reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

Hej kobitki - wiecie co? Siedzę sobie na innym forum - i tamtejszy moderator zasugerował mi że ta moja @ to nie była @ a krwawienie śródcykliczne.
JA z kolei wyczytałam że przy takim krwawieniu owulacja może wystąpić w trakcie lub zaraz po. No i ja miała owu dzień po takim krwawieniu. Ponoć taki okres jest najbardziej płodny. Ciekawa jestem czy to prawda. Jeśli będą dwie krechy - znaczy że prawda...


A w ogóle to gdzie jest Ullana ???????
ULLANA - GDZIE JESTEŚ ???

JA rozumiem że IM się nie pokazuje, bo cieszy się rodzicami... ale Ullana....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nic nie zrozumialam z tego co napisalas MOU, ale trzymam kciuki za powodzenie wszystkiego;)
No ciekaweco u Ullany, moze wozek wybirea bo jej ciaze pewnie bedzie krocej trwac niez te nasze;)))
 
Monika a jak bierzesz clo??

tutaj cos dla nas:)
moze sie przyda:)
Badanie szyjki macicy




Szyjka macicy w cyklu miesięcznym , pod wpływem hormonów podlega pewnym zmianom .
Aby zaobserwować zmiany te , polecane jest samobadanie palpacyjne szyjki .
Można w ten sposób zauważyć jak w ciągu całego cyklu zmienia się jej położenie , stopień rozwarcia oraz konsystencja .


Ogółem kiedy mamy fazę niepłodną szyjka macicy jest twarda i zamknięta . Wraz ze zbliżaniem się owulacji ujście szyjki zaczyna otwierać się , szyjka podnosi się oraz mięknie . Po owulacji szyjka wraca do stanu sprzed jajeczkowania.




Badanie szyjki macicy polecane jest przede wszystkim dla kobiet :





  • mających problemy z zajściem w ciążę
  • obserwujących u siebie zbyt mało śluzu
  • po urodzeniu dziecka
  • w okresie premenopauzy




Jak przeprowadzać badanie szyjki


Kucamy lub stajemy opierając jedną nogę np. na wannie/krześle a następnie wprowadzamy do pochwy jeden lub dwa palce .


Na co zwracać uwagę przy samobadaniu :



  • położenie szyjki
  • konsystencję
  • rozwarcie ujścia
  • śluz






Podczas obserwacji szyjki macicy możemy zaobserwować , że :


*W początkowej fazie cyklu (niepłodnej ) jest ona : nisko , twarda , zamknięta .
*Wraz z narastaniem objawów płodności : unosi się , mięknie , otwiera się jej ujście
*Kiedy zbliża się jajeczkowanie szyjka macicy jest wysoko , miękka i otwarta .
*Po owulacji szyjka macicy ponownie jest nisko, twarda i zamknięta .




Pamiętajmy o tym , że badamy się :



  • jeden raz dziennie
  • o stałej porze
  • niekoniecznie w porze wieczornej
  • zapisując za każdym razem wynik badania






Badanie wymaga oczywiście nieco wprawy i nie należy się zrażać jeśli na początku nie będziemy umiały rozpoznać zmian które zachodzą w szyjce macicy przez cały okres cyklu . Po regularnych obserwacjach nabierzemy z pewnością doświadczenia i nauczymy się „odczytywać „ sygnały jakie przekazuje nam ta część naszego ciała .
Bardzo istotne są zasady higieny – dokładne mycie rąk przed każdym wprowadzaniem palców do pochwy .
Zalecane jest łączenie tej metody z mierzeniem temperatury (PTC) , obserwacją śluzu itp. aby mieć w pełni przedstawiony obraz objawów naszej płodności .
 
Pajkaa - znam ten artykuł na pamięć bez mała... i w moim przypadku szyjka jest inna za każdym razem. Raz tak raz tak.... Przykład: zawsze badam szyjkę przed @ kilka dni wstecz. I raz była dzień przed @ wielka jak brzoskwinia, mnóstwo śluzu - prawie szyjka na zewnątrz. Raz twarda zamknięta, sucho jak wiór, raz średnio twarda, spuchnięta, półotwarta... tak tylko wpisuję w wykres co i jak z nią... ale ona robi co chce i kiedy chce. A zawsze mierzę o identycznej porze, po sprawdzeniu tempki. Nigdy nie zachowuje się tak samo.
A ja się coraz bardziej nakręcam bo cycki dają o sobie znać coraz bardziej, a żylaste są że szok. Jedna to taka żyła idzie aż od dołu pachowego - gruba fioletowa i kończy się dopiero przy brodawce. Całe piersi są bez maa niebiesko fioletowe od żył i pobolewają z godziny na godzinę coraz mocniej, ale jeszcze do wytrzymania...
 
MOU to dobry znak :-)
U mnie bola przy dotyku, ale zalamana jestem bo duzo wieksze jak jeszcze miesiac temu. Cieszylam sie, ze mam malutkie, kupilam nowe staniki a teraz wyplywaja z nich... nienawidze tego:( W ogolnie wyobrazam sobie tycia, Jezu jestem przerazona!!!

Moje dziecko dzis caly dzien znudzone, z domu sie nie da wyjsc przez ten wiatr, ludzie biegna, chowaja sie pod dachami, klna pod nosem Bylismy 2 razy w sklepie ale dla dziecka to zadna rozrywka i siedzi smutny na kanapie:( mm chcial go wziac na zewnatrz choc na chwile ale zadzwonil kolega i pojechali zobaczyc jak wygladaja zapisy na karate dla dzieci w Patryka wieku, moze sie uda, zawsze to jakas rozrywka tylko najgorszy brak jezyka..
 
Ostatnia edycja:
MOU a widzisz a mnie się sprawdza :) tylko trzeba brać pod uwagę też leki jakie się bierze.... bo ja wiem, ze w tym cyklu zawiniła luteina... że mialam taką a nie inną szyjkę bo jakby nie było leki też maja wpływ na macicę...
 
Pajkaa - ja zazdroszczę dziewczynom które mogą badać szyjkę i na jej podstawie coś wnioskować. U mnie się nie da...
Ollena - mówisz że się pogubiłaś w tym co ja piszę :-D otórz - teoria jest taka, że to nie jest mój 14dc tylko 43dc !!! A ta niby miesiączka to krwawienie śródcykliczne. Ponoć często się zdarza, i właśnie wtedy występuje owu, jak było w moim przypadku. Potwierdzone owu i tempką... śluzem, otwartą szyjką...

Myślisz że to dobry znak z tymi moimi cycuchami? A Twoje też zrobiły się "żylaste" ????
 
Mou nie wiem czy czytałaś, ale ja znalazłam takie cos

O krwawieniach śródcyklicznych

Opublikowane przez Cynosia on 8 kwiecień 2010
W ramach rozwiewania mitów, chciałabym rozprawić się z następującym: czy można zajść w ciążę w trakcie miesiączki? To pytanie ciągle się powtarza. Oczywiście nie, bo w trakcie miesiączki nie dochodzi do owulacji. Można zajść w ciążę w wyniku współżycia podczas miesiączki, ale to tylko w bardzo krótkich cyklach, w których owulacja jest już 6-7 dnia cyklu – plemniki mogą i tyle przetrwać. Można też zajść w ciążę w wyniku współżycia w czasie krwawienia śródcyklicznego, które często jest krwawieniem okołoowulacyjnym albo owulacja następuje tuż po nim. Problem w tym, że bardzo często na oko te krwawienia niczym się od siebie nie różnią. I tu pojawia się kolejny plus metody objawowo-termicznej, a w szczególności termicznej. Dzięki pomiarom temperatury zawsze wiemy, czy dane krwawienie jest miesiączką czy nie, z tego powodu, że miesiączką nazywamy wyłącznie takie krwawienie, które jest poprzedzone minimum trzydniową fazą wyższych temperatur.
Aby dobrze zrozumieć, czym w ogóle jest miesiączka, należy przyjrzeć się cyklowi miesiączkowemu kobiety z punktu widzenia błony śluzowej macicy, zwanej endometrium.Endometrium przechodzi przez następujące fazy w cyklu miesiączkowym:
fazę złuszczania, czyli nic innego jak menstruację;
fazę wzrastania, czyli odnawianie się błony śluzowej po miesiączce. Faza ta trwa od 5 dnia cyklu do owulacji;
fazę wydzielania, która zaczyna się dopiero po owulacji i przygotowuje błonę śluzową macicy do przyjęcia zarodka.
Endometrium dopiero w ok. 12 dniu fazy wydzielania (poowulacyjnej) orientuje się, że zarodka nie ma (jeżeli nie ma) i zaczyna przygotowania do kolejnej fazy złuszczania, czyli miesiączki.
I tu dochodzimy do meritum. Miesiączką nazwiemy tylko takie krwawienie, które poprzedzone jest owulacją i fazą wydzielania w endometrium.
Wiemy już, że owulacja powinna wystąpić do 23 dnia cyklu. Jeżeli z powodu zaburzeń hormonalnych lub jakichś czynników zewnętrznych owulacja się przesuwa, faza wzrastania przedłuża się i dochodzi do przerostu endometrium. W pewnym momencie (zazwyczaj w okolicach dnia, w którym kobieta spodziewa się miesiączki) błona już nie wytrzymuje wzrastania i musi wydalić nadmiar komórek. Pojawia się więc krwawienie śródcykliczne odbierane jako miesiączka, bo wyglądem wcale się od niej nie różni. Czasem jest mniej obfite lub krótsze - w zależności od tego jak bardzo wydłużyła się faza wzrastania.
Wniosek z tego jest następujący: jeżeli chcemy mieć pewność, że dane krwawienie jest miesiączką, musimy mieć dowód odbytej owulacji. A trzecia wyższa temperatura jest w większości przypadków pośrednim potwierdzeniem owulacji.
Wbrew pozorom krwawienia śródcykliczne zdarzają się dość często. Macie czasem problem, czy zaczynać nowy cykl od tego krwawienia czy nie. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, wiecie już dobrze, że nie :)
 
MOU dzieki Tobie przyjrzalam sie...mam duzo zyl, grubych. Ahhh a byly takie piekne ;-)

Czyli juz mniej wiecej rozumiem. A ten cykl trwajacy 43 to normalne? bo moze to juz ciaza..
 
reklama
Pajkaa - i to jest właśnie jeden jedyny artykuł o tym, oprócz metody NPR Rotzera. Ale ja jestem dziwny przypadek, bo ani się nie zaliczam do normalnej @ ani do krwawień śródcyklicznych tak w stu procentach, więc nikt nic nie wie co i jak ze mną.... też szukam czytam, mam nadzieję że coś znajdę... ach...
Ollena - ja zawsze byłam dumna ze swoich cycuszków, były piękne jak jabłuszka. Rozmiar B - piękne jędrne, rewelacyjne. Nie chciałam pisać, ale po ciąży wiesz jaki mam rozmiar???? DD !!!!!!!!

miesiącami dochodziłam do siebie po tej zmianie. Nie mogłam tego przeżyć, to był dla mnie szok totalny !!! Do tej pory nie mogę się z tym pogodzić. Gdybym była kasiasta to bym sobie zmniejszyła do rozmiaru chociaż D, ale kasy nie mam. I cieszę się tylko z tego, że ten wstrętny rozmiar DD jest jędrny, sterczący i nie zwisający. To jedyny plus. Są po prostu ładne, i krztałtne. Nie często się to zdarza po takiej zmianie i po ciąży.

I teraz ciekawostka: dałam pomacać cycki mojemu M - powiedział że są twarde jak kamień, jeszcze jędrniejsze i bardzie żylaste.. coś w tym jest... i kłucia podbrzusza co chwila. Nie nakręcam się ale cycki dają znać o sobie. M stwierdził że jakieś guzowate są... ja wyczuwam powiększone gruczoły, zaczynają mnie szczypać coraz bardziej....

Ollena - ten mój ostatni stres z mamą był tuż przed zbliżającą się @ - chyba dzień czy dwa, to mogło spowodować opóźnienie @, wcześniejszą owulację, plamienie śródowulacyjne, wywołać owu itp itd.... i tak - to może być ciąża, bo cyce jak donice są... jeszcze bardziej teraz... :-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry