reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały alergik - dieta mamy i dziecka, pielęgnacja, leczenie

W sumie jestem niecały tydzień na diecie, a jelita się mogą dłużej oczyszczać.


Jak piszą <1g to chyba znaczy że tego składnika nie ma ;)

Co do czasu rozszerzania diety, to ja myślę że jak mama wraca do pracy czy na studia, to można wcześniej wprowadzać stałe pokarmy (wcześniej, czyli po 4 miesiącu). Poza tym wierzę w to, że w sloiczkach nie ma konserwantów i są w miarę ekologiczne :) Gorzej ze "zwykłym" jedzeniem. Ja mam zamiar kupować warzywa w sklepie ekologicznym, nie wiem tylko skąd będę brać mięso. Wracam do pracy dopiero w styczniu, więc zamierzam zacząć jak Adaś będzie miał pół roku. Mam nadzieję, że uda mi się go tak przestawić, żeby w ciągu dnia jadł zupkę, owoce, kaszkę bez mleka (np Sinlac), a wieczorem, w nocy i rano będę karmić piersią. No chyba że już nie będzie chciał piersi, to trzeba będzie butlę wprowadzić :(
Zgadzam się z Wami w kwesti bezpieczeństwa jedzenia w słoiczkach. Pisalam Wam, że Gerber jest produkowany w Rzeszowie, a ze źrodeł wiem, ze odrzucono ogromną dostawę marchwi, która nie spełniała norm, mimo tego iz był to staly dostawca. Po prostu kazda partia musi spełniać założone wymagania.
Bluberry ja też zamierzam Lilce wprowadzić zupke, owoce itp. i nadal karmić, z tym ze ja wracam od października więc w sierpniu zaczynamy. Ale Lilka bedzie miała 5 mies. więc OK.
 
reklama
Ja też zamierzam dawać Kubie słoiczki, bo jest tak ogromny wybór jedzonka, że aż sama mam ochotę spróbować ;)
Nie należę do dobrych kucharek i na pewno nigdy nie ugotowałabym mu nic w tym stylu. Jestem pewna, że produkowane są z dobrych owoców, warzyw itp, przecież te wszystkie unijne normy są bardzo restrykcyjne.
 
tego moge wam tylko pozazdroscic... sloiczkow z polskich owocow i warzyw. Tutaj nawet czasami mleko modyfikowane jest na "recall" bo dziwnie pachnie, ostatnio krople przeciwgoraczkowe Tylenol dla niemowlat i nie tylko, poszly na recall, bo byly zle wymierzone dawki i znalezli w nich jakies bakterie.

U nas narazie nie pokazuje sie zadna reakcja na mleko sojowe, wiec chyba alergii na nie nie ma :)
 
po wczorajszej kąpieli w emolium i smarowanku oilatum soft ( któraś wczoraj pisała że tego używa więc i ja spróbowałam) mały ma mniej krostek i nie są już takie czerwone,więc jednak warto zainwestować jeżeli dziecko ma problemy ze skórą...
 
tego moge wam tylko pozazdroscic... sloiczkow z polskich owocow i warzyw. Tutaj nawet czasami mleko modyfikowane jest na "recall" bo dziwnie pachnie, ostatnio krople przeciwgoraczkowe Tylenol dla niemowlat i nie tylko, poszly na recall, bo byly zle wymierzone dawki i znalezli w nich jakies bakterie.

U nas narazie nie pokazuje sie zadna reakcja na mleko sojowe, wiec chyba alergii na nie nie ma :)
Wama a może ktoś z rodziny będzie przysyłał Ci słoiczki.Dobrze opakowane i oznaczone SZKŁO na paczce powinny dolecieć;-)Zresztą takie małe słoiczki nie wyjdą ciężkie a dostawa słoik na dzień powinna wystarczyć.
 
Wiecie co ja to myslalam, ze moje mleko to jakos rewelacyjnie smakuje, ze Mlody gardzi nutramigenem i krzywi sie na bebilon pepti, ale jak ja sprobowalam tego "przysmaku" Frank czyli mojego mleka, to myslalam, ze bede za przeproszeniem rzygac dalej niz widze:-) No koszmarne, bebilon pepti to rarytas przy tym:-) No, ale zaczynam walke z bebilonem i powoli powoli cos sie mam nadzieje rozkreci.
Mlody oczywiscie znow przesuszony i wysypany, ale to chyba tym razem reakcja na szczepienie, bo ja nic nie jadlam nowego, wlasciwie przez te upaly to prawie nic nie jadlam. :sorry2:I ta wysypka zupelni inaczej wyglada niz ta ostatnia. Podejrzewam tez u niego jakas alergie na pylki, bo po spacerze mial cale okolice oczu czerwone i lekko opuchniete.

Co do mojej diety, to ja spadam a wagi po pol kg na dzien- ostatnio. A od zeszlego miesiaca schudlam 6 kg.
 
Witajcie,
A mój maluch też dzisiaj trochę lepiej, tylko uszko go swędzi, a na poliku strupki powstały, bo rękawiczka w nocy spadła i podrapał. Mysz, to może mój też miał wysyp po szczepieniu, nawet to mi przeszło przez myśl. Byl taki w kropki jak muchomorek właśnie tego wieczora po szczepieniu i na drugi dzień. A co do kosmetyków, to ja kąpie w oilatum, ale wczoraj wiele dobrego poczytałam o emolium i chyba spróbuję. Najpierw pójdę zapytać czy mają próbki, bo i kremik bym chciała przetestować. Podobno ładnie nawilża skórę.
 
Witajcie,
A mój maluch też dzisiaj trochę lepiej, tylko uszko go swędzi, a na poliku strupki powstały, bo rękawiczka w nocy spadła i podrapał. Mysz, to może mój też miał wysyp po szczepieniu, nawet to mi przeszło przez myśl. Byl taki w kropki jak muchomorek właśnie tego wieczora po szczepieniu i na drugi dzień. A co do kosmetyków, to ja kąpie w oilatum, ale wczoraj wiele dobrego poczytałam o emolium i chyba spróbuję. Najpierw pójdę zapytać czy mają próbki, bo i kremik bym chciała przetestować. Podobno ładnie nawilża skórę.

marry76 używacie nadal niedrapek?:confused::szok:
 
reklama
Ja też zamierzam dawać Kubie słoiczki, bo jest tak ogromny wybór jedzonka, że aż sama mam ochotę spróbować ;)
Nie należę do dobrych kucharek i na pewno nigdy nie ugotowałabym mu nic w tym stylu. Jestem pewna, że produkowane są z dobrych owoców, warzyw itp, przecież te wszystkie unijne normy są bardzo restrykcyjne.
ja wczoraj dawalam malemu marchewke i powiem Wam, ze chyba wole kupic sloiczek.
Duzo roboty z tym jest. Najpierw ugotowac, potem rozdrobnic blenderem, a potem przecieralam przez sitko, zeby byla gladka masa. Upocilam sie strasznie.. a w rezultacie marcheweczki na kilka malych lyzeczek :eek:
 
Do góry