reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

Kala to w takim razie muszę jechać bez męża! Hahaha!!! Mój mąż wystraszy ich wszystkich niestety... :-D
A dom to tak: w 2011 roku wszystkie papiery, projekty łącznie z pozwoleniem na budowę (na każdy papierek trzeba swoje wyczekać jak się nie ma znajomości) plus jeszcze podłączenie prądu i wody do działki (najbardziej kosztowne, bo mamy 70m od działki do najbliższych punktów i musimy na własny koszt wszystko robić) a w 2012 budowa - stan surowy za swoje a na wykończenie kredyt będzie trzeba wziąć, bo to najbardziej kosztowne. Mam nadzieję, że w 100 tys się wyrobimy z wykończeniem.
 
reklama
Klaudusia- no właśnie, ostatnio myślałam nad kosztami budowy domu, dlatego że znajomi kupili gotowy za 500tys. Moim zdaniem drogo i mam wrażenie, że wybudowanie domu byłoby dużo mniej kosztowne.
 
Kala to jeszcze zależy gdzie dom jest usytuowany. My na maksa lecimy po kosztach. Np. za taką samą działkę jak nasza tylko 200m bliżej centrum musielibyśmy zapłacić ok. 50 tys a my naszą kupiliśmy za 7 tys (już z notariuszem). Fakt, że tamta miała już wodę i prąd na które my musimy wydać ok 8 tys. ale to i tak nie ma porównania.
500 tys!!!!! Nigdy w życiu!!! Plus pewnie jeszcze wykończenie! Mój wujek sprzedaje domy prawie w centrum miasta i liczy sobie za każdy ok. 370 tys. No a za co wszystko wykończyć w środku...
Hej Aga!!!!
 
Klaudusia- tak jak piszesz zależy od sytuowania, miasta, powierzchni i wymagań danej osoby. Dom mają wykończony,ale bez mebli, więc pójda koszty na urządzenie. I nie jest to dom wolnostojący. To rzeczywiście Wam sie udało tanio kupić działkę. Myśle, że my za kilka lat sie zdecydujemy wybudować dom :-)

Agnieszka- a Ty jak się czujesz? Kiedy wizyta?
 
Ja dobrze się czuje a dzidziuś wali coraz mocniej :baffled: Łobuz dziś w nocy tak walił, że się obudziłam!!!!!:crazy: Teraz mi skacze znów po pęcherzu i po dnie dlatego leżałam, bo mnie to trochę boli i nie jest przyjemne. A przez jakiś czas był inaczej odwrócony więc sama przyjemność z kopniaków była.
 
reklama
Mnie to rozleniwiły te święta, aż się boje jak to będzie wrócić do domu i to jeszcze sprzątać po remoncie ufff
Śniło mi się, że urodziłam bardzo dużą córeczkę, już drugi raz taki sen jak jestem w ciąży do lipca to hohoh ile razy się jeszcze przyśni.
 
Do góry