reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

reklama
Dziś mój 7 dzień bez @. Robiłam rano test i znów jedna kreska :( Chyba coś ze mną nie tak:-( Jutro wracam do domu i zapisuje się do gina. W końcu podjęłam decyzję by się zaciążyć i na starcie problem. Zawsze od wieki wieków miałam regularne cykle, co do godziny a tu klapa.

Czy wiecie jak sobie radzić z użądleniem osy ?
Dziś dostałam kolejna lekcję radzenia sobie w wypadkach. Bratanicę, 4-letnią użądliła osa w nóżkę. Oj, płakała tak jakby co najmniej jej tą nóżkę odcięli, straszny ból. Nóżka momentalnie spuchła. Natarłam cebulą - tak doradziła mi mama, podałam ibufen i wapno. Opuchlizna zeszła a po godzinie mała zasneła ( bo to się stało tuż przed pójściem spać ).
Szczerze, to gdyby nie rada mamy to nie wiedziałabym, że cebula w takich wypadkach jest zbawienna.
 
Justyssa - czemu tego 3 dni wcześniej nie napisałaś? :-DSzymka mojego osa użadliła, całe oko ma spuchnięte dziś już drugi dzień. Dziś już było lepiej, bo przynajmniej mógł je otworzyć na małą szparkę, ale wczoraj miał tak spuchnięte, że miał całe zamknięte bo nie był w stanie otworzyć... JA mu dałam Claritine, wapno i smarowanie sterydem plus zimne okłady. No ale jego użądliła w czoło tuż nad brwią...
 
witam sie
jestem u mamy i dlatego mnie mało...

Pajkaa - kochana !!! ale jak ja Ci zapłacę za przesyłkę i za lutkę - daj znać na priv. No chyba że się nie przyda - i @ nie przyjdzie :-D ale wątpię... i tak dziękuję że pamiętasz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mou luteina kosztuje grosze... nie wiem ile przesyłka do Ciebie zagraniczna polecona... chyba, ze masz kogoś w Polsce komu mogłabym wysłać moze ktoś do Ciebie jakąś większą paczkę wysyła??

Hej laski.... A wy w ogóle czytacie co ja piszę o moich objawach ? :-( Bo ostatnio mi się wydaje, ze nikt mnie nie czyta :-(

Mou i Rysica - hehe to jest taka jasna kłoda niby ozdibna w tym akwa. A myslalam, ze moj maz przez przypadek faktycznie gdzies tam zapodzial jakas swoja rolke do malowania ;-)
Pajka - hmm a skoro ostatnio sie przytulaliscie to moze szansa jest>???? Przeciez plemniki zyja jakos 72h ?;-) chyba :p

Aldo ja w to nie wierze, chociaz chyba z takiego odstępu czasowego jest moj Sebus...ale nie nastawiam się, ze owu w ogóle bedzie...

Pajkaa - a co z tym endo i pęcherzykiem jest? bo ja się zupełnie nie znam... on w końcu pęknie ? Czy jak?
Aldono - to chyba oczywiste że nikt Cie nie czyta.... :-D:-D:-D
... no nie no... żartuję, bo nic nie widziałam??? jakie objawy ? Przecież wiesz że ja się bardzo takimi sprawami interesuję...

i jeszcze jedno - to wałek malarski - i nikomu nie wmawiaj niczego innego bezczelna babo :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

no własnie wszystko jest piękne... endo rewelacyjne pecherzyk równiez oby pękł bo inaczej kapa, ale nawet jak pękł wczoraj to ostatnie przytulanie było we wtorek wieczorem wiec szanse są małe...

Dziś mój 7 dzień bez @. Robiłam rano test i znów jedna kreska :( Chyba coś ze mną nie tak:-( Jutro wracam do domu i zapisuje się do gina. W końcu podjęłam decyzję by się zaciążyć i na starcie problem. Zawsze od wieki wieków miałam regularne cykle, co do godziny a tu klapa.

Czy wiecie jak sobie radzić z użądleniem osy ?
Dziś dostałam kolejna lekcję radzenia sobie w wypadkach. Bratanicę, 4-letnią użądliła osa w nóżkę. Oj, płakała tak jakby co najmniej jej tą nóżkę odcięli, straszny ból. Nóżka momentalnie spuchła. Natarłam cebulą - tak doradziła mi mama, podałam ibufen i wapno. Opuchlizna zeszła a po godzinie mała zasneła ( bo to się stało tuż przed pójściem spać ).
Szczerze, to gdyby nie rada mamy to nie wiedziałabym, że cebula w takich wypadkach jest zbawienna.

moze miałaś bezowulacyjny cykl?
 
MOU ja go w zyciu slodyczami nie przekupuje, bo ja mu rzadko daje jakiekolwiek slodycze! To on najpierw wymyslil sobie w nocy soczek zeby mnie sciagnac do pokoju a jak mu powiedzialam ze soczku nie ma i w nocy sie nie pije soczkow to wymyslil ciastka...i darl sie na cale mieszkanie 'mamo ciastka, mamo ciastka!' Wiec zapewniam Cie, ze jezeli go czyms przekupuje to mowie ' Spij a jak wyjdzie sloneczko to idziemy do Tymka i bedziemy jezdzic na rowerach' :-)
Co do mamy to jak napisalas, ze mama zostaje na dluzej to od razu wiedzialam, ze beda schody;-) Dzieci jadac do rodzicow zawsze sie dogadaja bo sa jakby u siebie a rodzice bedac u dzieci zawsze wymyslaja i sa klotnie... Moja mama np siedzialaby non stop w garach i sprzatala zeby czas zabic i nie myslec o domu swoim wlasnym, zreszta ona nie umie usiedziec w jednym miejscu jak ma wolny dzien... a Twoja widocznie czas lubi zabijac inaczej;) ale serio to bym nie zniesla mojej mamy na moim terenie za dlugo bo by mi dzialala na nerwy i nie moglabym robic tego co zazwyczaj bo bylyby np pytania 'co robisz tyle na tym kompie, nie rob tak jak robisz, rob inaczej, za dlugo spisz itd' hahaha glupie przyklady, znosze to u siebie w domu rodzinnym ale w moim domu bym nie zniosla ;-)
takze jak mama pracy nie znajdzie to dluzszej wspolpracy Wam nie wroze chyba, ze jak znajdzie to wynajmiecie jej gdzies blisko pokoj zeby byla blisko ale na jakas tam odleglosc;)
IiM podobno migdaly dzialaja...czy to na zgage tylko? ja najgoerzej w ciazy wspominam zgage...zjadlam wtedy tony Reni...masakra to byla! No i jeszcze takie uczucie klaustrofobii chwilami z tym brzuchem mialam...tez tego nie lubialam ;)

Dziewczyny EDIT... mam dzis 8dc a sluzu duzo, przezroczystego rozciagliwego, co jest?? nie mialam tak nigdy:/ tzn mialam ale 10dnia a nie 8! czyzby owu miala sie pojawic wczesniej? ze tez nie wzielam tych testow owu! :[ do znajacych sie... co taki sluz oznacza? szyjke sprawdzam ale nie znam sie zupelnie wiec nie powiem:/

Aldo mozesz miec wczesniej owu...a czasami sluz płodny pojawia sie wczesniej przed owu wiec startuj:d powodzenia:)
 
wstawac spiochy :)
tempka na razie mi rośnie a nie spada, dobry znak:) mdli mnie troszeczkę i pobolewa w podbrzuszu, czyli jutro w urodziny dostanę piekny... czerwony prezent:)
szyjka dalej twarda wysoko i zamknięta.
tak sobie pomyślalam ze jak przedwczoraj wieczorem mialam taka niska tempke, i jesli to byla implantacja to jutro z rana żaden test tego nie wykryje, bo nie minie jeszcze 48 godzin od zagnieżdżenia, a z krwi wychodzi dopiero po 48godzinach właśnie. pożyjemy zobaczymy :) ale podbrzusze to raczej na @ daje mi znaki... :p
 
Już dawno wstałam, ale potem Szymek się zaszył w pokoju i układał układankę 4 pory roku, i mąż mnie dopadł :D mrrrr
także ja jeszcze jestem tak na pół przytomna ;]
 
Hej dziewczyny....
Rysica - wiem, ze moj cykl to czarna magia, bylam wczoraj u lekarza i mam tabletki jakies na wyregulowanie faz cyklu, bo za bardzo mi tempka skacze, co zreszta widac, chociaz teraz rosnie, ale tylko o pol stopnia dziennie, wiec na pewno @ sie zbliza. A jak tam Szymka oko dzisiaj?
Mou - hahahaha wariatko Ty ;-) :-) zaraz wstawie zdj akwa w przyblizeniu ;-):rofl2:
Pajka odezwij sie po usg :-)
Iza - jak tam mdlosci kwietniowej mamusi?:-)

Dzis 27dc... nic mnie nie boli, nie mam zadnego sluzu, czuje sie nijak. Ciekawe kiedy @ przyjdzie... Jutrooo?
 
Ostatnia edycja:
Pajka przesylka tez Cie grosze wyniesie, tylko nwywal pudelko, wloz same tabletki do koperty, ale to pewnie wiesz :-)
MOU przykro mi z powodu Twoich relacji z mama, dziwne to wszystko.. a z tata bylo lepiej? U mnie roznie w dziecinstwie bywalo, ale raczej mialam problem z tym ze mama mi kazala przychodzic o 20 do domu kiedy inne dzieci byly do pozna, nawet w wakacje;-) wiec ja jej wypominam rozne rzeczy ale w zarcie a ona sie smieje, ze mialam bardzo trudne dziecinstwo... prawda jest taka, ze moja mama to kobieta twardo stopajaca po ziemi, nie dajaca sobie w kasze napluc, radzi sobie zawsze i wszedzie i zawsze moge na nia liczyc. Teraz mamy swietne releacje, moge jej powiedziec wszystko, rozmawiamy o wszystkim o wiele rzeczy zarliwie tez sie klocimy ;-) jak wyjezdzam to najbardziej tesknie za mama wlasnie... za naszymi wspolnymi sniadankami w postaci jajek na miekko, naszymi wspolnymi zakupami, prawie wspolnym czytaniem ksiazek i roznymi takimi ;-)

Zadna z Was znawczyn mi nie odpisala...dzis 9dc a mnie pobolewa podbrzusze i mam drugi dzien przezroczysty, ciagnacy sie sluz... czyzby owu sie przesuwala??tzn mialabyc wczesniej? help, bo jestem sklonna kupic te testy owu:/
 
reklama
wstawac spiochy :)
tempka na razie mi rośnie a nie spada, dobry znak:) mdli mnie troszeczkę i pobolewa w podbrzuszu, czyli jutro w urodziny dostanę piekny... czerwony prezent:)
szyjka dalej twarda wysoko i zamknięta.
tak sobie pomyślalam ze jak przedwczoraj wieczorem mialam taka niska tempke, i jesli to byla implantacja to jutro z rana żaden test tego nie wykryje, bo nie minie jeszcze 48 godzin od zagnieżdżenia, a z krwi wychodzi dopiero po 48godzinach właśnie. pożyjemy zobaczymy :) ale podbrzusze to raczej na @ daje mi znaki... :p


Dzień dobry:)

z tymi znakami nadchodzącej @ to różnie bywa. Mnie standardowo po owulacji, aż do pierwszego dnia miesiączki bolą piersi. Więc jak w jakieś 3 tygodnie temu zaczęły mnie boleć, to pomyślałam, że tym razem też nici z fasolki, a tu niespodzianka.
Dzisiaj rano byłam w laboratorium, czekam na drugi wynik beta hcg, jak od wtorku urosła to super :)
A na razie duphaston i kanapa.

Miłego dnia :)
 
Do góry