodzwoniłaś się do swojej gin?

Nika gratuluję synka :)

Agnis nic się nie martw tym kisielem- i tak wszystko oddałaś ;)

Nieznajoma basen- super. Jeśli wszystko u Was ok. Mnie tylko gin ostrzegał przed zarazami na basenie. Chciałam sobie kupić karnet ale powiedział, żebym jak będę szła zaaplikowała sobie tampon ten najmniejszy- żeby zarazki się nie dostawały… Słyszałyście taką radę kiedyś? Mnie to odstraszyło i nie poszłam :/
 

Załączniki

  • DSC03967.jpg
    DSC03967.jpg
    27 KB · Wyświetleń: 52
  • DSC03965.jpg
    DSC03965.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 54
Dziewczyny a mi wyskoczyła na policzku taka czerwona plama :-(na cały policzek i to taka gorąca. Wyszła wczoraj wieczorem ale zniknęła. Rano też jej nie miałam, ale po śniadaniu znów jest :-(Już w necie się naczytałam o ostudzie ale nie wiem czy to to może być... Może jakieś uczulenie- ale ani nic nowego nie używam kosmetycznego, ani nic nie jadłam nowego. Sama nie wiem. Kiedyś pamiętam też miałam takie plamy, to był jakiś rumień czy coś w tym stylu. Ja mam w ogóle bardzo wrażliwą cerę i delikatną. Ehhh mam nadzieję, że zniknie :eek:
 
Dziewczyny nie dam rady was doczytać... nie mam na to siły. Mam nadzieję, że u Was wszystkich oki!!!
Ja się przygotowuję to pogrzebu taty, więc nie bede się raczej odzywać kilka dni.
Trzymajcie się ciepło, bo podobno zima idze.
 
Witam weekendowo
Za oknem ponuro i zimno. Ja juz posprzatane szykuje powoli obiadek, a po poludniu idziemy na urodzinki a Madzia idze do dziadka

AnetaNorwegia zazdroszcze widocznej stopki :)) A coreczka sie nauczy, to duzy plus jak dziecko umie pic z normalnego kubka
No i udanej imprezy zycze :)

Monius dzieciaczek jest moze inaczej umiejscowiono stad Twoj maz moze nie wyczuwac jeszcze ruchow malenstwa, ja tak mialam w poprzedniej ciazy - wtedy moj maż czul przed 30tygodniem dopiero, poniewaz znajdowala sie blizej kregoslupa

Marcia30 a moze bys podeszla do szpitala na izbe z wynikami albo chociaz na oddzial ginekologiczny do jakiegos lekarza i sie poprostu zorientowala ??

Nikaa51 gratuluje synusia

Agnis to sa uroki ciazy :)) Jedne sprztataja, lataja po zakupach , spacereuja, cwicza a inne nic tylko musza lezec :))

Nieznajoma bylas w szpitalu niedawno mysle ze narazie moglabys sie odpuscic basen , chociaz wiem ze basen sluzy w ciazy :)

Katrine ale masz przetwory.... pychotka

Kamaa dla taty (*)...

Dziewczyny pamietajcie o cwiczeniach Kegla :)

Jak mi się uda to wlacze liste wyprawkowa, bo mam az takie 3 listy od znajomych
 
reklama
Do góry