reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamusie grudniowe:)

Kulka - napisze ci na priv, żeby forum nie zaśmiecać :tak:

Kinga - wyluzuj, nas nikt nie szczepił ani na Pneumokoki ani na inne sepsocuda (HiB np) i jakoś żyjemy i nie słyszałam o żadnych ofiarach w okolicy mojego miejsca zamieszkania. To bardzo rzadkie choroby, naprawdę, szansa, że się trafi jest bardzo mała, zresztą wtedy pewnie szybko polecisz do lekarza i nic się groźnego nie stanie. Przypadki z reklam to pewnie przypadki z regionów gdzie dostęp do opieki jest nikły, a świadomość chorób podobna. Mnie nawet byłoby (z bólem ale zawsze) stać, ale nie zamierzam szczepić. Uważam, że szansa zarażenia jest na tyle mała, że zaryzykuję. Zresztą jak ma zachorować na sepsę, to może i od meningokoków, na które nie ma szczepionki.

Z szyjką macicy też ściema - profilaktyczna cytologia eliminuje zgony do zera, lekarze ze Szwecji jeżdżą do Polski oglądać raka szyjki macicy, bo w Szwecji wskutek badań profilaktycznych choroby nie ma.

Ale reklama musi być hardcorowa, żeby od kogoś tyle kasy wyciągnąć. Jakby nie była, to pewnie nie byłoby chętnych wielu...

Piotruś dziś dwa razy w nocy się obudził. Tylko dwa :happy: Najbardziej wkurza mnie, że druga pobudka 5:20 - wyczaiłam w końcu czemu - PIERWSZY TRAMWAJ go budzi. :baffled: Kurde, już sie nie mogę doczekać przeprowadzki w rejon beztramwajowy normalnie. Fakt, że u nas jest mega głośno, biedulek sie wybudza...

100 lat dla Natalii!!! :rofl2::biggrin2:

Roni, super że idzie coraz lepiej - oby tak dalej!

A ja też się boję niani, ale powiem wam, że wiem też że to irracjonalne kompletnie i pewnie jakbym zobaczyła żywą dziewczynę, to tak jak Roni bym się zakumplowała i w ogóle nie miała problemu z tym. Pewnie od września/października niania wkroczy, jak się wyprowadzimy, na razie będzie babcia :happy:
 
reklama
Kasia - jak zwykle rozwiewasz nasze wątpliwości!!! Normalnie ci pomnik postawimy:-D
Co prawda ja na HiB zaszczepiłam małą, ale tez dlatego,ze to kwota w miarę dostępna, a nie całe becikowe na pneumokoki!!!!
No i co do tych pneumokoków lekarka mówiła mi,ze warto zaszczepic dziecko wtedy, kiedy jest bardzo chorowite, idzie do żłobka, ma dużo rodzeństwa w wieku przedszkolnym itp.

Kasiu - a kiedy przeprowadzka?:-D
 
A ja mam ciężkie wyrzuty sumienia, że mnie na tą szczepionkę nie stać. Zamiast tego smiesznego becikowego to powinny wszystkie szczepienia być bezpłatne, dla każdego!!!!A nie jednego stać a drugiego nie, a potem nie daj Boże dziecko zachoruje i wszyscy wokoło będą mówić:"trzeba było dziecko zaszczepić, nie mieliście pieniędzy,młoda matka to pewnie nie wie....". Ech szkoda gadać,żal mi tylko naszych dzieciaczków, że doczekały się czasów, że wszystko jest płatne, nawet takie szczepionki.Można by długo pisać i pisać...
 
Ja to mam jeszcze gorzej. Bo Julka chodzi do przedszkola i jest o wiele wieksze prawdopodobienstwo zarazenia malej. Nie mowiac o Julce, ale ja bede niedlugo szczepic. To juz nie jest taki duzy koszt. Ale ogolnie ja jestem pozytywnie nastwiona. To przeciez tez nie jest taka choroba co prawie wszyscy maja. To tak naprawde sa sporadyczne przypadki. Tylko teraz Ci dziennikarze od siedmiu bolesci tak rozdmu****a. Bo nie maja chyba innych tematow. Na sepse i jej podobne zakazenia organizmu byly zawsze i beda. Gdyby dokladniej poczytac o pneumokokach to mozna sie dowiedziec, ze one powoduja wiele chorob wcale nie smiertelnych ani zagrazajacych zyciu.
Ogolnie moim zdaniem jest to napedzanie kasy firmom farmaceutycznym. To samo jesli chodzi o szczepionke na raka szyjki macicy. To nie jest tak naprawde na raka jako raka, ale na wirusa ( bodajze herpes), ktory moze pryczyniac sie do powstawania raka. A to moim zdaniem jest wielka roznica. Nienawidze K***a Reklam.
 
Dita - przeprowadzka pewnie na jesień - w czerwcu mamy dostać klucze, jeszcze trzeba będzie wykończyć w lato i mam nadzieję, że po lecie się już uda opuścić nasze 26m2 w końcu :-D
 
Ja teraz jak widzę tą pojebbbaną reklamę natychmiast wyłączam tv albo przełączam na inny program. Nie będę sie denerwować.
Natomiast na raka szyjki to jakoś mnie ta reklama zwisa i powiewa - przecież chodzę regularnie do lekarza, robię cytologię - dlaczego mam się bać? Identycznym prawdopodobieństwem jest to, że cegła mi na głowę spadnie, jak to,ze umrę na raka szyjki.

Nonek
- szczepisz Jule przeciwko pneumokokom? Bo ja chyba Alę zaszczepię też. Zwłaszcza,ze chodzi do przedszkola, ostatnio cały czas się przeziębia no i może małą zarazić. A to koszt 200 zł albo nawet taniej, a nie około 1000!!!

Kasiu
- moze jakiś plan mieszkanka albo coś...? Ja uwielbiam takie rzeczy - na topie, haha. Właśnie robimy ścianki działowe na poddaszu - za pieniądze z chrzcin planujemy urządzić Natce pokoik :-)
 
Koszt 1 dawki szczepionki skoniugowanej (Prevenar) to około 260-320 zł zależnie od marży aptecznej. Dla dziecka w drugim roku życia zaleca się podanie 2 dawek szczepionki skoniugowanej (Prevenar) w odstępie co najmniej 8 tygodni.
 
reklama
Do góry