reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mam apetyt....przepisy dla mam karmiących i nie tylko :)

Hope - od kilku dni "chodzi za mną" nutella.... chyba jednak namówię M na to czekoladowe szaleństwo ;)
nie wiedziałam, ze czekolada zawiera żelazo... myślałam, że tylko magnezik
 
reklama
żelazo ma czekolada gorzka i deserowa (chodzi głownie o zawartość ziarna kakaowego) więc najbardziej odżywcze są np z serii 70% zawartości ziarna(trzeba czytać etykietki)
nutella niestety ma więcej tłuszczu i cukru niż czegokolwiek,z dobrych - nieco białka.Ale jako dotuczacz jest niezła.

Ale w temacie- dzisiaj głównie woda, jakiś nabiał był ale brzuch mnie pobolewa na tyle, że odechciewa mi się wszystkiego.Najgorzej w pachwinach, masakra.
 
Ostatnia edycja:
Mnie na czekoladę nie ciągnie póki co.

A przed chwilka zjadłam bagietkę z masełkiem czosnkowym ( ta z Biedronki) do tego Bake Rollsy czosnkowe a teraz biorę się za jogurt pitny owoce leśne . :-)
 
U mnie też dziś sałatka. Podam szybki przepis-może komuś się przyda;-)
- 1 puszka ananasów
- 1 puszka kukurydzy
- 4-5 ugotowanych jajek
- por
- słoiczek selera konserwowego
- 100-150g chudej wędlinki
- sól, pieprz,majonez

Pycha:cool2:
 
Zmobilizowałam się i zrobiłam sałatkę brokułową, z czosnkiem ,fetą i słonecznikiem.i jajeczko :)

a mogłabyś podać dokładny przepis na tą sałatkę? brzmi pysznie:)

Co do zachcianek na czekoladę to chyba mój M mógłby do Was dołączyć. Chodzi mi jęczy że chce mu się czekolady i kakałka :)
 
O widzę, że dzisiaj sałatki na topie i nutella. U mnie mimo, że hemoglobina niska to czekolada jest bleee. Mam jeszcze w lodówce parę dobrych tabliczek z oddawania krwi ale tylko leży.

a co do sałatek to ja uwielbiam wszystkie! A najbardziej czosnkowe :zawstydzona/y: Odstraszacze wampirów :-)

mogę podać przepis :-)

też brokułowa z fetą ale inne składniki (moi znajomi zawsze sobie ją życzą na grilla)
-ugotowane brokuły (ale nie na ciapę) - albo paczka albo jeden bukiet
- ze 3-4 pomidory pokrojone w kostkę średnią
- puszka kukurydzy
- puszka czerwonej fasoli
- feta pokrojona w kostkę
sosik z jednego jogurtu naturalnego małego oraz kilku łyżek majonezu a do tego wyciśnięty czosnek ( u mnie kilka ząbków).

Banalna z żółtego sera z ananasem rewelacyjna do wędlini wcale nie słodka ;-)

-
tak ze 40 - 50 dkg smacznego twardego sera żółtego zetrzeć na grubych oczkach
- puszka ananasa w kawałkach albo pokroić krążki na centymetrowe kawałki
- kilka łyżek majonezu rozbełtanego z czochem

można dodać kukurydzę.


A na sylwestra jadłam pyszne ćwiartki pomidorów pod pierzynką z bitej śmietany (na słono) z czosnkiem. Banalna sprawa ale pycha.
 
a ja dzisiaj myslalam, ze jezyk w tylek mi wlezie z przepadzistwa...mialam schabowe z ananaskiem i serem a do tego pyszne korniszonki....na obiadek zalapaly sie tez moje 2 kolezanki to prawie talerze wylizaly ;))
 
reklama
a ja dzisiaj zrobię moją ulubioną z krabów:
-3-4 jajka
-paczka paluszków krabowych
-1 puszka groszku konserwowego
-1 puszka kukurydzy konserwowej
-1 średni ogórek zielony (wyciąć gniazdo nasienne)
-1/3 paczki chińskiego makaronu sojowego (robiłam też raz z ryżem i też było pyszne)
-sól, pieprz
- ok. 2 łyżeczek majonezu(kielecki najlepiej)
Jajka, ogórek pokroić w drobną kostkę, makaronu się nie gotuje tylko według przepisu zalewa się wrzątkiem na kilka minut, po czym musimy go trochę posiekać aby nitki nie były za długie, paluszki krabowe kroimy( nie gotować) na 1cm kawałeczki, dodajemy resztę i mieszamy. Smacznego Ja czasami dla urozmaicenia dodaję też krewetki, które kroję na połówki.
 
Do góry