reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

MALPAWZOOO - To Ty dziewczyno masz już praktycznie wszystko :tak: ja postawiłam na Tomee Tipee, zarówno butelki jak i akcesoria. Wkładki laktacyjne też. Polecam.
U nas budka też otwiera się klikając, ale nie na takie szumy dziecko będzie na dworze np. narażone więc bez przesady :cool2:
 
reklama
ja przy julce uzywałam aventu od początku a teraz zamierzam szarpnąć się na butelki zdr. brownsa bo ponoć najłatwiej z nimi pogodzić karmienie z dokarmianiem.. a ja musze miec 50% zajęc w ciągu miesiąca więc jak mi termin nie siądzie tak zaraz w tym samym tyg będę na zajęciach:-(
 
Aneta... współczuję sytuacji... najgorzej właśnie jak człowiek nie wiem co jest dziecku i jak mu pomóc. Kiepsko też, że ona z tego łóżeczka wypada, oby sobie nic nie zrobiła.

Muniuś... warsztaty o których mówię są na Bemowie w Ośrodku Pomocy Rodzinie, tam za darmo. Z tym, że zapisałam się tam ponad rok temu i dopiero teraz na nie dostałam. No ale nie ma tego złego... Uważam, że lepiej na nie chodzić jak się ma już materiał ćwiczeniowy czyli dziecko :) Każdy warsztat ma jakiś temat i później jest "praca domowa", więc warto sprawdzać to co się nauczyliśmy w praktyce.
Są też w niektórych miejscach warsztaty płatne, koszt ok. 400-500 zł. Np w FUNDACJA STO POCIECH
Mój mąż się tam wybiera, bo chcemy tą metodą z naszym Tadziem pracować...

Nikusia... zerknęłam tylko pobieżnie na ciuszki... jak znajdę chwilę to napiszę co ewentualnie mnie interesuje
 
mlodamama - no ja mialam wcozraj tak samo chyba sie przekrecala bo bolalo jak nie wiem przez moment
jaspis- czas jeszcze ma do 30-34tc?to chyba tez zalezy od ilosci wod plodowych i miejsca ile ma dzieciaczek
mamusiasynka - no to pupka do góry!poduchy do spania pod zadek - a kikedy masz nastepna kontrole? jak za jakies 2-3tyg to chyba nie jest tak źle zwlaszcza ze ty wielorodka;ja szyjke mialam do 0 w 29tc a 3 dni pozniej na kontorla (i niestety spzital bo rozwarcie doszlo)
alesia - wrazenia jako prezent najfajniejsze -my chcielismy jakos "uczcic" mieszkanie znowu razem i bylismy 1 raz z Karo w kinie; od 2 dni wprowadzilismy tablice z plusami i minusami za zachowanie i jak bedzie miala wiecej plusow to pojdziemy w weekend na basen - mala tylko o tym mowi
ewa- moja Karo od grudnia zeszłego roku chodzila do grupy w zlobku z dziecmi prawie o rok starszymi-świetnie spbie dała radę i bardzo się rozwinęła i duzo zyskala-wiesz lepiej rownac w gore niz w dol; a te drziw to do kuchni tylko? moze zrezygnuj? my sciagnelismy teraz i sobie chwalimy bo i tak nieuzywane by byly
monika-remont nie musi byc zakonczony w chwili skladania wniosku no ale faktury chyba juz musisz wsyztskie miec-to mieszkanie mojej mamy i my musimy spisac umowe uzyczenia lokalu (nie wynajmu bo to rodzi konsekwencje podatkowe) zeby to rozliczyc bo faktury na nas są
moniuś-nom świeżaczek jestem tutaj:)Nowa Huta to jakby osobne miasto; Dom, Narodzin u mnie odpada ze wzgledu na komplikacje we wczesniejszej ciazy i zagrozenie cholestaza w tej choc idea jest super i 3-mam kciuki zeby ci sie udalo tam urodzic
ale kurcze nie wiem czy jednak te Bielany nie zostaną ze względu na bliskość do domu i do przedszkola - jak sie ma juz 1 dziecko to sa inne kryteria dodatkowe ;P
tak patrzyła na Ciebie i wołała zjedz mnie - do mnei tez tak rozne rzeczy mowia:D bezsennnosc z Karo byla norma i zombie w pracy teraz jakos jest lepiej poki co
masiosia-ja tez jestem za samodzielnoscia;pamietam jak na obozie wedrownym w liceum dziewczyna 17l miala dyzur przygotowac ze mna sniadanie a ona ze nie potrafi chleba ukroic bo w domu mama to robi na krajalnicy!Karo tez je sama i stad te wyglupy p[rzy jedzeniu i to tak trwa-wiem ze gdybymja nakarmila to pojdzie raz dwa bo ona apetyt ma no ale to taki strzal w kolano by byl zwlaszcza ze drugie dziecko w drodze
Aneta-ewula ma rację zawsze to bezpieczniej; my wyciagnelismy malej szczeble jak zaczela pewnie raczkowac i miala super zabawe(na spanie jeszcze zakladalismy do jakiegos roku i 2 mies)
malpawzoo-ja normalnie tak nie mam ale wczoraj tez czulam sie fatalnie:takie cisnieniowe bole glowy, kolatanie serca i ucisk w klatce; nawet weszlam do apteki przy pzredszkolu cory cisnienie zmierzyc sobie ale bylo ok dopiero po spacerku z mala troche mi sie poprawilo; z wozkiem nie pomoge bo mala raczej malo jezdzila w spacerowce a budka sie cicho rozkaldala chyba to zalezy od wrazliwosci Twojego dziecka na halasy no ale wiadomo tego nie sprawdzisz teraz :p
butelka musi miec smoczek z przeplywem 0 albo 1 i sa rozne "szkoly" (silikonowe, gumowe, anatomiczne, profilowane); my smoczki mielismy z aventu na poczatku i w sumie sa spoko ja patrzylam na to zeby tarczka byla plaska co by dziecko nie "zassawalo" sobie smoka bo chcialam jak najmniej uzywac; butelka u nas weszla dopiero jak mala miala jakies 7mies ale wczesniej mialam na zapas Medela Calma(podobno nie zaburza karmienia piersią i do dokramiania dobra) ale mała jakoś tego nie załapała - do tych gwintów z medlei pasowały jednak zwykłe smoczki z Canpola za grosze kupowane (4pln 2pak) wiec moglam pozniej czesto wymieniac i dopasowac pasujacy rozmiar; Lovi Medical podobno też fajna i TT
 
hej

Mloda Mamo - u nas tez prezenty symboliczne, chociaż jak hania oglada reklamy to wszystko by chciała a najbardziej Furbiego no ale nie ma szans na prezent za 300zł:szok:

Mamusiu Synka- odpoczywaj jak najwięcej, jeszcze 11 tyg i mozna rodzić... ja przynajmniej tak licze..oby do 37tc wytrzymac...a jeszcze musze pojsc do ortopedy po zaswiadczenie czy moge rodzic sn bo mam przepuklinę kręgoslupa i boję się

Aneta-oby malutka się uspokoiła...moze przez kilka dni niech spi gdzies obok ciebie? chyba jedyne co mozesz zrobic to byc blisko...

Karolinusia-zdrówka

Ja tez na avencie jechałam i teznie sa najtańsze- na razie butelek nie kupuję -licze na karmienie piersia tylko laktator muszę kupić przy hani bardzo sie przydał

Krysina - ja zawsze zastanawiałam sie co by było gdyby mi wody odszły gdzies na miescie w sklepie czy autobusie...przy piewszym porodzie wogole nie odesły dopiero przy sporym rozwarciu miałam przebijane

Niukusia- ja tez w pierwszej ciąży mia,lam cukrzyce i mialam dietę-ale głównie wyeliminowalam cukier i jakoś mało przytyłam. teraz mam juz 7kg na plusie i za tydz ide na glukoze- pewnie bedzie powtorka
 
ja zostaję wierna aventowi :) tyle, że kupiłam te nowe co są niby bardziej naturalne , tzn bardziej ssanie przypomina ssanie z piersi.
Laktator kupiłam nowy z TT tylko bo była okazja za małą kaskę. Aventu też z resztą dostałam.

Aneta Bianka kiedyś miała tak samo, jak miała skok rozwojowy... Spokojnie, dobrze, że nic się nie stało.

Zapomniałam Wam napisać, że ja też mam szyjkę na granicy normy, mam sie nie przemęczać.:baffled:
 
Dzieki dziewczyny. Zasnela przed 3... Wlasnie wstala. W tym lozeczku nie bylo wyciaganych szczebli, a teraz jeszcze polamala deske w jednym boku... Wyrzucam dzis.
ImageUploadedByForum BabyBoom1385110662.231012.jpg
Ono chyba wogole bylo jakies wysokie przez to ze na nozkach stalo :( tata wraca za 2h moze dzis bedzie spokoj
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1385110662.231012.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1385110662.231012.jpg
    23,1 KB · Wyświetleń: 40
Ja sie tez juz rozgladalam za butelkami do karmienia bo przy Pati nie mialam pokarmu wiec musze byc przygotowana...a powiedzcie mi jakie mleko polecacie na poczatek bo ja znam tylko nutramigen...

aneta gratki 26 tc :-)
 
reklama
mlodamamo-studiujesz dziennie czy zaocznie? Ja też dorabiam sobie kolejne studia- dzienne. I juz teraz zaczynam myśleć o indywidualnym toku studiowania,bo nie wiem jak mam potem ogarnąć noworodka i szkołę na raz...
 
Do góry