reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

... eee to my dziś wcelowaliśmy po raz pierwszy odkąd się staramy w dzień taki, gdzie szyjka była otwarta baaardzo ładnie (palec mi do niej wszedł, jeśli mam to obrazowo nakreślać :eek:). Jakoś przez te wszystkie cykle - jak dochodziło co do czego, to szyjka w trakcie serduszkowania już była pół zamknięta. Nie wiem jakim fartem udało się dzisiaj, ale się udało. Jeśli armia nie przeleci przez tak obszerny tunel, to ją na wcześniejszą emeryturę wyślę, i zwolnię ze służby !!! :rofl2::happy:

Wtedy M będzi mi salutować tylko dla przyjemności, odpuściwszy prokreację !!!:laugh2:

a tak w ogóle - Pajkaa - gdzie się zaszyłaś???
 
reklama
MamaRoberta, WIELKIE GRATULACJE :D bardzo sie ciesze ze tak szybko sie udalo :-)super!!!!
My ostro dzialamy od Sylwestra bo tak zaczely mi sie dni plodne. Zobaczymy czy sie uda, bo jak nie to robimy krotka przerwe i dalsze starania zaczynamy w kwietniu. Lece pod prysznic i siup do lozeczka:-D Dobranoc dziewczyny!
 
witam się jestem ze smykiem u mamy i czasu na kompa brak :)



cześć dziewczynki , czy mogę do Was dołączyć?Z tego co piszecie to jest to temat dla staraczek którym jednak to staranie nie wychodzi pomyslnie tak jest i w moim przypadku. A teraz jeszcze mam gorsze dni z moim no i dupcia:wściekła/y:
witaj i pisz z nami częściej :)

Witam wszystkie Mausie :)

Od czterech miesiecy ja i moj maz staramy sie o kolejne bo drugie juz dziecko...no niestety nadal nic ale probujemy dalej :tak: proby to sie najbardziej mojemu mezowi podobaja ;-)
Wlasnie konczy mi sie okres...

Pozdrawiam wszystkie mamusie :) no i samych 'pozytywow' w nowym 2012 roku :)

witaj i również zaglądaj częściej :)

dziewczyny ja nawet z pierwsza ciaza musialam walczyc ;/ prawie 2 lata teraz chciala bym szybciej ale mija mi 4 cykl ;/

ja o pierwszego starałam się dwa lata teraz 5 miesiąc... i odpuszczam...na pół roku

Witam sie

byłam u endokrynologa i nic nie znalazł żadnego dominującego pęcherzyka jestem pusta jak stwierdził :(((((((( kolejne usg za tydzień ale mówi marne szanse że będzie, w kolejnym cyklu zwiększy mi dawkę clo do 2 dziennie a jak to nie pomoże to da coś mocniejszego kurcze a jajniki mnie tak bolą chce mi sie ryczeć w tym miesiącu daruje sobie tęmpe nie mam na to ochoty ani siły .

MamaRoberta - trzymam mocno kciuki:)

no tylko pewnie jak cis mocniejszego to dla cukrzykw lek dostaniesz i mozesz słono za niego zapłacic bo mozesz miec 100 % płatne, ale najważniejsze, zeby dzidzia była

7 dzień bez @, testu wczoraj nie zdażyłam kupić, więc dalej niepewność, ale wiecie co przy Robercie też tak było, zrobiłam test ciążowy i nie wyszedł w czasie, ale po. Więc tydzień później powtórzyłam test i były dwie kreski. Więc czekam....
;-)
Objawów typowo ciążowych zero!

kciuki zaciśnięte:),

witam

ja właśnie po wizycie u trzytygodniowej Zosi... ale słitaśnia, mówię wam... mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będę mieć taką samą ;-)

witam wszystkie nowe staraczki




hehe wyobraź sobie że nie ty jedna :-p u mnie synek jeden "strzał" w pierwszym cyklu starań... a teraz piąty cykl leci i taka u mnie ciąża jak u pluszowego misia... też jestem zdziwiona



taaa słuchaj lekarzy ;-)

Ola to odpuść sobie tempki, po co masz się stresować, serduszkować dalej serduszkujcie - dla przyjemności [a może się zdarzy pożyteczne przy okazji ;-)] a jakby co to w następnym cyklu więcej clo i będzie fasolina

MamaRoberta no to czekamy z tobą

a u mnie pewnie testowanie znów się przesunie - testy owulacyjne pokazują mi jedną krechę, więc pewnie owu znów będzie ok 21 dc... a to oznacza testowanie ok 22, a nie 17... ech nie lubię długich cykli...

no to zaraz zmienimy na 22:)


Witam sie noworocznie :D

przepraszam ze mnie tyle nie bylo ale juz od dzis bede systematycznie ;)

2 dni przed sylwestrem kacper sie strasznie rozchorowal caly czas wymiotowal wiec nie mialam kiedy wchodzic i was poczytac dziss nadrobilam ale nie odpisze wszystkim bo za duzo tego :)

witam wszystkie mamusie staraczki nowe :) trzymam za was kciuki :)

ja sobie z tempka troche odpuscilam bo poprostu nie mialam kiedy, teraz jestesmy u moich rodzicow D sobie urlop zalatwil wiec odpoczywamy :)

pajkaa myslisz ze moge dalej tempke mierzyc czy mam odpuscic?

A gdzie Mou? i Lolcia?


troche spoznione ale szczere Dziewczynki Życze udanych staranek szczesliwego nowego roku wyserduszkowanych II kreseczek i duzo milosci w tym roku :)

myślę, ze warto zobaczysz jak się tempka zapowada:)

Siwa - he he, no ja jestem, ale niunia od tygodnia jest tak zawirusowana (pierwszy raz jest chora) na szczęście już jej przechodzi, ale dziś byłam u lekarza sprawdzić czy żadna infekcja nie przeniosła się na uszka i oskrzela. Ale na szczęście jest czysto. Natomiast jak tylko weszliśmy do poradni to kolejka jak po kiełbachę za komuny :-D Wszyscy chorzy na to samo! Mnóstwo dzieci, dorosłych... lekarz powiedział że jakiś wirus nowy krąży, i wszyscy chorują. Nawet mój M dziś w domu został bo go zaatakowało, ale on przechodzi to gorzej.
Na szczęście udało się zrobić małe "co nieco" kiedy niunia miała dwugodzinną drzemkę :rofl2:
Tempki nie mierzę w tym cyklu dokładnie - bo mi się już tak nie chce po tym bezowulacyjnym poprzednim cyklu, a nawet niunia nie pozwala na to. Rano muszę się zająć nią, a nie sobą. Ale jutro powinno być spoko, więc zmierzę. Nie wiem tylko czy dziś nie było spadku na owu.
Testy negatywne ale z wyraźną testową, i pięknie otwarta szyjka z BJ.

No i witam nowe dziewczyny :tak:
Poczytam wstecz potem, bo nie mam sił teraz ;-):-)

MamoRoberta - kciuki zaciśnięte! czyli co? test czeka do jutra???

no nareszcie jestes :D

Witam.
Dawno mnie nie było. Dziś miałam wizytę u lekarza w związku z tym dziwnym krwawieniem w 19 dc. Sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć ;< Niby wszystko jest w porządku ale jak to kreślił dr moje jajniki "są leniwe" zwolniły a jajniki są "małe". Tak jakby mój organizm "wyhamował". Co jest podobno normalne ok 30 rż. Mamy 3 możliwości
- czekamy sobie że może samo się rozrusza
- robimy dokładne badania w celu określenia "wydajności " jajników Lh, FSH, progesteron
- albo jeśli nie chcę czekać to mogę już zacząć od łykania Duphastonu, zaszkodzić nie zaszkodzi a może pomóc bo podobno dużo kobiet w takiej sytuacji przy nim zachodzi

Pomyślałam że może warto zrobić te 2 pierwsze badania (rezerwa jajnikowa) i połykać Duphaston. Sama nie wiem nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Co ja mam o tym wszystkim myśleć. :no:

szczerze duphaston nie jest na owulację... to czysty progesteron, ma za zadanie wydłużyć fazę lutealną i wspomaga ciałko żółte, ale nie słyszałam, zeby pomagał na owulacje... ja go brałam 3 lata i udało się dopiero przy clo i luteinie.
Ja bym najpierw zrobiła podstawowe badania ...

Kochane, pędząc dziś z pracy znów o 20:00 wpadłam do sklepu i kupiłam test ciążowy (dwa drugi już na zapas). W domu stwierdziłam, że 7 dni po terminie mogę robić z każdego moczu i zrobiłam:szok:
Taram!
Ogłaszam wszem i wobec, że pięknie rozpoczynam Wam nowy rok! Dwie piękne mocne kreski!
Jestem Ciężarówa wrzesień 2012!
Wam drogie koleżanki też tego życzę! Dzidziusia w 2012 roku!

Dodam, że molestowałam męża codziennie i korzystałam z testów owulacyjnych! Myślę, że to ich zasługa, ponieważ według testów owulację miałam dopiero około 20 dnia, więc gdybym liczyła literalnie według kalendarzyka w tym terminie na pewno bym sobie już odpuściła.
Jutro umawiam się do Gina!
Pozdrawiam serdecznie!:-)

GRATULACJE:)

... eee to my dziś wcelowaliśmy po raz pierwszy odkąd się staramy w dzień taki, gdzie szyjka była otwarta baaardzo ładnie (palec mi do niej wszedł, jeśli mam to obrazowo nakreślać :eek:). Jakoś przez te wszystkie cykle - jak dochodziło co do czego, to szyjka w trakcie serduszkowania już była pół zamknięta. Nie wiem jakim fartem udało się dzisiaj, ale się udało. Jeśli armia nie przeleci przez tak obszerny tunel, to ją na wcześniejszą emeryturę wyślę, i zwolnię ze służby !!! :rofl2::happy:

Wtedy M będzi mi salutować tylko dla przyjemności, odpuściwszy prokreację !!!:laugh2:

a tak w ogóle - Pajkaa - gdzie się zaszyłaś???

U mamy jestem :) no i ja zawieszam staranka na pół roku... tzn nie bede sie zabezpieczała, a NPR będę stosowała nadal w celu odkładania, ale bede tutaj z Wami :)
 
aktualna lista staraczek
biggrin.gif



PAJKAA 6 styczeń

ANA 10 styczeń

ALEBUR 10 styczeń

ROSEANN
14 styczeń

MONIŚ31 14 STYCZEŃ


MOU 19 styczeń

JUDITH 19 styczeń


SIWA 20 styczeń

FIOLETOWA 22 styczeń

MAGDUŚ1983 27 styczeń


LOLCIA
3 luty



KARIIN 28 grudzień??? brak informacji o teście


nasze cieżaróweczki od listopada 2011
biggrin.gif


AMNA - sierpień 2012
KAROLINA - sierpień 2012
EWA - sierpień 2012,
MAMA ROBERTA - wrzesień 2012
 
helllooołłłłłłłł ;-)

MamaRoberta a nie mówiłam Gratulacje!!!

a ja tak patrze na liste Pajki i prawie ostatnia jestem :-( ja juz bym chciala testowac a tu do owulki jecze tydzien masakra jakas :-( i tak sobie mysle ze moze i ja mam ,,leniwe jajniki ,, bo mam prawie 29 lat :sorry2:
 
Pajkaa, dlaczego "zawieszacie" staranka?? Bardzo czesto jest tak ze wlasnie jak sie wrzuci na luz i nie mysli o tym zeby sie starac to wtedy zachodzi sie w ciaze! Wiec tego ci zycze:-)
 
No to już tylko 15 dni do testowania zostało :-D jedne z następnych kilkuset :-D W sumie to bym chciała urodzić w październiku 2012 - fajna data :) albo 12 grudnia....
12.12.2012 hi hi - ale nieeee..... oj nie! tuż przed świętami - wydawanie kasy, święta - kolejna kasa, i urodziny niuni miesiąc później kolejne wydatki - ja pasuję! To już lepiej jakbym miała termin albo jakoś koniec września październik, albo dopiero koniec stycznia, to by urodziny były podwójne za jednym zamachem.
Więc coś mi się zdaje, że jak w tym i max kolejnym cyklu się nie uda, to odpuszczę na 3 miesiące starania tak jak Ty Pajkaa - i npr wykorzystam jako antykoncepcję. Choć nie sądzę żeby było to konieczne, bo przecież nie zajdę sobie ot tak - kiedy mi termin podpasuje. Bardziej się skłaniam do tego że zaskoczę w tym terminie co mi w ogóle nie pasuje!
Jest jeszcze jedna optymistyczna opcja - na grudzień 2012 - KATASTROFA hi hi, w końcu Majowie mogą się nie mylić... i po co te starania :):):):):)
 
Dzien dobry :)

Magdus1983 nie martw sie nie jestes sama...u mnie owulka tez dopiero za tydzien :(

A no i ja wczoraj postanowilam...jesli w tym miesiacu sie nie uda to czekam do wiosny. Brutalnie ale nic na sile :blink:

Pajkaa no to milego urlopiku :)
 
reklama
MOUSEFISH Ty planujesz z tymi terminami tak samo jak ja:-D postanowilam ze w tym miesiacu sie staramy tak zeby dzidzia urodzila sie we wrzesniu(jesli sie uda) a jak nie to zaczynamy od kwietnia zeby urodzic w styczniu. W sumie to chce zeby dzidzia urodzila sie miedzy styczniem a najpozniej wrzesniem:-) a to dlatego ze nie lubie pazdziernika, listopada a grudzien to taka koncowka roku wiec wole zeby bylo juz w styczniu!:-)
 
Do góry