reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

to nie chodzi o wielkość jajników... tylko pecherzyków...nie rosną tak jak potrzeba... tylko, ze powinnas miec usg jeszcze gdzies w granicach 20 dc zeby sprawdzic czy aby na pewno nie masz owu...u mnie pecherzyki nie pekały...

jeżeli FL masz 13 dni a cykl trwa 28 dni to owu powinnas miec w granicach 14-15 dc... pod warunkiem, ze masz regularne cykle... wiec jak na 12 dc endo masz ładne... pęcherzyki fajtycznie za male... tylko patrzac na to, ze pecherzyk pod wplywem hormonów moze przyrastac 3 mm na dobe to masz 9 mm czyli pecherzyk miałby +- 15 mm jak zaszlamw ciaze pierwsza moj pęcherzyk miał 17 mm... wiec wg mnie wcale nie wygląda to źle:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Pajka chetnie bym sie wybrala kolo 20 dnia cyklu tylko maly problem kasa ehh, nie jestem tu ubezpieczona jeszcze i za wszystko place gotowka :( a w tym miesiacu chcemy do polski pojechac wiec mam wybor albo chwila w polsce nad morzem i moje dokumenty albo wizyta, wiem ze jenda wizyta to moze nie az tak duzo ale zeby pojechac musimy zacisnac pasa bo kazda zlotowka sie liczy :) a naprawde chce pojechac, a badanie w 20 dc to zrobie za miesiac i tak musze chormony po robic :)
 
Hej dziewczyny:)
U nas dziś cieplutko. Słonko grzeje, aż się nie chce ze spacerku wracać

Szczęściara!!!

W Krakowie zimno, mokro i zero słonka. Przyjechałyśmy z Młodą z przedszkola i już nigdzie dzisiaj nosa nie wyściubiam :no:

Pajkaa masz rację, każda ciąża inna. Już przestaje porównywać, bo widzę że to bez sensu.

Coś czuję, że mi się duże brzucho szykuje :-D Nie zasnę już na brzuchu, bo dyskomfort czuję, a wieczorem tak mi brzucho wywala, jakbym już w połowie ciąży była.

I to kolejna różnica, bo w pierwszej ciąży dopiero pod koniec 4-go miesiąca dało się coś zauważyć.

Mama mi już chłopaka prognozuje :-) Ależ te matki mają dobre usg w oczach;-)
A mi wsio jedno co będzie, byle zdrowe :tak:
 
Mou z tą spiralą to się nie znam ale tak mi powiedzieli,że to za względu na strasznie krótką szyjkę bo ta spirala nie miałaby się na czym oprzeć...A nadmieniam że pracuję w szpitalu..:-) Przyjęłam to do wiadomości i tyle - nie wnikam dalej...
Milii no to ekstra że nasze dzieci z tego samego dnia:-)
Kariin a mówiłyśmy Ci że z żołnierzykami będzie OK?? U Ciebie też wyjdzie-zobaczysz!!!
Ja dzisiaj odebrałam wyniki i mam Progesteron 4,88 (norma w fazie lutealnej: 0,37-18,4), Prolaktyna 13,90 (norma 4,1-28,9), Testosteron 39,59 (norma 9-56). Więc wygląda na to że wyniki chyba OK??? To mój 27dc z domniemaną owu ok 20dc.
 
Enia to faktycznie wyniki masz ok to nic jak tylko pod koniec c cyklu zatestowac:))) 

dobrze ze mojego sa wmiare ok, bo cos tam na ruchliwosc dostal wiec niestest idealnie ale jest dobrze :)
a ze mna to hmm nie tak latwo chyba bedzie moj pecherzyk rosnie na 4 dni 3mm wiec zamalo, owulacje powinnam miec za 3 dni maxymanie, wiec nawet jak pecherzyk peknie to beszie mial moze 9mm i to jest chybaa zamalo, 

Wlasnie pytanie ogolne ile powinien miec pecherzyk by bylo prawidlowe zaplodnienie i czy jak mam maly i zaluzmy ze peknie to bedzie szansa na ciaze przy tak malym pecherzyku ??
 
Witam sie

Kariin nie ma takiego konkretnego rozmiaru pęcherzyka...ja miałam pęcherzyki 22-25 mm i w ciąże nie zachodziłam a zasżlam jak miałam 17 mm niektóre kobiety zachodzą jak pęcherzyki mają 27 mm czasami 20 mm ...nie ma reguly:)
 
Enia to faktycznie wyniki masz ok to nic jak tylko pod koniec c cyklu zatestowac:)))

dobrze ze mojego sa wmiare ok, bo cos tam na ruchliwosc dostal wiec niestest idealnie ale jest dobrze :)
a ze mna to hmm nie tak latwo chyba bedzie moj pecherzyk rosnie na 4 dni 3mm wiec zamalo, owulacje powinnam miec za 3 dni maxymanie, wiec nawet jak pecherzyk peknie to beszie mial moze 9mm i to jest chybaa zamalo,

Wlasnie pytanie ogolne ile powinien miec pecherzyk by bylo prawidlowe zaplodnienie i czy jak mam maly i zaluzmy ze peknie to bedzie szansa na ciaze przy tak malym pecherzyku ??

Kochana bardzo bym chciała mieć taką możliwość ale niestety ten mój cykl bez żadnych boboseksów się odbywa:-p Teraz to tylko się modlę żeby mi się nie skrócił cykl od casta bo miałam go już w miarę podregulowanego i chciałabym z owulką trafić w następnym cyklu. A jak mi się ten przesunie to dooopa i mój mąż przyjedzie jak już będzie po wszytskim...A boję się bo mam od wczoraj ból jak na @ i kazdy dzień dla mnie bez @ to nadzieja...Przestaję brać casta...Prolaktyna OK więc nie widzę potrzeby a wygląda na to że może (nie nie nie!!!!) skrócić mi cykl
 
reklama
Witam :)
Kariin - świetne wyniki męża, wiedziałam że tamte wyniki były pochrzanione. Płaciliście za nie? Bo jak tak, to bym żądała zwrotu pieniędzy. Pęcherzykami się nie przejmuj dopóki całego cyklu nie będziesz miała sprawdzonego.
Enya - w takim razie jak kiedyś się zdecydujesz na spiralkę to tylko ta co ja miałam będzie dobra dla Ciebie - gyne-fix. Nie ma znaczenia przy niej jaką masz szyjkę. Już się domyślam o co chodziło lekarzowi kiedy Ci mówił że masz za krótką szyjkę- niestety T ramienne spiralki mogą wystawać z szyjki. Ale ta moja była niteczką, i są jej dwa rozmiary, jeden rozmiar jest właśnie dla kobiet z Twoją przypadłością, a druga dla standardowego rozmiaru :-D http://www.wildemeersch.com/ned/home
 
Ostatnia edycja:
Do góry