reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

no to jak rysica i agnieszka sa zaciazone to co ja tu sama bede robic ? he ?

swoja droga przy sunu tez nie wymiotywalam - ojj bardzo chcialabym byc w ciazy z dziewczynka ;] czytalam ze przed ciaza i wczasie owulki powinno sie jej duzo nabialu na dziewuche ?!
 
reklama
u mnie to niewiadomo jeszcze troche mam czasu a objawów za wczesnie ,wciazy zero objawów miałam
moze ze mna posiedzisz troche jako starajace

zycze Ci szybkigo zafasolkowania:*
 
Aga 14 marca znów ide do lekarza wiec avatar bedzie jeszcze ładniejszy :):) dzieciątko bedzie wyrażniejsze juz napewno :) :) nie moge sie doczekać juz :)
Doczekasz sie juz niebawem swojej fasolki ;)
Uciekam spać kochane :):-)
Dobranoc :*
 
u mnie to niewiadomo jeszcze troche mam czasu a objawów za wczesnie ,wciazy zero objawów miałam
moze ze mna posiedzisz troche jako starajace

zycze Ci szybkigo zafasolkowania:*

wzajemnie ;] ja dopiero jestem przed @ potem owulka starania wiec ja tu na pewno troche zabawie ;] hahah



czy zna sie ktos na prawie pracy i wyliczaniu L4 w czasie ciazy ?
 
a ja miałam ostatnio duuużo z L-4 do czynienia i :
liczy się średnia pensja z ostatnich 12 przepracowanych miesięcy. Wyjątki stanowią miesiące przepracowane w poprzednim zakładzie pracy (liczą się tylko z obecnego zakładu pracy) lub miesiące, gdzie przepracowane jest mniej niż połowa.
Tak więc jeśli przez 6 m-cy pracowałaś i przez 3 m-ce zarabiałaś 1300 a przez kolejne 3 m-ce 1500 i teraz 1700 to podstawą do naliczania L-4 jest średnia arytmetyczna z tego. Dodajesz wszystkie swoje pensje z tego zakłądu pracy i dzielisz na liczbę m-cy za które te pensje dostałaś. To jest wtedy 100% PODSTAWY WYMIARU WYNAGRODZENIA i z tego się zwolnienie nalicza - w ciąży 100%, zwykle 80%. W ciąży 270 dni można być na zwolnieniu.
Jakbyście miały jakieś pytanie to śmiało :)
 
reklama
Do góry