reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy :)

Dzięki Zebrra bardzo fajny poobserwuję... cały czas sprawdzam i czekam bo może coś się pojawi i za każdym razem waham się że może coś fajniejszego bedzie.... ehhhh taka wybredna i niezdecydowana jestem... ;-)

Niusia oj ja nie wiem co jest prostsze w obsłudze czy sterylizator czy garnek i wrzątek... a potem to ja juz tylko wyparzałam - kubek i wrzątek z czajnika... no ale każdy robi tak jak mu wygodnie.. i jak uważa za słuszne...

Poza tym jeżeli chodzi o sterylizatory to tak naprawdę one są potrzebne mamom które karmią butelką, ja karmiłam piersią i do sterylizacji miałam tylko jedną butelkę i smoczka od niej... do podania ewentualnej herbatki, więc tak naprawdę byłaby to całkowicie zbędna rzecz tzw zawalidroga..
 
reklama
Grubelku jesli masz jedna butelke to moze i nie warto, ale kiedys konczysz karmic piersia;-) i automatycznie ich przybywa. Tak jak napisalas każdy robi tak jak mu wygodnie.. i jak uważa za słuszne... Ile ludzi tyle opini, jeden woli to drugi tamto;-) Zawsze tak bylo, jest i bedzie:tak:
 
Witam, weszłam specjalnie zapytać o sterylizator a tu akurat o nim rozmawiacie :-) Będę zamawiała dużo rzeczy od allegrowicza timur00 i chciałam kupić od niego sterylizator do mikrofali Aventu ale się waham - chcę się ostatecznie upewnić czy jest sens. :confused:

Zastanawiam sie jak to jest z tym wyparzaniem butelek we wrzątku:
- jak to wygląda i ile trwa?
- czy wystarczy wrzucić na chwilę butelkę do zagotowanej wody i już? Czy musza siedzieć określoną ilość czasu?
- czy po takim wyparzaniu plastikowe butelki nie zaczynają się robić matowe?
- Jak to wpływa na smoczki, nie zniekształcają się?

:confused:

A co z termometrami co mierzą temperaturę w 1sek.? U tego gościa jest taki: TERMOMETR DOUSZNY AEG pom. 1sek. ORYGINAŁ timur00 (182706527) - Aukcje internetowe Allegro

i nie wiem czy kupić :confused:
 

Alkmena
jeśli chodzi o wyparzanie wrzątkiem to gotuje się około 5 minut, a z czasem coraz krócej, aż do przelania butelek wrzątkiem.
ale kiedys konczysz karmic piersia;-) i automatycznie ich przybywa.
tu się mylisz Niusia... nie wiem ile zamierzasz karmić piersią, ale ja karmiłam Wikę rok i 3 mce i nie potrzebowałam żadnej butelki... (potrzebowałam tylko zanim - jako wczesniak - nauczyła się ssać, a w momencie, kiedy przeszłyśmy na pierś w ogóle...). Nawet kiedy zaczęłam jej podawać soczki i inne potrawy uzywałyśmy łyżeczki...
 
Niusiu skończyłam karmić jak Julka miała 7 m-cy i do tej pory mam jedną butelke do mleka i kubek niekapek, poza tym wydaje mi sie że teraz to moja córka nie wymaga juz sterylizatora... teorie o dużej ilości butelek to czasy np. mojej mamy kiedy mleko dla dzieci gotowało sie ucierało itd a nie wsypywało do ciepłej wody i od razu podawało... no cóż nasze (a przynajmiej moja z uwagi na odległe czasy :-) ) mamy, sterylizatorów nie miały... i radziły sobie z garem i wrzatkiem ... moje dziecie do tej pory na nic nie chorowało i nie miało żadnych pleśniawek itp....
 
Alkmena termometr posiadam taki sam :-) i jestem z niego zadowolona, tani jak na termometr douszny i działa .... Zakupy u timur00 robiłam kilka razy i też jest ok (teraz czekam na przesyłke ;-) ) Co do butelek:
ja mam Avent-u i gotowałam w wodzie ok 5 minut nic sie nie działo , nadal ładnie wygladają, smoczki też Aventu tez gotowałam i nic się nie działo i nie dzieje... aktualnie nowe smoczki czy ustniki tylko wyparzam (zalewam wrzatkiem i czekam kilka minut), naturalne zachowanie butelek i smoczków to pokrycie się osadem po gotowaniu ale wtedy wystarczy umyc w ciepłej wodzie... ja tak robie i mojemu dziecku nic nie jest... nie można chowac dzieci pod kloszem... owszem na początku zanim sie nie przyzwyczai do domowych bakterii... trzeba być ostrożnym ale bez przesady
 
a ja czytałam, że sterylizować butelki i smoczki trzeba tylko do 6 mieś. życia dziecka, potem wystarczy wyparzanie wrzątkiem ;-) zamierzam karmić min. 6 mieś. piersią, więc sterylizator będzie zbędny :-p
 
reklama
Nie, bluza mięciutka, a ogrodniczki sztruksowe, ale to był chyba komplet (chociaż w h&m znalazłam to rozrzucone na wszystkie strony świata) to środki mają takie same (w paseczki) - śliczności! zdjęcie nawet połowy uroku nie oddaje. Pokażę, pokażę.. ;)
A dla Bułki też tam były takie dresiki i spodenki, różowe!
 
Do góry